На третю неділю червня припадає День медпрацівника. І, на жаль, цього року наші медики відзначають це свято в умовах пандемії коронавірусу: лікують, хворіють та попри небезпеку повторного зараження повертаються до своєї роботи.
Саме так зробила 27-річна Ганна Сокольвяк, яка працює сімейним лікарем у центрі медико-санітарної допомоги №3. Жінка казала, що заразилася на прийомі пацієнтів у кабінеті. Сімейна лікарка перехворіла COVID-19 у легкій формі. Подолати хворобу їй вдалося завдяки фізкультурі та правильному харчуванню, про що в матеріалі: «Тест показав, що в мене COVID-19». Лікарка розповіла, як перехворіла на коронавірус.
Однак, розвиток «ковіду» непередбачуваний, як і реакція на ймовірне інфікування: медпрацівники розказують, що інколи пацієнти панікують, підозрюючи у себе ковід, тому фельдшери й лікарі виконують ще й функцію психолога. Про це читайте в матеріалі: «Тестуватись хочуть всі». Як працює бригада медиків, що виїжджає на коронавірус.
Але найважче зараз працівникам у інфекційних відділеннях. Перша міська лікарня нині працює на межі можливостей — більшість ліжок заповнені коронавірусними хворими, а до реанімації стали відправляти лише пацієнтів з найбільш важким перебігом хвороби. Про що писали в матеріалі: «Горю як свічка». Вінничани розказали, як їх рятують від коронавірусу.
Криза змусила чиновників згадати про фінансування медицини, а пересічних українців — про слова подяки медикам. Проте, ще в «мирний» час ми висвітлювали титанічну роботу людей, які не вважають себе героями. Так, наприклад, історія дитячого хірурга Костянтина Сліпчука, який розповів про свою найдовшу операцію та як врятував дитину, вагою 560 грамів!
Повністю матеріал прочитайте тут: «Людині завжди потрібно давати якусь надію»: як це — працювати дитячим хірургом.
Сімейних лікарів також часто критикують, однак є й такі, які стають мега популярними серед вінничан. Так трапилося і з лікаркою Анжелікою Бичик, яка працює у приватній амбулаторії.
Свою професію вона обрала завдяки хірургу, який врятував життя Анжеліки, коли їй було два роки. І не було жодного дня, щоб жінка розчарувалася в професії, а її пацієнти відповідають вдячністю, бо вона приділяє увагу всім: і хворим, і здоровим: «У нас майже всі перейшли до Анжеліки». Як працює перший у Вінниці приватний сімейний лікар
Медики в реанімаціях нерідко прив’язуються до своїх пацієнтів й важко переживають їхні смерті. А тепер уявіть складність роботи у вінницькому хоспісі — останній притулок, куди приходять якраз за смертю, а людей об'єднує те, що усі вони невиліковно хворі. Там є ліфт, який щодня возить мертві тіла пацієнтів у морг. Але там ще можна почути людське серцебиття.
Емоційно важкий для прийняття матеріал ось тут: Місце, де життя тільки не починається: за дверима Вінницького хоспісу.
І хоча в Інтернеті можна знайти будь-яку інформацію, за відповідями на медичні питання ми зверталися до першоджерел — лікарів, фахівців своєї справи.
Так, ми дізналися:
Редакція «20хвилин» дякує медикам за їхню непросту роботу, за самовідданість задля порятунку життів. Бажаємо вам здоров’я та міцності духу!
Читачі, якщо ви також хочете подякувати лікарям, то просто дотримуйтесь правил карантину: одягайте маски в людних місцях та транспорті; часто мийте руки та уникайте місць скупчення. Краще зустрітись здоровими після перемоги над коронавірусом, яка залежить від відповідальності кожної людини.
Читайте також:
Квартира для лікаря «під ключ» і з меблями. Як в Ольгополі врятували царську лікарню?
Вінницький медичний кросворд: відомі вчені, вулиці та препарати
Хей, докта: десяток вінницьких лікарів, про яких варто знати
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер