У період міграції диких птахів ризик занесення вірусу пташиного грипу на територію Миколаївської області зростає – зазначають фахівці. З 400 видів птахів, що живуть на Україні, 43 є постійними носіями цієї хвороби. Найбільш небезпечними є дикі качки, гуси, галки, шпаки, горобці. На сьогодні в області випадків грипу птиці не зареєстровано, проте постійно проводиться профілактика захворювань.
Симптоми пташиного грипу у людини такі ж, як і за звичайного грипу, але вже з перших часів захворювання спостерігається висока температура, сильний кашель та ломота в суглобах. Якщо не звернутися за кваліфікованою допомогою, смерть може наступити через 2-3 дні.
Про ймовірність занесення пташиного грипу на територію області йшлося на засіданні Миколаївського прес–клубу реформ 30 березня. Фахівці зазначають, що ситуація контролюється. В кожному районі області створено мобільні групи, встановлено чергування фахівців у всіх підрозділах ветеринарної медицини області. Крім того, щодня проводяться об’їзди акваторій лиманів, подворові обходи, роз’яснювальна робота серед населення. Тривають моніторингові дослідження сироватки крові від дикої, синантропної та свійської птиці на предмет виявлення антитіл до вірусу пташиного грипу.
До речі, якщо ситуація все ж таки вийде з–під контролю, то діятиме механізм грошової компенсації за середньоринковими цінами у випадку знищення птиці.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.