Конфлікт між зятем мера Бровка Сергієм Шевчуком та менш відомими родинними зв’язками Олександром Коломійцем досі не вичерпаний. Окрім того, що Вінницький апеляційний суд вдруге буде переглядати виправдувальний вирок «Шефу», то паралельно починає слухатися справа, де він вже виступає в якості потерпілого. В Жмеринку направили на розгляд провадження про новорічний напад, через який на лаві підсудних опинився вічний опонент зятя мера, якого він називає прізвиськом «Кабан».
Про обидві сутички між вище названими могилів-подільськими «авторитетами» 20minut.ua розповідав читачам. Нагадаємо коротко спершу про ту, що нещодавно пішла Жмеринського суду. Ролі учасників тут наступні: звинувачений Коломієць, а потерплий Шевчук. Останній у Новорічну ніч отримав ножові поранення під час бійки під нічним клубом й буде доводити в судовому процесі, що «Кабан» хотів його зарізати.
В цій сутичці, нагадаємо, билися «авторитети» разом зі своїми дружинами та спільними знайомими. Бійкою давно ворогуючих сімей потім назвали це новорічне місиво в поліції.
Ця історія спершу потрапила на розгляд в Могилів-подільський суд, а звідти була перенаправлена до суду Жмеринки. Сторона обвинуваченого заявила місцевим суддям відвід, і вони його прийняли.
А набула розголосу першою й тривалий час розглядалася спочатку у Вінницькому міському суді, а далі в Вінницькому апеляційному, інша сутичка між названими вище молодими чоловіками. Вона, як дізналася преса на засіданнях, була не першою для учасників. Але попередні до суду не доходили. Коли один спіймав кулю, тоді з’явилося кримінальне провадження.
Ролі учасників у цьому процесі були такими: Шевчук — підсудний, Коломієць — потерпілий. Останній звинувачував першого в замаху на вбивство. На судах доводив, що Шевчук хотів убити його в день народження, стріляв з револьвера біля дому друга і не застрелив тільки тому, що закінчилися набої.
От якраз ця справа і повернулася на новий розгляд в апеляційну інстанцію. Скарги на вирок, яким Вінницький міський суд виправдав Шевчука, подавали і прокурор, і Коломієць. Апеляційний розгляд не дав бажаного для скаржників результату. Колегія апеляційного підтвердила виправдувальний вирок. Дійшла висновку, що напад на Коломійця був, його хотіли убити, але що зробив це саме Сергій Шевчук — доказів немає.
Вперше в історії Вінницького апеляційного суду журналістам давали спеціальну прес-конференцію. Пояснювали винесене рішення в цій гучній справі, де не притягнули до відповідальності одруженого на падчерці Петра Бровка бізнесмена.
І ось нещодавно стало відомо, з яким результатом повернулася справа могилів-подільських «розборок» з касаційної інстанції. Верховний суд вирішив, що ухвала Вінницького апеляційного не достатньо аргументована. Матеріали тривалого процесу повернули назад в апеляцію. Тут все починається спочатку: мають прийняти рішення, чи вірно вчинив Вінницький міський суд, коли назвав вину Шевчука не доведеною зібраними слідством доказами.
Вчора, 20 листопада, було перше засідання в цій справі. Нова колегія заново вивчатиме апеляційні скарги прокуратури, Олександра Коломійця і його представника-адвоката. Останні перед поверненням з касації подали доповнення до своїх скарг. Колегія почала з того, що стала розбиратися, чого ж просить сторона потерпілого, бо написане Коломійцем і його новим адвокатом різнилося кардинально.
Адвокат Власенко написав в доповненнях, що просить скасувати виправдувальний вирок і повернути матеріали на новий розгляд першої інстанції. Тобто слухати все з нуля пропонує він. А Коломієць в доповненнях написав: скасували виправдання і постановити новий вирок, яким засудити Шевчука до позбавлення волі за спробу вбивства. Але коли головуюча суддя почала уточнювати в потерпілого з представником їхні вимоги, то вони дійшли до варіанту адвоката.
— Чи у Вінницький суд, чи в якийсь інший, але хочу, щоб справа розглядалася заново, — сказав врешті Олександр Коломієць, підтвердивши прохання направити матеріали справий на новий судовий розгляд.
Але найцікавіше з почутого на вчорашньому засіданні інше. В апеляції, як дав вказівку Верховний суд, мають розібратися, чи не було порушення таємниці нарадчої кімнати під час того, як Шевчуку писали виправдувальний вирок. Таку інформацію озвучила головуюча та поставила на обговорення питання направити запит до міського суду з питанням про це.
— Я б хотів, щоб запитували не так, бо голова суду Михайленко мені вже відповів на адвокатський запит, що порушення не вбачає, — сказав адвокат Власенко. — Треба запитувати, чи вносилися в Єдиний реєстр рішення суддями в період їх перебування в нарадчій кімнаті, чи користувалися вони в цей час електронними підписами, чи передавали право підписів комусь іншому…
Всю цю інформацію, як сказав адвокат, він вже здобув й надавав у Верховному суді. За словами Власенка, порушення встановити мають запитом до служби, що веде реєстр, а не до самих суддів. Якщо вони дійсно, замість думати над рішенням про справі Шевчука і Коломійця, виносили рішення в інший справах, то це 100-відсоткова підстава для скасування вироку.
