Щотижня у стрічці новин 20minut.ua є історії втрати великих сум людьми, які купилися на телефонне шахрайство. За роки, відколи існує ця схема заробляння на довірливих, кількість ошуканих тільки зростає.
«Капітан міліції такий-то, ваш син затриманий…». Цей телефонний обман вигадали люди, які перебувають в місцях позбавлення волі. З часом, їхні вигадки поповнили нові легенди: «Ваш чоловік потрапив у ДТП…», «Онук побив людину, треба заплатити…», «Можу допомогти звільнили дочку умовно-достроково…».
Відкупні спочатку були невеликі і люди переказували їх через термінал на мобільні рахунки. Тепер суми в доларах та євро. До потерпілих додому почали приїжджати таксисти чи посильні й забирати конверти. У більшості — це жінки, яких злочинці теж обманюють, щоб зробити своїми помічницями.
Нагадаємо, що одного з таких шахраїв, який за два місяці у злочинний спосіб заробив 200 тисяч гривень, засудили у вересні. Йому дали три роки тюрми. Чи не буде він звідти продовжувати дзвонити людям – питання риторичне.
Редакція підготувала інфографіку про те, як правильно діяти, якщо телефонує шахрай. Передайте цю інформацію своїм близьким, щоб не спіткнулися так само, як потерпілі від обману нещодавно засудженого злочинця.
Читайте також:
Як крадуть наші гроші: схеми популярних шахрайств
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер