Epolets
Український рок-гурт, що був створений у 2012 року в Одесі. На початку творчого шляху, вони були кавер-колективом The Rolling Bones. Виконують альтернативний рок трьома мовами. Самі ж музиканти вважають, що їхній саунд — це сплав кількох поколінь рок-культур .
Відео дняУ шостому сезоні телешоу «Х-Фактор», хлопці увійшли до дванадцятки найкращих виконавців. Восени 2016 року почали запис нового альбому, саунд-продюсером якого виступає Мілош Єлич — клавішник і аранжувальник гурту «Океан Ельзи». А 22 листопада вийшов перший сингл майбутнього студійника під назвою «Я хочу бути з тобою».
Це базис інформації, яку нам пропонує Вікіпедія. Ще можна знайти невелику кількість інтерв'ю, відеоробіт та ціни на їх концерти — 100-150 гривень. Скромно. Взяти тих же «Мачете» — 500-4000 гривень за виступ.
З іншого боку — «С.К.А.Й». Мужики 15 років на сцені, об'їздили мало не весь світ, а послухати їх наживо, обійдеться на 50 гривень дешевше. Нехай і у фан-зоні.
Мабуть справа у новому поколінні слухачів, яким хочеться нової української та ще «не заїждженої» музики. Epolets пропонують саме таку.
Epolets: Андрій Головерда, Павло Варениця
Концерт музикантів з Південної Пальміри пройшов у креативному просторі «Артинов». Одесити привезли акустичну програму, і як з'ясувалося, нагода знову побачити «еполетанів» у Вінниці, випаде не скоро. Повноцінний тур почнеться аж у 2018 році.
Не познайомити читачів з Epolets ми не могли. Тому провели інтерв’ю з лідером гурту, Пашею Вареницею.
Epolets: Андрій Головерда, Павло Варениця
Про кавер-гурт The Rolling Bones
Ми отримували задоволення від гри у тому гурті. Та з часом почали писати авторські пісні, а гроші, які заробляли вкладати в промо Epolets. Концертів The Rolling Bones ставало все менше.
Перший час ми вставляли в кавер-програму власний матеріал. Перевіряли, чи «зайде» він публіці. Його одразу оцінили. Це надихало та підштовхувало писати далі.
Коштів, які ми вклали, вистачило на необхідну кількість та якість матеріалу. Слухачів ставало все більше. І наступив момент, коли нам вже непотрібно було виконувати кавери, адже свого матеріалу було достатньо. Так з’явився гурт Epolets.
Про гастролі
У Вінницю вибралися в рамках коротенького (з трьох міст) акустичного туру. Ми з Андрієм (Головердой — гітара, бек-вокал) вирішили вирватися з музичної буденності. Зараз нам дуже не вистачає публіки, хочемо трохи зарядитися.
Найближчим часом розповімо про масштабний тур, у який ми вирушимо з новим альбомом. Буде Україна, Білорусь та інші країни. Але це вже у 2018 році.Epolets: Павло Варениця
Про перспективи
Пишемо альбом. Вже вийшов перший сингл «Я хочу бути з тобою», у кінці березня вийде другий — «Місто спить». Реліз диску відбудеться в жовтні.
Ми трохи змінили формат роботи. Якщо раніше ми писали пісні, відпрацьовували їх і записували все на студії. То зараз пишемо тексти та практично відразу їх записуємо.
Що буде в альбомі стане відомо у березні. Та думаю, що плейлист не буде перевищувати 12-ти пісень.
Про музику
Якщо музика не бере слухача за живе, то його ніяк не зачепили. Коли нам вдається до когось достукатися, пісня сприйнята і зрозуміла, тоді все круто. Наша робота зроблена. За рахунок цього і з'являються шанувальники із слухачами.
Якщо умовно розділити пісню, то у неї кілька життів. Перше — студійне. Людина почула і її зачепило. Друге, коли почув пісню на концерті. Тут оцінюється майстерність музикантів, харизма, звук, шоу. Можливо є й третє. Наприклад, коли людина бере у руки гітару, співає цю пісню і передає її далі. Пісня живе вже без тебе.
Про гонорари
Музика — це продукт, і все залежить від цього продукту: ким він написаний, як він підноситься тощо. Якщо ти звичайний музикант (як ми) і все робиш раптово, то звичайно тобі потрібно багато ентузіазму, часу, терпіння та якихось вкладень.
А якщо ти продукт придуманий, якоюсь досвідченою людиною, то вистачить хорошого матеріалу. Але ти можеш бути просто хорошим хлопцем, випустити хороший продукт, який вдало «зайде». Тоді буде щось на кшталт (комерційних) «Валентина Стрикало» чи Макса Коржа.
Про Вінницю
Окрім як про фонтан, трамваї та Wi-Fi у них, про місто нічого сказати не можу. У Вінниці буваємо часто, але так її і не подивилися.
Як правило Вінниця стає переправною точкою, між одним містом та наступним. Пів дня спимо, потім ефіри або підготовка до концерту, а ввечері їдемо на автепаті або відпочиваємо перед потягом.
З місцевих музикантів відзначу The Hypnotunez. Мені імпонує музика та філософія цього гурту. Ще Богдан Совик (OWL) та Діма Шуров (Pianoбой).
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер