Добровільні батьківські внески в українські школи зобов’яжуть оприлюднювати

Добровільні батьківські внески в українські школи зобов’яжуть оприлюднювати

Народні депутати проголосували у першому читанні за закон «Про освіту». Згідно з ним, усіх грошові надходження та витрати шкіл набувають прозорості.

Закон містить положення, яке зобов’язує оприлюднювати на сайті всі бюджетні надходження закладу, а також гроші, які платять батьки, повідомляють на сайті Міністерства освіти і науки України.

Зокрема, мають контролюватися ресурси, які надходять у школи.

«Для того, щоб міністерство розпочало розробку підзаконні акти, які унормовуватимуть питання із грошовими шкільними внесками батьків, потрібно, щоб парламент проголосував за закон «Про освіту», адже зараз усі благодійні внески збираються в межах чинного закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Фактично їх використання не відслідковується і не регулюється», – сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

Відео дня

Крім того, оприлюднення видатків допоможе виявити, чи були зловживання при закупівлі послуг та матеріалів.

Батьки вінницьких учнів кажуть, що школа існує тільки завдяки благодійним внескам. «20хвилин» дізналися на що та скільки дають грошей з бюджету  та як боротися з добровільними внесками без шкоди для дитини. Про це читайте в публікації: «Добровільні внески в школах на ремонти, техніку і вікна. Як їх зупинити?»

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Виктория Тонконожук
    Єрунда,ми тоже там навчаємось,і нема таких сум що ви написали!!!!Ніхто і ніколи не говорив протвідра,нанчірки і т.і.Велике дякую директору за таку школу!!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Замки, костели та стародавні цвинтарі — що приховує Китайгород photo_camera 20:05 В Тростянці затримали браконьєрів, які незаконно виловили рибу на понад 143 тисячі гривень 19:08 Вінниччина тримає першість на ринку землі: угод найбільше, а ціни — нижчі за середні 18:18 Вночі була найбільша дронова атака по Вінниці за час війни. Коли ще наше місто було під прицілом ворога? Від читача 23:57 Петиція про благоустрій дитячого фонтану на Тяжилові 18:06 Фастфуди без води, документів і контролю: що показали перевірки в Калинівській громаді 17:22 «Вони все побили, цей «руський мір»: як Писарівка пережила атаку дронів? Спецрепортаж play_circle_filled photo_camera 17:01 У Гайсині розшукують Ніну Немировську. Востаннє жінку бачили біля лікарні 16:42 В Тиврівській громаді поліція затримала на гарячому трьох «домушників» 16:09 Шукали дві доби — у затопленому кар’єрі біля Губника знайшли тіло 22-річного хлопця 15:37 У Вінницькому районі затримали наркодилера з великою партією амфетаміну play_circle_filled 15:12 У Могилів-Подільському негода повалила дерева 14:55 «Не виходити на вулицю, не гуляти під дощем»: Ігор Матковский про якість повітря після обстрілу 14:32 Придатне лишити, все інше — на брухт. Транспортна компанія списує 19 трамваїв та тролейбусів photo_camera 14:12 На пікові дати липня Укрзалізниця запускає додатковий поїзд Київ — Вінниця 13:25 Вінниця після удару: наслідки наймасштабнішої атаки дронів за час війни. ОНОВЛЕНО play_circle_filled photo_camera 12:35 Поцілили у Barlinek: польський завод у Вінниці зазнав масштабної атаки photo_camera 12:02 Помер колишній головний лікар обласного шкірно-венерологічного диспансеру Олег Бардашевський 11:32 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 16 липня 11:15 Рух у напрямку Вінниці зі сторони Немирова обмежено. Автомобілі скеровують на об’їзну дорогу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up