Карантин зупинив роботу підприємств у Вінниці, працівники залишились без роботи та заробітку.
Як альтернатива, людям пропонують стати на облік в центри зайнятості, які з початку карантину приймають заяви дистанційно.
Скільки вінничан подали заяви на оформлення допомоги та чи є зараз вакансії у центрах зайнятості?
З початку карантину в Україні спростили порядок оформлення допомоги по безробіттю. Заяву можна подавати онлайн, допомога по безробіттю призначається у день подачі заявки. Допомогу нараховують незалежно від статті звільнення, мінімальна сума виплат — 1000 гривень. Ще одна зміна — гроші тепер виплачують не подекадно, а раз на 30 днів.
Заяви на оформлення допомоги по безробіттю у центри зайнятості приймаються онлайн, або через скриньки кореспонденції, які стоять біля входу.
— Служба зайнятості працює зараз з великим навантаженням, — розповідає директорка Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська. — Якщо на початку карантину до нас приходило 50 осіб в день у місті та області разом, то зараз до нас щоденно звертаються 300 — 400 осіб. Більше у місті, трохи менше в області.
Попри запровадження електронної подачі документів більшість вінничан все ж віддають перевагу скринькам для кореспонденції, які встановлені біля входів у Центри зайнятості.
— Набагато простіше подати заяву через інтернет, але люди чомусь віддають перевагу скриньці, — розповідає директорка. — Близько 80 % заяв люди залишають у скриньках і лише 20 % через інтернет.
Під час реєстрації траплялись і незвичні випадки. Наприклад, у Ладижинський центр зайнятості прийшов молодий чоловік. Працівники поліції випадково перевірили у нього документи, і виявилось що, чоловік нещодавно повернувся закордону та в цей час мав знаходитись в обсервації. На облік молодого чоловіка не взяли, через те, що поліція відправила його на обсервацію. Чи доведеться йому платити 17 000 штрафу поки невідомо.
Про те, як правильно подавати заяву до Центру зайнятості та які документи необхідні читайте тут.
За час карантину до центру зайнятості звернулись близько 5000 вінничан. Понад 2 500 з них були звільнені під час карантину.
З-поміж безробітних, звільнення яких відбулось в період карантину, найбільше були звільнені в таких галузях: промисловість — 1723 особи; будівництво — 100 осіб; професійна, наукова та технічна діяльність — 84 особи; діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування — 84 особи; мистецтво, спорт, розваги та відпочинок — 70 осіб; транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність — 67 осіб; охорона здоров’я — 52 особи; сільське господарство — 46 осіб; інформація та телекомунікації — 41 особа; діяльність екстериторіальних організацій і органів — 30 осіб; водопостачання, каналізація, поводження з відходами — 26; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів — 18 осіб; добувна промисловість і розроблення кар’єрів — 14 осіб; освіта — 2 особи.
З початку карантину в обласній службі зайнятості не зареєстровано звільнених з підприємств та організацій в галузях:
Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря;
Тимчасове розміщування й організація харчування;
Фінансова та страхова діяльність;
Операції з нерухомим майном;
Державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування;
Надання інших видів послуг;
Діяльність екстериторіальних організацій і органів.
Станом на 23 квітня на обліку в обласному Центрі зайнятості 23 360 зареєстрованих безробітних. Серед них право на отримання допомоги мають 22 093 людини.
Загалом по Україні, під час карантину, в службі зайнятості зареєструвалося понад 40 тисяч нових безробітних.
За словами Галини Скаковської, після запровадження карантину центр зайнятості втратив майже 50 % вакансій. Станом на 24 квітня по області зареєстровано 1385 вакансій: 38 % з них із зарплатою до 5 000 гривень, 1009 вакансій (7,5 %) із зарплатою від 10 до 15 000 гривень та сім вакансій із зарплатами від 15 до 21 000 гривень.
— Ми пропонуємо людям роботу у телефонному режимі, — розповідає Галина Скоковська. — Дивимось кому ця робота може бути підходящою і пропонуємо звернутись до роботодавця.
Найвищі заробітні плати роботодавці готові платити робітникам з кваліфікацією майстер будівельних та монтажних робіт, геодезист, електрозварювальник ручного зварювання, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, машиніст екскаватора, машиніст навантажувальної машини, менеджер, управитель зі збуту та головний енергетик.
Отримати консультацію по телефону можна за цими номерами: (0432) 55-17-93, (0432) 55-17-96 (Вінницький обласний центр зайнятості).
Читайте також:
«Тестуватись хочуть всі». Як працює бригада медиків, що виїжджає на коронавірус
«Хобі може стати роботою». Вінничанин розробив мобільний додаток для занять спортом
«На покійнику були синці» Рідні загиблого строковика не вірять у нещасний випадок
Як правильно доглядати за хворим на коронавірус вдома. Розповідає лікар
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 45 від 6 листопада 2024
Читати номер
Андрей Ящук
Martin Libher
Binderovets
Надія Рябовол