Опалювальний сезон: орієнтація на листопад

Опалювальний сезон: орієнтація на листопад
За прогнозами синоптиків, температурні режими достатні для початку опалювального сезону в Україні можуть бути досягнуті з 1 по 10 листопада. Вінниця орієнтується на перше листопада, тим часом «Нафтогаз» лякає здорожчанням цін на газ. А газові переговори між Україною та Росією зрушили з місця

Пізніше і менше. Ще минулого тижня комунальні служби міста прозвітували про практично 100% готовність до опалювального сезону. В будинках заповнили мережі водою (станом на 30 вересня мало бути 100%), тепловики завершують ремонт тепломереж, дорожники та комунальні служби – готують техніку та посипочні матеріали.

Повна готовність

На профільній нараді відзвітували навіть освітяни та медики, говорили про заміну вікон, утеплення і навіть підготовку генераторів (в лікарнях) на випадок аварійних відключень світла.

Відео дня

До речі, передбачений на місто Вінниця ліміт в 56 мегават, місто перебрало ще минулого тижня. Причому 24 вересня, коли прийшовся пік похолодання, доведені норми ми перебрали практично вдвічі. У зв’язку з цим, в «Вінницяобленерго» вкотре попросили вінничан економніше використовувати електроенергію і не вмикати в години пік (з 9.00 до 11.00 та з 19.00 до 22.00) обігрівачі. Інакше регіон чекають аварійні відключення електроенергії.

До слова, минулого тижня такі уже проводилися в інших областях. По Вінниці сигналу згори вимикати не було.

Енергетики припускають – місто «жалітимуть» до останнього, чого не скажеш про райони.

В залежності від погоди

Втім, повертаючись до опалювального сезону. За словами гендиректора КП «Вінницяміськтеплоенерго» Олега Пізняка, на сьогодні комунальники орієнтуються починати вмикати опалення на перше листопада.

- Проте конкретна дата залежатиме від погодних умов, - каже він.

Також експерт додає, що не зважаючи на попередні заяви про перегляд погодних нормативів, необхідних для початку опалювального сезону (в уряді говорили про те, що опалення вмикатимуть при середньодобових температурах протягом трьох діб не вище 6 градусів тепла, існуючі нормативи передбачають +8), на даний час нормативна база залишилась попередньою.

Разом з тим, за його словами, передбачено, що рішення про початок опалювального сезону приймають місцеві органи самоврядування за погодженням з Кабміном.

Пізніше, на щотижневому об’їзді в.о. міського голови Сергій Моргунов теж зазначив, що місто орієнтується починати опалювальний сезон першого листопада. Разом з тим, він додав – рішення прийматиметься в залежності від погоди, а кожен день відстрочки дає економію газу та електроенергії.  

Тим часом, синоптики чи погода, схоже, теж вирішили «прилаштуватися» до озвученої дати.

«Температура повітря на більшій частині України перейде стартову для опалювального сезону позначку лише до 10 листопада, - пише Укрінформ, зі слів заввідділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазинова. При цьому, за її словами, до цієї дати протягом жовтня в країні очікується два короткотермінових похолодання, але після них температура знову підвищиться.

Втім, підвищуватися може не тільки температура повітря, а й ціни на газ. Принаймні про таку можливість – а саме зрівняти ціни на газ для населення та промисловості, заявили в НАК «НафтогазУкраїни». Втім, на думку експертів, по-перше, перед виборами це навряд чи зроблять. По-друге, не відома і більш-менш нова ціна газу, який Україна рано чи пізно все ж планує знову почати отримувати від Росії.

Про Росію і економію

26 вересня між Україною та Росією відбулось певне зрушення в газових переговорах. Консенсус полягає в тому, що Росія заявила, що готова уже в жовтні відновити постачання газу в Україну, якщо та заплатить. На сьогодні головне питання – за що власне має платити Україна. Москва наполягає, що Україна має проплатити понад три мільярди доларів в рахунок погашення боргу на газ. Київ, дотримується позиції, що боргу як такого немає, адже ціна на блакитне паливо була завищена, і що ціна має визначитися за результатами арбітражу в Стокгольмі. При цьому Київ готовий заплатити згадану суму “Газпрому”, але не як погашення боргу, а як проплату за майбутні поставки.

