Історії переселенців. Як вони шукали роботу у Вінниці

Історії переселенців. Як вони шукали роботу у Вінниці
“Жити по-новому” для переселенців (ВПО) це - жити з нуля. Війна змусила їх покинули свої теплі домівки та звичний побут. З якими проблемами зіткнулися українці з зони АТО та Криму?

Вимушені переселенці на своїй «шкурі» відчули всі труднощі під час пошуку роботи і житла. «Не наша» прописка, «злодії та зрадники», «сепаратисти» - їм багато чого довелося вислухати.

- Проблемою для переселенців стало зменшення вакансій та відсутність робочих місць, - каже співробітниця Обласного центру зайнятості. -  А також низький рівень зарплат. Середній розмір заробітної плати на одну вакансію по області за жовтень лише 1661 грн.

Із подібними проблемами зіткнулася 35-річна Світлана Дмитрієва з Луганську, яка раніше працювала менеджером з зовнішньої реклами. У Вінниці їй вдалося знайти подібну роботу менеджера з реклами в поліграфічному агенстві:

Відео дня

- Роботодавці, коли дізнавалися, що у мене луганська прописка, іноді навіть не запрошували на співбесіду, - розповідає Світлана. - На запитання «Чому?» одного разу дали відповідь, яка довела до сліз: «А раптом ви украдете, де ми будемо вас шукати, в Луганську?».

Світлана розповіла, що відмовляли роботодавці ще й тому, що «всьому навчать, витратять час, а вона потім поїде в свій Луганськ».

- Тим більше, у Вінниці теж людей без роботи багато і краще працевлаштувати "своїх", ніж "прибульців" – каже Світлана

43 - річний Сергій Рудик з Макіївки працював фотокореспондентом на “малій Батьківщині”. Але у Вінниччині він не бачить перспектив для розвитку професійного фото. На його думку, тут цього не потрібно.

-Я вже дев'ять місяців живу в Приборівці, - каже вимушений переселенець. - Подав заяву в центр зайнятості, і нещодавно влаштувався в газету «Липовецькі вісті», журналістом на випробувальний термін. Оклад крихітний - 1300 грн. Але звідти пішов.

Разом із громадою макіївчанин планує створити тренувальний зал, швейний цех, та готель для вимушених переселенців у Приборівці.

Щоб знайти роботу у Вінниці 21 - річній Софії Дівісенко потрібно було повністю змінити фах. Диплом за спеціальністю логіста на залізничній дорозі довелося “розміняти” на професію веб-дизайнера.

- Моя спеціальність - логістика, - розповідає Софія Дівісенко. - Все, що пов'язано з координуванням вантажів залізницею. Професія має попит у Вінниці, але коли я приїхала влітку 2014 року, люди відмовлялися мене брати на роботу. Дивились на диплом. Говорили, що їм потрібен такий фахівець. Але, не брали на роботу через «неправильну» прописку.

Сьогодні Софія працює веб-дизайнером.

- Довелося заново вчитися, - каже дівчина-переселенець. - І зараз я задоволена своєю новою професією.

28-річний донетчанин Антон Нікітенко переїхав до Вінниці із великою сім’єю. Одразу сім людей. Тому окрім пошуку роботи гострим залишалось питання пошуку житла.

- За фахом я юрист - каже Антон. - Але тут, таких як я фахівців вистачає. Ходив по всьому місту, заходив в кожну юридичну контору і питав: «Вам потрібні співробітники?». На жаль, скрізь отримував відмови. Одна користь від цього - я тепер ідеально знаю місто.

Колишньому помічнику судді та держслужбовцю вдалося знайти роботу за покликанням.

- Зустрівся з психіатром вінницького військового шпиталю, - розповідає Нікітенко. - Поспілкувалися, і він запропонував мені стати волонтером-юристом. Я погодився, адже мені подобається допомагати «атошнікам». Юрист Антон Нікітенко займається проблемами отримання статусу учасника АТО, вирішує проблеми з демобілізацією, грошовим і матеріальним забезпеченням для солдат та ін.
Але за стінами шпиталю дає приватні юридичні консультації.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Дарья

    Ну ось, а плачуть, що немає роботи, хто хоче працювати, той знайде роботу.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 29 квітня до 6 травня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:23 Учні сьомого ліцею на благодійному ярмарку зібрали 140 тисяч гривень на безпілотники для ЗСУ 19:42 ІТ-компанія допомагатиме Подільському зоопарку піклуватися про оленів, коней та орланів photo_camera 19:03 У Вінниці відзначатимуть 160-річчя Михайла Коцюбинського. Що саме запланували? Від читача 15:59 Командир батальйону полку ССО «Рейнджер» розповів про службу у спецпідрозділі 18:15 Субсидії на неопалювальний період: хто отримає автоматично, а кому треба переоформити 17:06 Оля Полякова долучилася до благодійного вечора, де зібрати сім мільйонів на потреби ЗСУ 16:10 Вакцина проти COVID від AstraZeneca може викликати тромби 15:10 Можливі зміни: дати останніх дзвоників та екзаменів у 2024 році 14:30 «Найголовніше, за що ми молимося — за нашу Перемогу». У храмах Вінниці відзначають Великдень play_circle_filled photo_camera 14:25 Українські майстри розписали 800 писанок і встановили рекорд photo_camera 13:13 Нові сектори з пенсійних питань для МВС у трьох областях: де їх знайти 12:34 Суд виніс вирок драгдилеру, який постачав наркотики до колонії 12:05 Вінниця чудотворна: розповідаємо про місця сили, де трапляються дива 11:17 Скасування ‎статусу обмежено придатний. Що потрібно знати призовникам 10:25 «Пироговський пікнік» у Вінниці буде з благодійністю, майстер-класами, фудкортом (ПРОГРАМА) photo_camera 10:11 Вигідно відкласти пенсію. Як українське законодавство стимулює працювати довше? 09:48 рф завдала 5 ракетних, 69 авіаударів і 74 обстріли з систем залпового вогню. Є жертви серед цивільних 09:34 Першокласники 15-го вінницького ліцею завітали до рятувальників photo_camera 09:07 Діти-переселенці отримали тисячу ортопедичних рюкзаків з канцтоварами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up