Хей, докта: десяток вінницьких лікарів, про яких варто знати

Хей, докта: десяток вінницьких лікарів, про яких варто знати
  • Лікар лікарю — різниця. Прогулявшись інтернетом, зібрали колекцію десяти вінницьких світил медицини, які встигли нашуміти у ЗМІ.
  • Від лікаря, який придумав наркоз, до психіатра, що покусав свою дружину.
  • Звичайно, це далеко не повний список, тому, якщо згадали когось — додавайте у коментарях.

Цей матеріал ми публікували раніше і пропонуємо згадати знову — напередодні Дня медика, який святкують цієї неділі. 


Микола Пирогов: лікар, який змінив медицину

Пирогов був справді видатним лікарем, анатомом та педагогом. Ось далеко не повний список того, що він придумав:

Відео дня
  • гіпсову пов'язку — змочував полотна в гіпсі і з їх допомогою фіксував переломи;
  • топографічну анатомію - заморожував трупи і розпилював їх пошарово, перемальовуючи в анатомічний атлас;
  • ефірний наркоз — запропонував використовувати ефір, як знеболююче, і провів з ним більше 10 тисяч операцій;
  • сортування поранених — до нього в лазарет відправлялися всі поранені без розбору, а Пирогов запропонував сортувати їх за ступенем тяжкості, направляючи на операцію найважчих, але не безнадійних, тим самим значно знизивши смертність від ран в бою.

Андрій Карпович: зібрав унікальну колекцію фотоапаратів

Вінницький ортопед-травматолог Андрій Карпович відкрив особливу кав’ярню-музей. Тут можна не лише поглянути на раритетні фотоапарати, але й взяти їх в руки та дізнатись більше про історію фотографії від камера-обскура до сьогодення. А винахідливий баріста запропонує вам випити смачного кавового напою. Кав’ярня-музей — проект-мрія однієї людини, яка довгий час втілює її всіма засобами.

Перший апарат у Андрія з’явився у 5-му класі, а раритетний «ФЕД 5в» він придбав після того, як знайшов до свого Canon старий об’єктив і зрозумів, що така картинка подобається йому набагато більше. Тож лише приблизно п’ять років тому він почав колекціонування, а зараз найстаріший фотоапарат в його колекції 1892 року. Загалом колекція нараховує понад 300 раритетів.

Світлана Побережець: відстояла в суді право українців на приватність

Лікар анестезіолог-реаніматолог МКЛ №2 Світлана Побережець виграла у 2006 році суд проти Міністерства охорони здоров’я України.

У позові лікар назвала незаконною вимогу подавати в листкові непрацездатності інформацію про діагноз особи та код захворювання за Міжнародною класифікацією хвороб, оскільки це порушує конституційні права громадян України на приватність (конфіденційність інформації про стан здоров’я особи).

Нагадаємо, зараз у лікарняному листку діагноз зазначається за письмовою згодою хворого. Якщо людина не згодна — первинний і заключний діагнози та шифр не вказуються.

Тетяна Татарчук: одна з провідних акушерок України

Вінничанка Тетяна Татарчук є провідним вченим у галузі акушерства та гінекології, засновник школи ендокринної гінекології в Україні. Головний позаштатний спеціаліст МОЗ по спеціальності «дитяча гінекологія».

Першою в Україні розробила та впровадила систему надання медичної допомоги для жінок з клімактеричними порушеннями. Займається вдосконаленням та впровадженням в клінічну практику органозберігаючих методик лікування міоми матки. З 2000 року керує відділенням Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН України.

На Вікі сторінці Вінницького медуніверситету знаходиться в графі «відомі випускники».

Олег Гаврилюк: лікував родину Каддафі

Під час роботи на африканському континенті вінницький лікар Олег Гаврилюк лікував родину Каддафі. Він знав усіх його родичів і стверджує, що це надзвичайно виховані та освічені люди.

— Смерть Муаммара Каддафі — правда, то для мене особисто це дуже сумна новина. Вітверто кажучи, він вже був однією ногою на тому світі, але мені однаково шкода його, — розповідає лікар.

Як відомо, з середини 90-х років Лівія стала популярним місцем проживання українських медпрацівників. Українські лікарі стверджували, що їхали туди з місіями, бо Лівія не має своїх фахівців з медицини високого класу, і тому укладала угоди з українськими лікарями. Середній заробіток на місяць складав біля двох тисяч доларів.

Соломон Ванштейн: пише книги про Вінницю в Німеччині

Уроженець Вінниці Соломон Вайнштейн вже більше 20 років вживе в Німеччині. По професії медик, причому не тільки практикуючий лікар, а й медик-науковець, доктор медичних наук, автор багатьох статей і монографій.

Про Вінницю у Вайнштейна вийшло дві книги «Моя Вінниця» та «Винница отображаемая и не отображаемая». «Винницкая жизнь. Ее подоплека — вигляд из далека», «Сім років аду. Вінниця 1937-1944» Веде сторінку на сайті ПрозаРу під ніком Ніл Крас, де пише не лише про минулеі, але й сучасне Вінниці. Ось кілька публікаці за його розповдями: 

Андрій Слюсарчук: «Доктор Пі»

Шахрай, що завдяки численним телевізійним програмам здобув славу людини з феноменальними здібностями. Був помічений у підробці документів про медичну освіту та наукові ступені у галузі нейрохірургії, а також у надаванні за великі кошти некомпетентної лікарської допомоги, яка призвела до смерті хворого. Був засуджений до восьми років, термін скоротили по »закону Савченко», вийшов з в’язниці у 2016 році.

У біографії Слюсарчука розібратись важко. На піку своєї карєри «лікар» розповідав, що народився у Вінниці, де і навчався в школі. Під час розгляду справи з’ясувалось, що це міг бути Житомир, або ж взагалі Баку. У всякому випадку версія про Вінницю досі живе, навіть на сторінках Вікіпедії.

Невідомий лікар-педіатр: отримує найбільшу зарплату в Україні

Сімейний лікар, який працює у вінницькому Центрі первинної медико-санітарної допомоги №4, щомісяця отримує понад 27 тисяч гривень. Про це розповів заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк, розповідаючи про успіхи децентралізації у листопаді 2018 року.

— Він рекордсмен (лікар). Це навіть не головний лікар. Лікар-педіатр отримує 27 тисяч гривень. Отримує на руки, — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я.

Анатолій Кашпіровський: лікував людей по телевізору

Психотерапевт, який став широко відомим у 1989 році, завдяки телесеансам психотерапії. Здобув популярність в області альтернативної медицини.

Він не народився у Вінниці, але закінчив Вінницький медичний інститут, після і після цього 25 років працював психіатром у психіатричній лікарні ім. Ющенка. Далі ще рік працював лікарем Залізничної лікарні у Вінниці.

Олег Масік: психіатр, який покусав жінку

Сюжет про дивний вінницький скандал навіть зняли журналісти Надзвичайних новин. Під час сварки лікар-психіатр покусав свою колишню дружину, з якою вони прожили разом вісім років. Олег Масік, працює на кафедрі психіатрії медичного університету. 

Докладніше про цю історію можете прочитати тут.

 

Читайте також:

До 15 тисяч гривень на лікування зубів можуть отримати рідні загиблих військових

Як вигідно купити зарядну станцію? Дивимося ціни на «Екофлоу» в нас та за кордоном

«Я хабарі не даю і не відмазуюсь» — мама 15-річного керманича про його участь у смертельній ДТП

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up