З Новим роком і новим сайтом "20 хвилин"! Перейти

Секс-бізнес криза не чіпає або Які вони, вінницькі проститутки

14
24786 переглядів

Робітники комерційного сексу. Чому їх не прийнято називати робітницями? Бо серед майже тисячі вінницьких проституток – два десятки «хлопчиків». Найдосвідченішому 57 років. А найстаршій повії-жінці – 63 роки. На кожний товар є свій купець... І коли інфляція, клієнти не перестають з получки їздити на окружну. Бізнесмени, чиновники, міліціонери, АТОшники…

Скільки у Вінниці повій, хто вони, чому пішли в такий бізнес, розповіла Олена Бублич - координатор благодійної організації, яка захищає права робітників секс-бізнесу, «Ліга «Легалайф».

- Я сприймаю дівчат, не як повій. У першу чергу – вони люди. Але поважаю із них небагатьох, - говорить правозахисниця. – Поважаю тих, які пакують передачі на АТО, в госпіталі поранених відвідують і укомплектували 25 особистих аптечок для бійців. Але з їхніх клієнтів не поважаю нікого!

Олена Бублич розказала, що за 15 років правозахисної діяльності та контролю за станом здоров’я проституток, не перестає дивуватися безпечності чоловіків.

- Якщо клієнт хоче без презерватива, то насильно бере. Не задумується, що принесе додому жінці, дітям, - говорить вона. - Я вважаю так – інфікується чоловік, то сам винний. Це його проблема. А в чому дружина винна? Один шість років знав, що інфікувався, жінці своїй нічого не говорив – і вона померла.

Про хвороби жінок, які стоять на окружній, правозахисниця не хоче розповідати докладно, щоб не давати приводів клієнтам для шантажу. Разом із працівниками СНІД-центру вона регулярно обстежує повій, і говорить, що зараз із них 18% інфікованих різними хворобами.

- Є 33 захворювання, яким нахчати на презерватив. Сифіліс, це не хвороба. Він лікується. А от герпес, навіть лишаї – смертельно небезпечне, дуже болюче і не виліковується. Про це люди не знають, - каже Олена Бубулич.

Хлопчики-дівчатка
Майже тисяча проституток працює в місті Вінниця. На окружній заробляють або підробляють більшість із них. Інші – зустрічаються з клієнтами в місті, в кафе, саунах, готелях. У названій Оленою Бубулич кількості робітників комерційного сексу (таким терміном віднедавна прийнято називати людей, які продаються) тільки ті, яких вона помічала на «робочому місці» не менше трьох разів.

Ще два десятки чоловіків торгують собою. Ті що геї, зустрічаються з клієнтами в центральному парку. Інших підбирають як клієнти, так і клієнтки на окружній. Нерідко – дальнобійники шукають «хлопчиків».

- Хлопці заробляють гроші, вони все можуть, - сказала Олена, коли говорили про орієнтацію. – Тільки роки два, як вони почали іти на контакт. Раніше це була закрита група. Тепер можемо їх обстежити, переадресувати в лікарню чи до юриста.

На трасі працюють, ясне діло, заради грошей. Наркоманка роботи не знайде, та й яка з неї працівниця, а на дозу треба. Так само алкоголічка. Зате більшість повій – нормальні, якщо можна так сказати, жінки. Деякі з вищою освітою. Мають дітей. І окремі чоловіків навіть мають.

- Думаю, що чоловіки скоріше роблять вигляд, що не знають про роботу дружини, - каже Олена. – Але найтяжче бачити, що виходять студентки вишів. Ми ж розуміємо: раз вона на трасі, то не вчиться, а за навчання просто платить. Я б не хотіла, щоб мою дитину вчила така вчителька, чи лікувала така лікарка.

На любителя
Є серед проституток вісім дівчат з розумовими і фізичними вадами. Це випускниці інтернатів, які опинилися на вулиці після закінчення навчання без житла і пенсії.

- Про церебральний параліч чути страшно, а бачити тим більше, - говорить Олена Бубулич. – І скільки я спостерігаю, то чоловіків тягне на щось таке. Давай вагітних або з вадами. Не всім, звісно. Більшість дивляться, щоб доглянута була, чиста. А є, що їде і бере найстрашніше. Вони коштують однаково. Це, напевне, комплекс неповноцінності у тих чоловіків, тому й беруть за себе гіршу. Бояться під’їхати до дівки, яка стоїть вся така самодостатня, впевнена, зі знатним поглядом. Під’їжджає до цієї страшненької, щоб відчути себе королем ситуації.

Найстарша робітниця комерційного сексу – 63-річна пенсіонерка зі стажем на трасі в півжиття. Як вона виглядає, питаємо.

- На свої роки. Є 30-річні клієнти, які їздять тільки до неї. Ця жінка живе без чоловіка, але має дітей і онуків. Все життя робила для них. Зайвого собі ніколи не дозволила. Я її знаю з 99 року і інколи не бачила п’яною чи щоб на себе втрачала. Все додому несе.  

Побачити на трасі можна й зовсім юних дівчат. 15-річних, які приїжджають з села в училище і на вихідні виходять заробити гроші.

- Старші гонять їх, лякають, викликають мене. І я приїжджаю: «Де ти вчишся? Зараз міліція приїде!» І виходить так, що з десятка дев’ять пропадають, а одна все одно буде виходити, - бідкається правозахисниця.  

Шкідливість професії
Чи звертаються за допомогою в Лігу „Легалайф” елітні проститутки? Рідко. Тільки тоді, коли знадобилась порада психолога.

- Вона не може піти до будь-якого психолога. А ми знаємо, чим займається, тож можна виговоритися повністю, - пояснює координаторка. – В «ескорті» розумні дівчата. Вища освіта, знання іноземних мов. Вони з мізками. Можуть знайти вихід, захист. А ті, що на вулиці, - більш уразлива категорія.

Позаторік Олена Бубулич розповідала RIA, як дівчат з окружної кидали в багажник, вивозили в ліс і ґвалтували. Щоб знайшли і покарали когось – не чути. Так само неясно, хто торік представлявся працівниками міліції, відбирав гроші в дівчат, ще й примушував до сексу.  

- 18 дівчат написали заяви в нашу організацію з проханням посприяти у вирішенні проблеми, і я зверталася до керівників міліції, - говорить правозахисниця. - Скажу так, що не всі ті люди були працівниками міліції. З початку року це припинилося, а було - масово. У відділі боротьби з торгівлею людьми призначити нового начальника, і дівчата тих «працівників» більше бачать. Вони шоковані, що до них тепер правоохоронці говорять на “ви” і якщо складають протокол, то тільки по закону - на гарячому, а не коли вона просто стоїть на трасі. А в Кіровограді, наприклад, є практика змушувати дівчат підписувати порожні протоколи. Ми з цього приводу вже робили галас на всю Україну, коли в суд пішов протокол, підписаний тим днем, коли жінка народила. Там начальника поміняли, але ті, що робили, так і роблять.

Кому вони потрібні?
Якого рангу чоловіки їздять на трасу? Є серед них, як розповідають правозахисниці дівчата, і солідні бізнесмени, і люди з державних структур.

- А є такі роботяги, які отримавши невелику зарплату, першим ділом летять на об’їзну, а потім, що залишилося, несуть додому, - говорить Олена, а про те, чи вплинула інфляція на заробітки дівчат, каже: - Не думаю. Але будемо бачити, коли прийде весна. Взимку завжди менший попит.

А чи змінилися чоловіки, які повернулися з АТО, проститутки вже розказали. Змінилися… в кращий бік.  