— Таємниця наради суддів служить гарантією об’єктивності, незалежності, безсторонності, неупередженості та справедливості суду, — пояснив редакції юрист Василь Мельник та підтвердив: — Вирок скасують, якщо Єдиний державний реєстр судових рішень містить рішення, постановлені суддею під час знаходження в нарадчій кімнаті. У Вінниці не чув, щоб були такі випадки, але загалом по країні такі рішення приймали.
Колегія суддів апеляційного листала справу, отриману з Верховного суду. Не знайшла там додатків з відповідями на адвокатські запити, що нібито містять докази порушення таємниця нарадчої кімнати.
— Тоді я прошу оголосити технічну перерву, щоб можна було ознаймитися, що є у справі, — просив Власенко.
Але адвокат Шевчука Віталій Корпало висловив інше прохання: щоб йому дали можливість розібратися в щойно почутому та визнатися, від чого і як тепер захищати свого клієнта.
І перерву дійсно оголосили, але не коротку технічну, а до 13-го грудня. Головуюча без роздумів і обговорення з двома іншими учасниками колегії вирішила, що запит все-таки направлять до Вінницького міського суду. А поки ітиме переписка між двома вінницькими судами, мовляв, знайомтеся з матеріалами та готуйтеся працювати далі.
Тож повторний розгляд в апеляційній інстанції, схоже, не буде коротким. Попередній, нагадаємо, затягнувся приблизно на рік. Тоді досліджували цілий ряд доказів сторони звинувачення, «забракованих» колегією Вінницького міського суду.
Після засідання журналіст підійшла до обох фігурантів затяжної справи. Обоє з них говорять, що втратили здоров’я в конфліктних ситуації. Найбільш свіжі травми у Сергія Шевчука, бо отримав поранення на початку цього року.
— В суді по тій справі тільки початок буде. Вже майже рік пройшов, але ви ж бачите, що людина на свободі, — киває Сергій Шевчук на Олександра Коломійця. — Є свідки і є докази, а його ніяк посадити не можна, хоча, наприклад, я тоді рік сидів в тюрмі. По Закону. Ніхто в моєму випадку не розбирався, правий я чи не правий. Посадили і сидів. А ця людина ходить вільно без усяких зобов’язань. Ні домашнього, ні цілодобового, ні нічного арешту. Взагалі ніякого запобіжного заходу в нього немає. Ходить собі, постійно погрожує, приїжджає в місто…
Сергія перебиває адвокат. Радить не коментувати справу, яка тільки має початися в Жмеринці. Але на питання про отримані у Новорічну ніч травми, Шевчук розповів:
— Тяжкі тілесні. Зараз їжджу, лікуюся, буду робити операції. Бачите? — показує шрам на щоці. — Лівої щоки не відчуваю. І живіт. Будемо в лікарні на Пирогова дивитися, бо почалися проблеми зі здоров’ям. Лікуюся зараз. А він, бачите? Без всяких ходить. Нічого йому немає.
Що із його станом здоров’я, питаю і в Олександра Коломійця. В нього, нагадаємо, були вогнепальні поранення в стегно і сідницю після нападу 10 травня 2016-го року. І на судовому розгляді, він бідкався, що страждає від наслідків замаху на його життя. А після новорічних подій — ходив з палицею, бо мав перелами ноги.
— Я ще так, реабілітуюся. Постійно відвідую лікарню, — сказав Коломієць, а про справу, де він підозрюваний, розповів так: — Мій запобіжний захід давно вже закінчився. Вже 4 місяці чи навіть більше, як я без запобіжного заходу. В Жмеринський суд, як нам повідомили, направили справу. А в Могильові ми недовіру суду свою висказали. Там були самовідводи по суддям, бо судді так і прийняли рішення — прийняли наші відводи. Справу нещодавно перенаправили. Засідання в Жмеринці ще не було.
Суть конфлікту між Шевчуком і Коломійцем схожа на переділ зон впливу. Наче керівники угрупувань не можуть поділити територію. Свого часу, коли її чоловік був в СІЗО, про це по-своєму розповідала дружина Сергія Шевчука Христина. Її розповідь можете послухати на запису в цій публікації: «Дочка мера Могилева-Подільського «здала» місцевих авторитетів (ВІДЕО)».
А як вирішували питання «хлопчачих» сутичок тещі обох «авторитетів», дивіться на відеозапису з камери спостереження в статті «Як дружина мера Могилів-Подільського просила не садити в тюрму її зятя (ВІДЕО)».
Читайте також:
Починається судовий процес над вбивцею подружжя фермерів, розстріляних під власним домом
П’яний таксист дав 200 доларів «копам», щоб не штрафували. Свіжий вирок за хабар
Справа хмільницького вбивці, який топив тіла своїх жертв в Південному Бузі, пішла до суду
«У мене немає чоловіка». Як затримана з хабарем адвокатка просила зменшити суму застави
Був шерифом, коли побив підлітка. Вінницькі судді відмовилися від скандального процесу
Шестеро на одне місце. Хто претендує на вакансії суддів у Вінницькому апеляційному?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер