«Тест показав, що в мене COVID-19». Лікарка розповіла, як перехворіла на коронавірус

«Тест показав, що в мене COVID-19». Лікарка розповіла, як перехворіла на коронавірус
  • Що означає стати одним з тих, хто хворий на COVID-19, як факт зараження змінює світогляд і відносини з навколишнім світом?

  • Поговорили з вінницькою лікаркою Ганною Сокольвяк, яка одужала від хвороби, що змусила здригнутися весь світ.

Лікарці Ганні Сокольвяк 27 років. Останніх два роки вона працює сімейним лікарем у Центрі первинної медико-санітарної допомоги № 3. З початку карантину Ганна працювала у мобільній бригаді, яка виїжджає до хворих з підозрою на коронавірус. Десятого квітня тест показав, що Ганна захворіла на COVID-19. Два тижні лікар була на самоізоляції і позавчора, 28 квітня, знову повернулась до роботи. Поговорили з нею, про захворювання, одужання та роботу. 

Як ви дізнались, що захворіли на коронавірус?

— Раз на тиждень працівники мобільної бригади, які виїжджають до хворих з підозрою на коронавірус, в обов’язковому порядку проходять тест на хворобу. Після одного з таких тестувань мені перетелефонували з лабораторії та повідомили, що мій тест виявився позитивним.

Про те, як працюють вінницькі мобільні бригади читайте тут.

У вас були якісь симптоми хвороби?

— Ні все було безсимптомно, я почувалась абсолютно здоровою. Лише через кілька днів, коли я вже була вдома на самоізоляції, у мене піднялась температура до 37 градусів, з’явилась загальна слабкість та незначний дискомфорт в очах, кон’юнктивіт.

А як щодо втрати нюху та смаку?

— Читала, що це один з головних симптомів хвороби, але нічого такого в мене не було. Або, принаймні, я цього не помітила.

Було страшно дізнатись, що захворіли?

— Спершу, коли мені сказали, що тест позитивний, я дуже злякалась, запанікувала, не знала що робити. Але взяла себе в руки та заспокоїлась. Кілька перших днів вдома, постійно міряла температуру. Потім робила це тільки перед сном. Взагалі, все було добре.

Як на ваш діагноз зреагували рідні та інші працівники мобільної бригади?

— Мені зробили мазок в п’ятницю, а в суботу прийшло підтвердження. Тому, я нікого з колег не бачила і не знаю їх реакції. Усіх, хто вступав зі мною у контакт, також перевірили. Ніхто з мого оточення не захворів. Мій дідусь спочатку хвилювався за моє здоров’я, але я заспокоїла його. У нас в сім’ї всі лікарі, тому розуміють.

Хто доглядав за вами на самоізоляції?

— Я живу одна у квартирі, тому дотримуватись самоізоляції було не важко. Мені допомагав брат, який приносив продукти під двері. Постійно тримала контакт зі своїм сімейним лікарем. Телефонувала їй щоранку і розповідала про свій стан.

Про те, як правильно доглядати за хворим на коронавірус читайте тут.

Як протікало ваше захворювання?

— Я не виходила з квартири, але не можу сказати, що весь час лежала, бо почувала себе добре. Часто робила вологе прибирання та провітрювання. Інколи займалась фізкультурою. Пила багато теплого, додала у свій раціон більше овочів, фруктів та зелені. Жодного разу не приймала жарознижуючі препарати.

Чи «вели» ви, як сімейний лікар, пацієнтів хворих на коронавірус?

— Так, до самоізоляції у мене було четверо хворих на коронавірус. Вони ще досі в ізоляції, у них перебіг трохи важчий.

Як думаєте, де ви інфікувались?

— Швидше за все я захворіла не на виїзді, а під час прийому в лікарні. Зараз у нас жорстко обмежили прийом, але раніше приходило дуже багато пацієнтів. Молоді люди, не закріплені за сімейними лікарями, приходили в тому числі і в мій кабінет. У той час ми могли не розцінювати їх, як потенційних хворих на коронавірус. Але були випадки, коли у пацієнтів підіймалась температура, був дискомфорт у грудях.

Що під час самоізоляції було найважче?

— Я займаюсь спортом, до ізоляції щоранку бігала. Оскільки я почувала себе добре, то дуже хотілось вийти на ранкову пробіжку. Але жодного разу не вийшла з квартири. Як сімейний лікар я добре розумію, що не всі люди можуть мати гарний імунітет. Тому не хотіла нікого випадково заразити. А ще дуже хотілось вже, щоб в мене взяли повторні мазки. Дуже хвилювалась коли чекала результатів тесту, хотілось вже бути здоровою.

Скільки серіалів та курсів встигли подивитись?

— Пройшла дуже багато онлайн тренінгів по медицині, коронавірусу та педіатрії. Цей час я використала по максимуму. Зареєструвалась на все, що тільки можливо і в один день у мене було по кілька лекцій. Це найбільше сподобалось, було класно.

Чи усвідомили по іншому це захворювання?

— Мені пощастило перехворіти у легкій формі і я сподіваюсь, що більше не захворію. Хоча, можливо, це не так. Пишуть, що вірус мутує і можуть бути повторні захворювання. На початку хвороби я налаштувала себе, що це звичайна вірусна інфекція, така як й інші, просто нова. А ще у мене гарна фізична форма і не поганий імунітет. Але важливо зрозуміти, що поряд можуть жити люди зі значно нижчим імунітетом. Якщо не хвилюєтесь за себе - подумайте про їх здоров'я. Карантині рекомендації прості, але їх дотримання може врятувати комусь життя. Будьте здорові та бережіть себе та близьких!

Читайте також:

«Щоденно приходять 300 — 400 людей». Вінничани масово стають на облік у центри зайнятості

«Тестуватись хочуть всі». Як працює бригада медиків, що виїжджає на коронавірус

«Хобі може стати роботою». Вінничанин розробив мобільний додаток для занять спортом

Як правильно доглядати за хворим на коронавірус вдома. Розповідає лікар

«Педос, задекларуй корупційний маєток!» Під поліцією мітингували київські журналісти

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (71)
  • Наталочка Качалкіна
    Обмежили прийом до лікарів, а хвороби нікуди не ділися! Добре, коли добре! В світі ковід 18-це один з 100500грві,а є і інші стани чи хвороби. Онлайн лікування - дорога в прівру!
  • Ловец Снов
    37°С температура та конь'юктивіт і все?!
    Який страшний та смертельний вірус!
    Від нього аж 4-ро померло в Вінниці!
    Треба негайно продовжити карантин до осені як мінімум!
  • Люда Бегерська
    ВИ ВЕЛИКА  МОЛОДЕЦЬ!!!ДЯКУЄМО  ЩО  РОЗПОВІДАЄ  ПРО ПРОТІКАННЯ  ХВОРОБИ...
  • Евгения Мартинюк
    А засобами захисту вони забезпечені чи що є те і вдягають?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:05 Понад рік вважався зниклим безвісти — до Хмільника повертається Юрій Лецький 20:08 Два дні поєдинків і змагань — у Вінниці відбудеться турнір з козацького двобою photo_camera 19:15 Друге дихання «Інтегралу»: що чекає на занедбаний стадіон у Тяжилові 19:11 На ремонті доріг у Барі могли привласнити понад пів мільйона гривень Від читача 13:09 Свято Івана Купала для дітей: волонтери «Української команди» з Бершаді подарували малечі день радості та творчості 18:39 «Кохатися трипільці йшли в поле»: пам’ятник Богині МА — праматері людського роду встановили в Ольгополі 18:15 500 грамів наркотичного чаю знайшли у посилці вінничанина 17:02 Отримав дозвіл на вивчення надр, а видобув корисних копалин на 80 мільйонів збитків photo_camera 16:22 Їхав на самокаті «під градусом» — готуй 17 тисяч: як через власну необачність вінничани потрапляють на лаву підсудних 16:08 Суне грозовий фронт із сильним вітром та градом 15:54 Після демонтажу минув майже рік — у Вінниці просять повернути дитячий майданчик 15:45 Четверо людей постраждали в ДТП у Барі, серед них дві неповнолітні дівчини photo_camera 15:15 Що всередині вінницьких висоток на випадок пожежі: відповідає забудовник 14:17 Майже 2,2 мільйона гривень штрафів отримали перевізники на Вінниччині photo_camera 13:30 Уже не 1, а цілих 5 Гбіт/с: розбираємося, що це за супершвидкість (Новини компаній) 13:08 У Ворошилівці водолази кілька годин шукали тіло потопельника photo_camera 12:36 Більше пенсіонерів отримають по 1000 гривень від Вінниці: хто і як може оформити виплату 12:04 Горіли клініка у Вінниці та кафе в Стрижавці photo_camera 11:02 Пожежа у квартирі на Яна Засідателя забрала життя 30-річної вінничанки 10:29 Гарячу воду відключили на Єрусалимці, а на десятках вулиць не буде світла
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up