Вже з наступного опалювального сезону будуть інакше нараховувати субсидії вінничанам. На засіданні Кабміну, 27 квітня, прийняли зміни, які є «соціально справедливими» — державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує.
«Натомість люди, які просто приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків», — повідомляють у прес-службі Уряду. Детально про новації, які вступають в дію від завтра, 1 травня.
За думкою урядовців квартири, понад 120 квадратних метрів та приватні будинки, понад 200 «квадратів» відносяться до категорії «преміум-класу».
Раніше на ці помешкання можна було отримувати субсидію. Для прикладу, в житлі прописувалася одинока пенсіонерка з мінімальною пенсією. У такому випадку людина зверталася до комісії щодо надання субсидії на понаднормову площу.
Тепер субсидія скасовується на житло з такою квадратурою. Винятком є дитячі будинки сімейного типу та будинки прийомних сімей.
А якщо у сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.
Соціальні нормативи зменшили з «метою стимулювання енергозбереження». Таким чином, із 1 травня діють нові норми на газове опалення — 4,5 кубометрів на один квадратний метр площі (було 5 кубометрів - авт.). А на електричне опалення — 30 кВт*годин на квадратний метр (було 51 кВт*годин - авт.).
Тоді як при призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.
«Здам квартиру з субсидією» — таке оголошення можна легко знайти у Вінниці.
Відтепер власники помешкань мають вносити отримані доходи від оренди в декларацію для отримання субсидії. Цю цифру потрібно внести у новій графі «інші доходи»
Українці, що працюють неофіційно або за кордоном, більше не зможуть претендувати на субсидію, декларуючі нульові доходи. Безробітним необхідно стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, що працюють неофіційно, за кордоном та отримують зарплату у «конвертах», органи соцзахисту автоматично призначатимуть дохід три прожиткових мінімуми — 5286 гривень.
Чиновники не тільки «різали» норми й додавали нові вимоги для отримувачів субсидій, а й спростили процедуру призначення для переселенців.
Такі люди зможуть оформити субсидію без договору оренди житла — лише на підставі заяви й декларації, з вказанням складу домогосподарства. Представники комісії при органі соцзахисту складуть акт про обстеження приміщення, яке орендують переселенці. І це стане приводом для призначення державної допомоги.
Крім того, спростили процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад.
«Відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад», — йдеться у повідомленні Кабміну.
А ще продовжать практику монетизації субсидії — виплату зекономленої частки реальними грошима. Як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловатів електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень.
Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня - подати заяву у місцеве управління соцзахисту населення. На підставі цієї заявки будуть виплачувати винагороду за енергоефективність.
Тетяна Бойко, координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ ОПОРА
— Як я ставлюся до нових правил надання субсидій? Прекрасно! Це те, за що Громадянська мережа ОПОРА та інші громадські організації боролися кілька років - врахування не лише доходу, а і матеріального стану субсидіанта. У Україні є велика кількість бідних людей - і держава має їх захистити через механізм субсидій. Але для цього треба дійсно потребувати такого захисту. У перспективі критерії мають бути більш жорсткими. Бо не може в квартирі ринковою вартість 100 тис. доларів і вище людина отримувати субсидію. Навіть якщо це бабуся, для якої онук зробив такий подарунок (джерело: допис у Фейсбуку).
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 45 від 6 листопада 2024
Читати номер
Антинацист
Ніколи, Ніколи не буде Вкраїна
Рабою фашистських катів!
Иванов Иван
Natalka Melnyk
Валерий Чудновский reply Natalka Melnyk
Anonymous reply Валерий Чудновский
Після цього в мене виникає питання чи адекватні люди працюють у поліції? Відповідь на зразок Валерія напевне принизлива для поліції?