- Дівчата говорять, що вони не стали агресивніші, зліші. Навпаки, шукають душевності, підтримки, хочуть поговорити, щоб їх зрозуміли, вислухали, - говорить Олена Бубулич.

З розмови з нею склалося враження, що повії працюють самі, без сутенерів, чи, як вони люблять казати, менеджерів.

- На дорозі сутенерів немає. В місті, напевно, є. Наша міліція робить так, що десь їх знаходить. Але я їх не знаю. Раніше знала кілька, так би мовити, роботодавців, - говорить правозахисниця, яку теж хотіли зробити сутенеркою. – Був такий період, що дуже допитувалися в дівчат, скільки вони мені платять. І якось дзвонили мені одразу троє незнайомих між собою розказати, що їх обіцяли «кришувати» за підписи в папері, що я сутенер. Але то було раніше. Все вже стало на свої місця.
 

Досьє

Правозахисниця Олена Бубулич (47) - член правління Всеукраїнської благодійної організації Ліга „Легалайф”, співпрацює з медиками, щоб зупинити поширення невиліковних інфекцій через комерційний секс, і каже так: „Не вірю, що інформація про захворювання дівчат відіб’є в чоловіків бажання ходити на трасу”.
Чому ця жінка стала на захист прав робітників секс-бізнесу? Хоче, щоб її діти та онуки жили в здоровій країні.
- Моїй онуці рік. Я впевнена, що вона буде вихована, знатиме, куди лізти, а куди не треба. Але не впевнена, що через 18 років їй буде за кого заміж вийти. А я цього боюсь.


ЯКІ ВОНИ, СЕКС-РОБІТНИКИ ВІННИЦІ
(за даними "Ліга Легалайф")

Нагадуємо, сайт 20minut.ua та газета RIA розпочали проект для жінок та про жінок "Вона і Вінниця".

кримінал
спецпроекти
Інші статті по темі: кримінал, Вона і Вінниця
Читають зараз: 1
(14)
Коментарі
img
img
житель 04.03.2015 12:29
з Вінниці

Схоже на рекламну статтю)

Тепер буду знати в кого взяти номера куртизанок)

img
Понты 04.03.2015 13:04
з Вінниці

Так в Европе проституция легализована,вы ведь тоже сейчас после Майдана  Европа.Пора делать легализацию проституток!

img
Anonymous 04.03.2015 20:37
з Вінниці

раздражают люди которые знают что будет через 18 лет.

img
Анонім 04.03.2015 22:11
з України

Ето життя по-новому

img
Васильев Денис 17.03.2015 11:09
з Вінниці

+1

img
Понты 05.03.2015 01:47
з Вінниці

Скучно одному в 2 часов ночи))),пойду куплю проститутку.... А что еще делать?

img
Левадный Олегъ 05.03.2015 12:59
з Росії

Нуна статью продублировать в рубрике "антикризисные стартапы")

img
[удалено] 05.03.2015 22:17
з Вінниці
[удалено]
img
[удалено] 20.03.2015 23:26
з України
[удалено]
img
Підреза Олег 05.03.2015 14:03
з України

З усіх моїх знайомих ніхто не розповідав що був з повією...yes 04.03.2015 11:25 коментатору точно потрібно міняти коло спілкування)

img
Торонтуй 05.03.2015 14:53
з України

Найдосвідченішому 57 років? Я думал Місцевий старше.

img
Анонім 18.03.2015 22:17
з України

Нужно легализовывать проституцию. Она есть, была и будет в любом обществе и в любой стране. Люди, которые готовы предоставлять сексуальные услуги за деньги - будут всегда. Как и из клиенты. Задача общества - защищать этих людей.

Нужно, чтобы работницы (и работники) сферы "интимных услуг" были зарегистрированы, платили налоги, проходили медицинское обследование, и имели право на пенсию. С ними ОБЯЗАТЕЛЬНО нужно проводить работу, объяснять, что можно зарабатывать иными способами, обучать профессиям и предоставлять работу.  И всё равно - всегда будут такие, которых работа проститутки устраивает... НО ВЕДЬ ГОСУДАРСТВО ДОЛЖНО ЗАЩИЩАТЬ ВСЕХ, И ИХ ТОЖЕ.

