Кому з поліцейських атестація скаже «до побачення». Ексклюзивне інтерв’ю з Юрієм Педосом

Лишиться першим замом, призначать начальником управління чи запросять знову до Києва - на крісло міністра МВС? Юрій Педос, який сьогодні виконує обов’язки начальника поліції області, відповів на це питання, розказав про атестацію поліцейських, про роботу в міністерстві і про вінницьких «перевертнів». Тільки про Шевцова нічого говорити не захотів
Кому з поліцейських атестація скаже «до побачення». Ексклюзивне інтерв’ю з Юрієм Педосом
Юрій Педос, який сьогодні виконує обов’язки начальника поліції області, вже носить нову поліцейську форму. Він один із двох керівників управління, що пройшли переатестацію. Другий атестований поліцейський області - начальник управління матеріального забезпечення Віталій Ярмолюк

Починає розмову Юрій Педос з розповіді про роботу поліції в першому кварталі цього року, бо напередодні управління підвело підсумки. За три місяці, каже, від злочинців постраждали майже чотири тисячі мешканців області. Стало більше грабежів, крадіжок, хуліганств. Але менше вбивств, розбійних нападів і обманів.

Та питання RIA/20minut.ua про найбільш резонансне - про поліцейський кримінал. У Вінниці днями арештували трьох працівників міського відділу поліції, які прийшли на квартиру до іноземців, підкинули «косяк» і через посередника запропонували відкупитися від кримінальної справи п’ятьма тисячами доларів.

- Вони були дільничними інспекторами, - каже Юрій Педос. – Дійсно, вимагали і намагалися отримати неправомірну винагороду. Ці працівники вже звільнені з органів. Розслідування проводить прокуратура. Надалі - рішення за судом.

- Чи надходила ще інформація про «перевертнів»?

- Інформації достатньо. Але не завжди вона має своє підтвердження. Не можу з упевненістю сказати, що більше таких немає. І не можу сказати, що такі ще є. При отриманні негативної інформації про співробітників негайно приступаємо до її перевірки.

- Стосовно скількох поліцейських зараз перевірки ідуть?

- Є планові перевірки цілих підрозділів і щодо однієї особи. Називати конкретні прізвища не буду. Якщо така робота зараз відбувається, для чого про це знайти цьому працівнику? Майже кожного місяця виявляються різного роду правопорушення. Але це не значить, що щомісяця виявляємо таких хабарників. Починаємо від роботи в цілому працівника, яка його роль у поліції, як він розглядає матеріали, як спілкується з людьми, і тоді приймаємо рішення про доцільність його на посаді. Можна почати з догани і закінчити неповною посадовою або взагалі звільненням, якщо працівники перестають займатися роботою, а думають, як би це десь вимагати кошти, піти когось «розвести» чи створити умови, щоб людина була винна.

- Наприкінці року працівників ДАІ побили на Пирогова, 4 студента. Чому черговий, який бачив усе, не притягується до відповідальності?

- На момент події Дисциплінарний статут не поширювався на поліцейських. Він почав діяти з 28 грудня. Цей працівник зараз проходить по справі, як свідок. Під час розслідування, яке проводиться прокуратурою, і по ньому буде прийматися рішення.

Наступного дня після інтерв’ю, відділ комунікації поліції повідомив: щодо чергового почали повторне службове розслідування, «враховуючи громадський резонанс».


- Офіцер поліції, який їздив на краденому BMW, ще працює?

- Відсторонений від посади на час розслідування.

- Підозрюють у злочинах одразу кілька працівників міського відділу поліції. Чи не маєте питань через це до начальника відділу?

- Коли працівники ДАІ побили студента, Присяжнюка ще не призначили. І стосовно історії з BMW так само – працівник придбав цей автомобіль раніше. А з приводу дільничних інспекторів, знаєте, кожний коваль свого щастя. Якщо у нього в голові вчинити злочин, і він не бачить законних шляхів здобуття собі на життя грошей, то дуже важко зрозуміти, чого він хоче. Так, питання буде до керівника, як він контролював і таке інше, але якщо вони вже втрьох змовилися, якщо вони вже втрьох це планували і це зробили… При такій штатній чисельності міського відділу – майже 600 осіб у місті – кожного не проконтролюєш.

