Згідно з місячним календарем, рік Вогненного Півня настає в ніч з 27 на 28 січня 2017 року.
Китайський Новий рік відзначається в перший день китайського місячного календаря. Дата відрізняється щороку за григоріанським календарем, але завжди знаходиться між 20 січня та 21 лютого. Точний час початку китайського Нового року-2017 - 28 січня в 2:06 за київським часом.
За давнім міфу, на початку кожного нового року китайці ховаються від чудовиська на ім'я Нянь (по-китайськи означає «рік»). Нянь приходить в перший день Нового року, щоб пожирати худобу, зерно і їжу, а іноді і сільських жителів, особливо дітей. Щоб захистити себе, китайці клали їжу при вході в приміщення з приходом кожного нового року. Згідно з переказами, чим більше буде їжі, тим добріше і поступливішим буде звір, а після того як Нянь насититься приготовленою для нього їжею, він більше не нападе на людей і залишить їх у спокої.
Одного разу люди побачили, що Нянь злякався маленької дитини, одягненого в червоний одяг, і вирішили, що він боїться червоного кольору. З тих пір кожен раз, коли приходить Новий рік, люди розвішують червоні ліхтарі і червоні сувої на вікнах і дверях своїх осель і запалюють феєрверки. За повір'ями, ці традиції відлякують Няня і змушують його обходити поселення.
Святкування Китайського Нового року 2017 триває цілих 15 днів. 11 лютого воно завершується грандіозним Фестивалем китайських ліхтарів.
В Китаї на Новий рік прийнято готувати пельмені (цзяоцзи). На столі також обов'язково повинні бути мандарини або апельсини - парна кількість. Вживання риби, китайці вірять, принесе більше грошей і удачі в наступаючому році.
До речі, студенти Вінницького національного технічного університету, які приїхали на навчання до нашого міста з Китаю, теж готуватимуть пельмені. Як вони святкуватимуть Новий рік, дивіться в сюжеті «ТНВ»:
№ 3 від 20 січня 2021
Читати номер
Винничанин_