Никуда от этого всего не деться...

img
zerro 20.03.2015 13:43
з Вінниці

Статья в топе уже 2 месяца - оставьте хоть телефоны

img

Найчастіше коментують

Як змусити президента працювати на свій Народ ?. треба що б було 1000 позовів,
...

Анонім

Коли саме плануєте розпочати таку громадську діяльність на ділі?

Біля зупинки Зулинського водій «Volkswagen LT 35» на переході збив чоловіка
...

max

Не напише тому що: їхав муніципальний автобус, а з прохідної (Бліц-вікон) вийшло троє людей. Коли вони були вже на зебрі один із них (постраждалий) пришвидшив хід і на середині дороги його збила автівка яка вискочила за автубосу на шаленій швидкості(майже 90км.), водій зупинився вже аж біля повороту на ЧП Капуста, після чого розвернувся і став за зупинкою гром.транспорту, зі словами(до свідків які чекали транспорт) ви ж бачили що я,їхав 40км.  Отож Ната Ліщук не виніть людину яка потрапила під шаленого гонщика водія LT35.

P.S. не були свідком аварії непишіть різну х.йню. дякую за увагу.

Свято Єдності: два живих ланцюга по черзі об’єднали береги Бугу
...

Понты

А где на фото Гайда ,Чумак, Хорт, самообороны правые сектора ,а также писатели винницкого исполкома Алиса и Юра ???

"Стоп Путін!" - акція світового українства відбулася вже втретє

Найчастіше читають

Смертельне ДТП у Вінниці: «КІА» в'їхала у стовп. Є загиблі та потерпілі
вчора 11:39
5

На перехресті вулиць Київська- С.Зулінського водій «КІА» не впорався з керуванням та зіткнувся з електроопорою. У результаті аварію двоє людей потрапили до лікарні, одна людина загинула.

 

ДТП п'ятниці: загинув 18-річний хлопець та ще семеро людей в лікарні (ФОТО)
3 дні тому

В п'ятницю, 20 січня 2017 року,  на дорогах у Вінницькій області стались три дорожньо-транспортні пригоди. На жаль, в результаті однієї загинув 18-річний хлопець. В поліції кажуть, вина всьому – горілка.

У Вінниці на Келецькій горіло кафе. Гасило його 18 вогнеборців
вчора 17:42
3

Сьогодні, 23 січня, у Вінниці горіло одне із місцевих кафе. Його відвідувачам доведеться тепер на деякий час знайти собі інше місце відпочинку.

 

«Viva! Найкрасивіші-2016»: 4 вінницькі знаменитості номіновані на премію
3 дні тому
2
  • У цьогорічній премії візьмуть участь Дмитро Шуров, Оля Полякова, В'ячеслав Узелков та його дружина Марина Узелкова

 

У Вінниці 16 вогнеборців намагалися приборкати пожежу у висотці
2 дні тому
2

Вночі з 20 на 21 січня у Вінниці спалахнула квартира у багатоповерхівці по вулиці Київській. Займання вогнеборці загасили, але наслідки вогонь залишив після себе трагічні.