Тим часом, незважаючи на досягнуті домовленості, оголошену раніше економію ніхто не відміняв. І на даний час, за словами тепловиків, Вінниця вкладається у доведені з Києва обсяги використання газу, які передбачають скорочення його споживання на 30%. В області пішли далі. Місто Ладижин Вінницької області відмовилося від доведених лімітів газу та буде опалюватися виключно завдяки місцевій ТЕС.  

Крім того, в області продовжують переводити котельні соціальних закладів (шкіл та лікарень) на альтернативні види палива. Так, за словами директора департаменту освіти облдержадміністрації Ігоря Івасюка, в цьому сезоні за рахунок газу  опалюватимуться тільки 177 шкіл з-понад 800.

Разом з тим, за його словами, з метою економії палива, в області вирішено скасувати осінні канікули, перенісши їх на більш холодну пору.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Pobuduy

    Ціни на газ та електроенергію постійно ростуть. Підозрюю, що така тенденція зберігатиметься постійно, бо немає політичної волі дати людям трохи легше «дихати». Як варіант, що допоможе створити оптимальний мікроклімат у квартирі чи будинку і заощадити на оплаті комунальних послуг, можна встановити систему клімат-контролю https://www.pobuduy.com/sistema-klimat-kontrolju-dlya-privatnogo-budinku-abo-kvartiri-skladovi-ta-perevagi-tonkoshhi-viboru-i-montazhu/ Налаштувавши необхідні режими роботи розумних пристроїв,  можна буде у автоматичному режимі чи віддалено керувати роботою котлів та батарей опалення, кондиціонерів та зволожувачів повітря. Система вимикатиме всі пристрої при відсутності господарів вдома і вмикатиме їх коли потрібно, наприклад, перед поверненням з роботи, дачі чи відпустки. Це дозволить суттєво заощаджувати енергію, знизивши суми у платіжках за комунальні послуги і швидко повернути витрачені на купівлю та монтаж системи клімат-контролю гроші.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 29 квітня до 6 травня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:23 Учні сьомого ліцею на благодійному ярмарку зібрали 140 тисяч гривень на безпілотники для ЗСУ 19:42 ІТ-компанія допомагатиме Подільському зоопарку піклуватися про оленів, коней та орланів photo_camera 19:03 У Вінниці відзначатимуть 160-річчя Михайла Коцюбинського. Що саме запланували? Від читача 15:59 Командир батальйону полку ССО «Рейнджер» розповів про службу у спецпідрозділі 18:15 Субсидії на неопалювальний період: хто отримає автоматично, а кому треба переоформити 17:06 Оля Полякова долучилася до благодійного вечора, де зібрати сім мільйонів на потреби ЗСУ 16:10 Вакцина проти COVID від AstraZeneca може викликати тромби 15:10 Можливі зміни: дати останніх дзвоників та екзаменів у 2024 році 14:30 «Найголовніше, за що ми молимося — за нашу Перемогу». У храмах Вінниці відзначають Великдень play_circle_filled photo_camera 14:25 Українські майстри розписали 800 писанок і встановили рекорд photo_camera 13:13 Нові сектори з пенсійних питань для МВС у трьох областях: де їх знайти 12:34 Суд виніс вирок драгдилеру, який постачав наркотики до колонії 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:17 Скасування ‎статусу обмежено придатний. Що потрібно знати призовникам 10:25 «Пироговський пікнік» у Вінниці буде з благодійністю, майстер-класами, фудкортом (ПРОГРАМА) photo_camera 10:11 Вигідно відкласти пенсію. Як українське законодавство стимулює працювати довше? 09:48 рф завдала 5 ракетних, 69 авіаударів і 74 обстріли з систем залпового вогню. Є жертви серед цивільних 09:34 Першокласники 15-го вінницького ліцею завітали до рятувальників photo_camera 09:07 Діти-переселенці отримали тисячу ортопедичних рюкзаків з канцтоварами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up