- Скільки працівників поліції не пройдуть переатестації?

- Дуже важко спрогнозувати. Сподіваюсь, що пройде переважна більшість. Не пройде, думаю, 10 відсотків, можливо, від 10-ти. Це такі, як ті ДАІшники, які дозволять собі бити студентів. Це ті особи, які носячи погони, сідають за кермо в п’яному вигляді і чинять опір новій патрульній поліції. Від таких треба в першу чергу позбавлятися. І керівник, який буде це покривати, теж буде звільнений з посади, якщо його це влаштовує і він не захоче сам почистити свої ряди, залишити добросовісних і набрати молодих, перспективних.

- Що вважаєте найбільшою проблемою Вінниці?

- Сьогодні для мене, як для тимчасово виконуючого обов’язки керівника, важливо зберегти професійний особовий склад і можливість боротьби зі злочинністю на вулицях міста й області. Період реформування і атестації для працівників поліції незвичний. Уперше з ними таке відбувається. Я намагаюся їх заспокоювати, пояснювати, що порядним не потрібно хвилюватися за майбутнє, вони будуть працювати і з честю пройдуть усі атестації. Такого, щоб повний розвал, чи надзвичайна криміногенна обстановка, такого немає в області. Але найважливіше зараз не думати всім поліцейським, як би пройти цю атестацію, а бути самим собою, працювати чесно, щоб люди відчували, що поліцейський чує кожного. Тоді атестація пройде непомітно. 
 

"Хто виконує сумлінно свої обов’язки, - нам потрібен такий працівник. А тому, який тільки сидить і думає про свої власні побажання і як би це проскочити атестацію, атестація скаже: «вибачте, але ви маєте бути звільнені».


- Як довго, думаєте, буде вакантна посада начальника?

- Не думаю про це взагалі. Мене посада першого заступника влаштовує повністю. Найголовніше, що я вдома, біля своєї сім’ї.

- Є конкурс на призначення начальника?

- Ні. Приймає рішення голова Нацполіції і ставить до відома.

- Чекаєте, що вас поставлять до відома?

- Провокуєте. Не в посаді річ. Для мене не принципово, хто буде тут керівник. Важливо, щоб це був професіонал і порядна людина.

- Ходять розмови, що Педос може очолити МВС. Погодилися б на таку пропозицію?

- Вперше про це чую! – посміявся Юрій Педос і спитав: - Давно ходять такі розмови? Звичайно, сказати, що солдат не мріє стати генералом, буде нечесно. Але я б хотів, щоб залишився міністром Арсен Аваков і керівником поліції була Хатія Деконаїдзе, тому що це люди, які живуть на роботі. Напишіть так, будь ласка. Вони реально живуть! Я свідок того, коли вони до глибокої ночі знаходяться на робочих місцях, працюють для того, щоб був прогрес і успіх. Я стояв у витоків цих реформ і бачив, як це все відбувалося. Це дуже складний і нестерпно тяжкий процес. Але коли у людини є бажання і рвіння, й вона для реалізації реформи робить усе, то це дуже помітно. Ці люди якраз це й роблять.
 

"Це просто сказати: давайте поміняємо, когось поставимо. А хто далі цим буде займатися? Чи потрібно це комусь, чи просто потрібне крісло? Це найбільш яскрава реформа за останні кілька років у органах внутрішніх справ. І такого харизматичного і бойового, нехай не офіцера, а міністра, як Аваков, ще треба пошукати. Може, комусь не це сподобається, але така моя думка".

 

- Розмови про ваше можливе призначення пояснюють дружніми стосунками з Володимиром Гройсманом.

- Сидіти біля телевізора з відром зернят і потім говорити можна все, що завгодно. Тим, що Володимир Борисович і інші відомі вінничани працюють сьогодні в Києві, тільки гордитися треба. У мене дружні стосунки зі всіма вінничанами. Ми звичайні люди і живемо, найголовніше, в самому рідному для нас місті. Ми в себе вдома. Думаєте легко поїхати в Київ, залишити тут сім’ю, дітей і намагатися там щось поміняти? Це дуже важко.

