Новообрані депутати Вінницької міської ради: хто вони?

25 жовтня 2020 року в Україні відбулись чергові місцеві вибори, а 20 листопада депутатський корпус 8 скликання Вінницької міської ради зібрався на перше пленарне засідання сесії.

За результатами виборів до міської ради пройшли депутати від 4 політичних сил – ПП «Українська стратегія Гройсмана» (34 депутати), ПП «Європейська Солідарність» (9 депутатів), ПП «Слуга народу» (6 депутатів) та ПП «Опозиційна платформа – За життя» (5 депутатів). З 54 новообраних депутатів лише 11 є членами політичних сил, від яких їх обрано (відповідно даних Вінницької міської ТВК).
 


Зі складу депутатів 8 скликання 15 осіб були депутатами попереднього скликання (Андрій Андреєв, Петро Бабій, Алла Власюк, Вячеслав Заремба, Антоніна Іващук, Володимир Малінін, Віктор Мацера, Дмитро Мира, Володимир Онофрійчук, Наталя Панчук, Ігор Ткачук, Олександр Чернега, Володимир Чорновол, Павло Яблонський та Світлана Ярова), хоча на виборах балотувались 34 депутати 7 скликання.

У поточному скликанні, в порівнянні з попереднім, майже вдвічі збільшилось представництво жінок – з 9 до 17 депутаток. Найбільше жінок серед представниць ПП «Українська стратегія Гройсмана» (11 депутаток) - Світлана Василюк, Алла Власюк, Оксана Волошенюк, Лілія Дишкант, Антоніна Іващук, Світлана Куца, Наталя Літвінова, Наталя Панчук, Катерина Поджаренко, Юлія Приймак та Світлана Ярова. У складі ПП «Європейська Солідарність» чотири депутатки - Олена Верлан-Кульшенко, Олена Гаврилова, Юлія Понайотова, Інна Синявська. Ще дві депутатки є представницями ПП «Слуга народу» - Юлія Головчук та Маргарита Юрчак.
 


Наразі на сайті міської ради вже оновлено список депутатів та розміщені їх біографії. Немає біографії лише одного депутата – Олександра Педорченка (ПП «Опозиційна платформа – За життя»).

Щодо змісту оприлюднених біографій, то в більшості депутатів вони є шаблонними і містять інформацію про дату та місце народження, громадянство, освіту, актуальне місце роботи, партійну приналежність, наявність представницького мандату та судимості. У жодного депутата немає інформації про сімейних стан, і лише у Романа Аксельрода (ПП «Опозиційна платформа – За життя») оприлюднено інформацію про досвід роботи.

З 54 депутатів ради 47 мають вищу освіту, одна депутатка має середню спеціальну (Олена Гаврилова), двоє – середню загальну (Олександр Майструк, Віктор Торкотюк) і четверо – професійно-технічну (Наталя Літвінова, Віктор Мацера, Наталя Панчук, Андрій Піжевський). 
 


Більшість депутатів працюють на різних посадах (зокрема керівних)  у ТОВ, ПрАТ, держпідприємствах та ін. (Андрій Андреєв, Петро Бабій, Олег Бабійчук, Алла Власюк, Оксана Волошенюк, Світлана Дишкант, Леонід Марцинковський, Юлія Приймак, Тарас Присяжнюк, Дмитро Сидоренко, Інна Синявська, Вячеслав Терліковський, Ігор Ткачук, Олександр Третяк, Павло Чайковський, Микола Яременко).

14 депутатів є приватними підприємцями (Абушов Теймур Аловсат Огли, Олена Верлан-Кульшенко, Олена Гаврилова, Ігор Горлачов, Вячеслав Заремба, Наталя Літвінова, Ярослав Матвійчук, Віктор Мацера, Олександр Мельник, Володимир Онофрійчук, Віталій Плясовиця, Юлія Понайотова, Сергій Сергійчук, Олександр Теренчук).

У сфері освіти працюють Роман Аксельрод, який є проректором з навчальної роботи та регіонального розвитку Київського національного університету будівництва та архітектури, Юлія Головчук (доцент Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ), Світлана Куца (директорка міської школи №10),Володимир Малінін (начальник відділу Державної служби якості освіти у Вінницькій області), Віктор Перлов(доцент Вінницького національного технічного університету), Андрій Піжевський (директор приватної гімназії), Катерина Поджаренко (доцент Вінницького навчально-наукового інституту економіки ТНЕУ).

Лікарями працюють Валерій Камінський та Маргарита Юрчак.

Ще 4 депутати займають посади в обласній державній адміністрації, департаментах та відділах міста та області - Сергій Борзов (голова Вінницької ОДА), Світлана Василюк (директорка Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації), Олександр Чернега (директор Департаменту архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради), Антоніна Іващук (начальниця Відділу оперативного реагування «Цілодобова варта» Вінницької міської ради).

Керівниками комунальних підприємств, установ і закладів працюють 4 депутати - Олександр Майструк (в.о. директора КП «Вінницький обласний молодіжний центр праці»), Дмитро Мира (директор КЗ «Центр підліткових клубів за місцем проживання»), Володимир Чорновол (директор КП «Вінницьке шляхове управління»), Світлана Ярова (в.о. директора КЗ «Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат»). 

