Жива історія: невідомі факти про життя та улюблені троянди лікаря Пирогова

Жива історія: невідомі факти про життя та улюблені троянди лікаря Пирогова
  • Екскурсоводи з вінницького музею імені Миколи Пирогова проводять онлайн ексурсіїї.
  • А ви знали, що відомий лікар дуже любив троянди та піклувався про них?
  • Дивіться відео, в якому ви ще дізнаєтесь багато цікавого про життя Пирогова.

Музей був відкритий 9 вересня 1947 року у колишній садибі Миколи Пирогова Вишня, яку він придбав у спадкоємців доктора медицини Гриколевського на торгах у Києві 1859 року, працюючи на посаді попечителя Київського навчального округу.

Об’єктами музейного комплексу є півтораповерховий будинок і аптека, які споруджені Пироговим у 1866 році, та церква-некрополь, будівництво якої завершено у 1885 році. З 1882 року тут спочиває набальзамоване тіло лікаря.

Відео дня
v class="embed-responsive embed-responsive-16by9">

Пирогов за порівняно короткий час упорядкував занедбане господарство. Однак його основним заняттям була лікарська справа. У садибі Вишня М.І. Пирогов відкрив лікарню, де робив складні на той час хірургічні операції, які мали гарні результати.

Помер М.І. Пирогов 23 листопада (5 грудня н.с.) 1881 року. Набальзамоване петербурзьким лікарем Д.І. Виводцевим тіло лікаря 24 січня 1882 року було перенесено до родинної усипальниці, над якою 1885 року за проектом академіка В.І. Сичугова була побудувана церква і освячена на честь св. Миколи Чудотворця.

Практично цим було покладено початок Пироговському музею у Вишні.

Але яке відношення Скліфосовський, Сталін і Супрун мають до вченого Миколи Пирогова?  Ми зібрали неймовірні і цікаві факти про життя і останні дні вченого:  

  • Якби Скліфосовський у квітні 1881 року не приїхав сюди у садибу, у село Вишня, запросити Миколу Івановича  на святкування його 50-річчя лікарської та наукової діяльності, може й не став би він тоді Почесним громадянином Москви – за півроку до смерті. Не висів би його портрет Рєпіна у Третьяковській галереї …
  • Якби Сталіну на другий день після звільнення Вінниці генерал-полковник Смирнов не розповів про усипальницю із забальзамованим тілом хірурга і про його заслуги в воєнній хірургії, не було б негайного наказу створити музей - розпорядження Ради Народних Комісарів СРСР від 27 жовтня 1944 року. Ще до закінчення війни на станцію Вінниця везли залізницею не танки, а ю цемент і дошки - «на музей»… Напередодні Перемоги - 8 травня 45-го почали першу ребальзамацію – чотири місяці - до 4 вересня.  Це єдиний у світовій науці випадок, коли відновили тіло через 64 роки після смерті…
  • І якби в.о. міністра Супрун на Фейсбуці не запропонувала зекономити 199 034 грн. на десятій ребальзамації тіла Пирогова, не згадали б знову про геніальність вченого. І не так швидко вінницька влада знайшли б гроші на новий бальзам для його тіла… З ним і з душею визначився Священний Синод Православної церкви ще 137 років тому - у 1881 році, видавши дозвіл на бальзамування тіла Миколи Івановича, «…щоби учні і послідовники благородних та богоугодних справ М.І. Пирогова могли бачити його світлий образ».

Про бальзамування, останній портрет, який написав художник Ілля Рєпін і про останні роздуми лікаря  у матеріалі:

 

Читайте також:

Коронавірус в Україні: скільки хворих на COVID-19 станом на 3 лютого   

У Вінниці зранку почались снігопади. Чи справляються комунальники? (ОПИТУВАННЯ)

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Торон Туй
    Бедолага Пирогов. В кошмарном сне себе не представлял.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінницька науковиця отримала Премію Верховної Ради за розробку системи штучного інтелекту 20:02 Повідомили про підозру військовому та лікарці, які за $4000 обіцяли «потрібне» рішення ВЛК photo_camera 19:34 Неповнолітні за кермом зазвичай отримують попередження або штраф. А що, якщо трапилась ДТП? 19:09 У Марківці відновили дорогу до старовинної вапняної печі: в планах реставрація Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:42 Суд визнав директора «Іллінціводоканалу» корупціонером: за що на нього відкрили нове провадження? play_circle_filled photo_camera 18:15 Що зміниться у правилах відстрочки від мобілізації для студентів і працівників освіти — розповідає адвокат 18:12 Освітні заклади Вінниці отримали 15 потужних генераторів від німецьких партнерів 17:30 Шукаєте де вигідно придбати будівельні матеріали? Добірка будівельних баз та магазинів (партнерський проєкт) 17:12 На Політехнічній водійка Fiat збила двох дітей play_circle_filled 16:14 Гості з Житомира, «Вечір Шопена», «Mysterium» і «День народження «Аркати»! Чим здивує Вінницька філармонія у травні? photo_camera 16:07 У Яришівській громаді планують створити ботанічну пам'ятку природи «Чарівні схили» 15:10 Зарплата по 173 тисячі гривень щомісяця. Розповідаємо про статки голів вінницьких судів 14:32 Заступник директора «Укрзалізниці» став новим фігурантом схеми привласнення понад 23 мільйонів гривень 14:12 Водій Nissan збив жінку на Соборній play_circle_filled 13:18 З полону повернувся Павло Данилюк із Тульчинської громади 13:10 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців подології поруч (партнерський проєкт) 12:26 Смертельна ДТП біля Гайсина: п'яний водій ВАЗу протаранив припарковану вантажівку 11:55 Повістки, відстрочка, медогляд: що змінилось у правилах мобілізації 11:06 На Вінниччині чоловік бив дитину об двері і совком. За це отримав громадські роботи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up