- Чому тоді ви поїхали?

- Звільнилася вакансія першого зама головного слідчого управління, і керівництво запропонувало мені спробувати себе. Це нове щось, це зміни, практика. Ну, порадився з дружиною, з батьками. Чому б ні? Це рідкість велика. Для мене це було, чесно кажучи, мало не шок, коли у вихідний був дзвінок: «Як ви на це дивитеся?»

- Хто дзвонив?

- Не буду казати прізвище, тому що цю людину дуже поважаю і не хочу, щоб породжувалися зайві плітки. Він знає, якщо прочитає, що я про нього це говорю. І от коли було прийняте рішення, мені дійсно було дуже цікаво там працювати. Я для себе багато чого почерпнув за ті неповні вісім місяців. Але як робота може бути солодка чи успішна, або яке може бути бажання іти на роботу чи іти з роботи, коли вдома пусті стіни. Коли тебе там ніхто не чекає. Коли твоя сім’я у Вінниці. Коли дочка пише СМС: «Папа надобраніч. Коли ти приїдеш?» Ну як? І коли з’являється можливість після атестації повернутися додому, то яка може бути альтернатива? Хоча можна було там залишитися.

- З вінничанами ясно. Вони всі вам друзі. А кримчани? З Шевцовим підтримуєте стосунки після його звільнення?

- З ним не спілкуюся. Навіть не хочу взагалі нічого коментувати. Не маю ніякого бажання.

 

Після розмови Юрій Педос сказав, що розуміє, чому сьогодні до керівника поліції виникають виключно “незручні питання”:

- На усі питання відповідаю – від райвідділу до міністерства. Я нормальний, відкритий. Я прийшов не з космосу, не з Місяця впав. Чудово все розумію.
 Читайте також: 

Історія екс-начальника поліції Вінниччини Антона Шевцова в картинках

Головний «коп» Вінниці Редван Усеінов: «Навіть Шумахер потрапляв у ДТП»

Поліцейська переатестація. Як усе має бути?

 

Коментарі (4)
 • Олег Горобець

  10% залишити, 90 звільнити, а не навпаки
 • Анонім

  І не стидається одівати гамериканьську хворму...
 • Сергій Коц

  А що Юрій може сказати про ці випадки:

  https://www.youtube.com/watch?v=Ry1mSda8Umk
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

20:03 Почали «шманати» перевізників. Поліція патрулює трасу та зупиняє маршрутників 18:52 Pianoбой висловився на захист боксера Олександра Усика 16:59 Дев'ять годин без світла. Де у вівторок застосують планові відключення? 16:20 Злодій заліз у будинок вінничанки. Втік з грошима та погрозами, але недалеко Від читача 18:08 Заборонити продаж кішок та собак в Україні. 15:40 На Вінниччині розпочалась реєстрація кандидатів на конкурс «Людину року» 15:29 Екатерина Дорфман: Грузия – это любовь с первого взгляда 15:01 Коли відкриють «UBC GROUP» у Вінниці та завод на тисячу робочих місць у Гнівані 14:29 У Вінниці пропали двоє жителів ОАЕ Аслам та Арфан. Допоможіть знайти 14:10 Ізраїль очима вінничан: як пройти митницю і побачити всю країну за 7 днів photo_camera 13:29 Після дворічної перерви запрацювала вінницька Студентська Республіка 13:22 Смертельна статистика: понад сорок людей загинуло в ДТП цього року 12:40 «Галина» не на жарт розбушувалась. Яку погоду прогнозують на завтра? 12:27 «Дніпроазот» запустили. Ситуація з хлором для Водоканалу вирішена? 11:59 Поліція виклала офіційні коментарі про ДТП з патрульною автівкою 11:20 У блакитному озері в Черепашинцях втопився 30-річний вінничанин 10:40 Авто їздять по алеям парку. Як мерія «красиво» відповіла на петицію 10:03 Старт «Ниви»: виїзна перемога в Кубку, домашня нічия в чемпіонаті 09:58 Сьогодні — Антонія Печерського. Чому в цей день не варто ходити до річки? 09:30 Нові правила розмитнення, п'яне божевілля та ТОП-10 машин світу. Огляд автоновин
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up