Сергій Грушко є головою житлово-будівельного кооперативу. Наталя Панчук є головою квартального комітету.  

Дмитро Науменко, відповідно до інформації на сайті міської ради, є головою Писарівської сільської ради.

Віктор Торкотюк є військовослужбовцем ЗСУ. 

Тимчасово не працює Василь Павлюк.

Ніхто з депутатів немає судимості.

Також на сайті міської ради розміщені контактні дані депутатів та дані щодо часу і місця проведення прийомів громадян. Відсутня інформація про прийом громадян у трьох депутатів – Олега Бабійчука (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Валерія Камінського (ПП «Європейська Солідарність») та Олександра Педорченка (ПП «Опозиційна платформа – За життя»)   У Петра Бабія, Леоніда Марцинковського, Ігоря Ткачука, Володимира Чорновола та Павла Яблонського (ПП «Українська стратегія Гройсмана»), Ігоря Горлачова (ПП «Опозиційна платформа – За життя»), Вячеслава Заремби (ПП «Європейська Солідарність»), а також Олександра Теренчука(ПП «Слуга народу») відсутня контактна інформація (телефон та/або адреса електронної пошти).

Секретарем Вінницької міської ради знову було обрано Павла Яблонського (ПП «Українська стратегія Гройсмана»). 

Також на першій сесії було утворено 7 постійних депутатських комісій. Їх усі очолили депутати від ПП «Українська стратегія Гройсмана». Світлана Василюк – голова постійної комісії міської ради з питань законності, депутатської діяльності і етики; Світлана Ярова – голова постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку; Василь  Павлюк – голова постійної комісії з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку та сфери послуг; Петро Бабій – голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності; Антоніна Іващук – голова постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи; Володимир Малінін – голова постійної комісії з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури і спорту; Віктор Мацера – голова постійної комісії міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
Слідкуйте за оновленнями: 
На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів міські ради 15 обласних центрів України та міста Києва, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» - ініціатива Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка реалізується за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2018 році за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» було розроблено веб-платформу про діяльність місцевих депутатів http://attestation.in.ua За реалізацію заходів проекту в 15-ти регіонах відповідають представники партнерських громадських організацій. 

Коментарі (0)

За результатами виборів 25 жовтня 2020 року до Вінницької міської ради пройшли кандидати від 4 політичних сил – ПП...

25 жовтня 2020 року в Україні відбулись чергові місцеві вибори, а 20 листопада депутатський корпус 8 скликання Вінницької...

Карти розкриті: хто боротиметься за депутатські місця у Вінницькій міській раді?

6 жовтня завершилась реєстрація кандидатів у місцеві ради по всій Україні і стало відомо, хто боротиметься за 54 депутатські...

      Дізнатись більше про звіти місцевих депутатів: Про що має звітувати місцевий депутат? Які...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

21:05 Не проґавте дзеркальну дату: астрологи назвали сприятливі дні в лютому play_circle_filled 19:30 На Вінниччині минулого тижня 40 дітей захворіли на важку форму грипу 18:45 У військовій частині ім. Дмитра Майбороди відбулись планові польоти photo_camera 18:25 Весь будинок страждає. Чому у багатоповерхівці на Магістратській вже третю добу немає світла? play_circle_filled Від читача 14:26 Тут курять. Чому необхідно посилювати антитютюнове законодавство. 18:05 Як полюбити понеділки? Вінницька психологиня поділилася корисними лайфхаками stars 17:29 Будуть серйозні погодні гойдалки: синоптик дав прогноз на лютий 16:52 Встановили пам’ятник пісні, яку Степан Руданський присвятив коханій 16:30 Де у Вінниці запланували відключення світла? Графік на тиждень (25 - 31 січня) 16:15 «Шмигаля на гілля»: вінничани вийшли на акцію проти підвищення тарифів play_circle_filled 16:11 «Ми поруч» : вже тиждень у Вінниці працює кризовий центр для вагітних та мам з дітьми 15:25 Від «корони» померла 43-річна Тетяна Боцюра. Вона працювала медсестрою у лікарні Пирогова 15:03 Зникаюча Вінниччина: дивіться відео про стару хату у селі та палац у Митках 14:05 На Вінниччині понад 25 тисяч людей захворіли на COVID. Цифри по районах 13:35 Пішохідні переходи та світлофори: де на дорогах Вінниці потрібні зміни? (ОПИТУВАННЯ) 13:20 Як ефективно тренуватися в домашніх умовах? Розповідає вінницька фітнес-тренерка play_circle_filled stars 12:20 Що очікує долар, євро та рубль на наступному тижні (25 - 31 січня)? 11:47 На Вінниччині рятують зооволонтерку, яку знайшли пошматованою play_circle_filled 11:14 КіноНеділя: ТОП-10 серіалів, які можна подивитися за один день play_circle_filled stars 10:55 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 23 січня, які ви могли пропустити
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up