 

Читайте також

Діти знайшли рушницю на горищі хати, в якій ніхто не живе
вчора 20:00
1
Двоє хлопців гралися на горищі нежилого дому. Там вони знайшли зброю. Батько одного із них дізнавшись це викликав... Читати далі
Вінничанина, що у грудні 2014 року вбив іноземця, посадили за грати
2 дні тому
1
Житель Вінниці за вбивство камерунця та замах на життя ще одного чоловіка отримав довічне ув’язнення.   Читати далі
Одесита, що убив жителя Немирова, посадили за грати. Там він проведе...
2 дні тому
Майже два року на рішення суду чекав житель Одеської області, який убив та пограбував жителя Вінниччини. Чоловік... Читати далі
П’яний молодик за 300 гривень мало не вбив бабусю. Каже — нічого не пам’ятає...
3 дні тому
В Жмеринці 26-річний зек заліз в будинок до 76-річної пенсіонерки. Побив та пограбував стареньку. Вона в реанімації,... Читати далі
Поговорити з жертвою тет-а-тет просив у поліцейських затриманий підозрюваний
20 січня 2017
1
Поліція затримала підозрюваних у жорстокому побитті керівника Самооборони Хмільника, члена міськвиконкому Станіслава... Читати далі
Вино, коньяк, сигарети та шоколадки: підлітки пограбували магазин (ФОТО)
20 січня 2017
Хлопчики залізли через вікно в магазин. Набрали на п’ять тисяч вина, сигарет та шоколадок. Читати далі
Через горілку вбив товариша і шість днів тримав труп у себе вдома
19 січня 2017
68-річний чоловік дав на десять років молодшому товаришу гроші, аби той купив горілки. Та «посланець»... Читати далі
У вінницькій лікарні померла однорічна дівчинка. Поліція проводить розслідування
19 січня 2017
Вінницька поліція розслідує факт смерті однорічної дитини. Читати далі
На Святий Вечір співмешканець задушив 31-річного гостя. Вдома була дитина
19 січня 2017
Колишній зек скоїв зухвале вбивство. В будинку своєї співмешканки за чаркою він побив, а потім задушив 31-річного... Читати далі
Не поділили жінку: у Жмеринці чоловік зарізав суперника
18 січня 2017
1
У кареті швидкої допомоги дорогою до лікарні помер жмеринчанин. Його напередодні із ревнощів підрізав знайомий.   Читати далі

Від Читачів

Дивитись всі >

БЛОГИ

Всі блоги >

Карта

Відеогалерея

RIA

Чи знаєте ви англійську мову?
  • Так
  • Ні
  • Не так добре, як хотілося б
  • Планую вивчити найближчим часом
Голосувати
Чи знаєте ви англійську мову?
Так
23.96%
 
Ні
18.82%
 
Не так добре, як хотілося б
50.37%
 
Планую вивчити найближчим часом
6.84%
 
Всього голосів: 935

Розсилка новин

Розслідування

Чим посипають дороги Вінниці?

Чим посипають дороги Вінниці?
Хімічать. Склад суміші, якою щедро посипають вулиці Вінниці, — таємниця за «сімома замками». Вінничанин Вадим чотири роки запитами...

12 питань про електронний квиток, перш ніж його введуть у Вінниці

12 питань про електронний квиток, перш ніж його введуть у Вінниці
Верховна Рада узаконила впровадження електронних квитків у громадському транспорті. Звичайні ж паперові з часом відійдуть в історію. Вінничани отримають...

Кого у Вінниці судили за #зраду?

Кого у Вінниці  судили за #зраду?
Вінницький міський суд має судити заочно 33 дезертирів. Як Януковича. От тільки як? ​Ніхто не знає – ніхто в Україні так ще судив…

Нечесний тендер на «Райдугу»? Ймовірно, була змова між учасниками — експерти

Нечесний тендер на «Райдугу»? Ймовірно, була змова між учасниками — експерти
У кінці 2016 року мерія провела тендер на відновлення «Райдуги», що у Центральному парку. Бюджет ремонтів — майже три мільйони гривень Аукціон...

Інфографіка

Як зняти хату на свято та скільки коштує орендувати квартиру на Новий рік?

Як зняти хату на свято та скільки коштує орендувати квартиру на Новий рік?
Торік із початку грудня усі квартири для святкування Нового року були заброньовані. Зараз, як розказали в агенціях нерухомості, вінничани не поспішають...

Ми у соц. мережах