Зіпсовані нерви та бактерії викликають виразку

Зіпсовані нерви та бактерії викликають виразку
- Що не з’їм, печія просто скажена, а то й шлунок починає боліти, – такі скарги можна почути досить часто.

І не треба одразу їсти соду пачками чи бігти до аптеки за черговою розрекламованою панацеєю. Краще замислитись, може, печія – це тільки симптом більш серйозної хвороби?
Тягнучі болі в області сонячного сплетіння, дискомфорт та бурчання в животі, печія – всі ці симптоми свідчать про те, що в організмі почався запальний процес. Частіше за все причиною є бактерії Helicobacter pylory. Також велику роль у розвитку цієї патології відіграє нервова система. При її порушеннях, які можуть бути викликані надмірним нервовим напруженням, сильними психічними потрясіннями чи тривалими переживаннями, виникає загроза розвитку виразкової хвороби. Вона виникає тому, що в організмі порушується баланс між факторами, які утворюють агресивне середовище шлунку, та захисними факторами. У деяких випадках захист слабшає або кислотність підіймається настільки, що він не витримує, і тоді слизова оболонка шлунку запалюється. Якщо процес іде далі, з’являється спочатку ерозія, а потім і виразка.
Взагалі схильність до виразкової хвороби визначається багатьма чинниками – від того, чи хворіли на неї родичі, до групи крові та професії. І щоб знизити ризик захворювання, бажано менше нервувати, та й взагалі уникати стресів і нормально харчуватись. Але якщо почали з’являтися перші симптоми, необхідно створити «стан спокою» для слизової оболонки  - виключити з меню продукти, які мають сильну сокогінну дію, та грубу, подразнюючу слизову оболонку їжу. Тобто небажано вживати жирні та смажені страви, газовані напої, а також такі продукти, як концентровані соки, м'ясо, копчені ковбаси, сиру цибулю, щавель, часник, гриби, каву. А від алкоголю та тютюну бажано відмовитися взагалі. До речі, це, у всілякому випадку, не зашкодить.
А ось що треба вживати, так це ненаваристі супи, відварне м'ясо, парові котлети, каші з молоком, киселі. Дуже корисно їсти менше, але частіше. І взагалі, краще харчуватися переважно в першій половині дня і вечеряти не пізніше 19.00.
Але це – профілактика, і в разі виникнення підозри на початок захворювання все одно треба звернутися до лікаря – треба ж знати правильний діагноз, це ще нікому не завадило, а якщо там якийсь Helicobacter оселився, то треба визначитися, чим кляту бактерію задавити.

Коментар експерта


Антон П’янов, (37) гастроентеролог

Відео дня
>- Якщо вам відомо, що у вас є виразкова хвороба, або ви знаєте, що вона є у ваших кровних родичів і ви відчуваєте характерні симптоми, тобто: болі в епігастральній області, нудоту, печію - у такому випадку необхідно звернутися до спеціаліста. Він призначить вам обстеження, яке крім загальноклінічних обстежень включає фіброгастроскопію та перевірку на наявність Helicobacter pylory, тому що це є найчастішою причиною виникнення дефекту слизової оболонки в тих людей, які мають до цього схильність. Також цю хворобу можуть викликати інші патології, які сприяють порушенню роботи захисних факторів захисної оболонки та регуляції кислотоутворення,  такі як серцево-судинні патології, саркоїдоз, хвороба Крона, постійні стреси. На ці процеси погано впливає і прийом деяких медикаментів - протизапальних засобів, глюкокортикостероїдних гормонів.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Anonymous
    Уж не знаю че там происходит, но знаю что язва передается, через посуду, можно подхватить эту бактерию и оно вам надо? Не пейте с одной бутылки, чашки, стакана с другими людьми. Если у вас язва, поберегите ребенка - не пейти воду с одной бутылки!
  • Anonymous
    В ходе последних событий у нас все спокойные и уравновешенные.
    Anonymous reply Anonymous
    От нервов все наши болячки
    Anonymous reply Anonymous
    Кроме венерических :)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінницька науковиця отримала Премію Верховної Ради за розробку системи штучного інтелекту 20:02 Повідомили про підозру військовому та лікарці, які за $4000 обіцяли «потрібне» рішення ВЛК photo_camera 19:34 Неповнолітні за кермом зазвичай отримують попередження або штраф. А що, якщо трапилась ДТП? 19:09 У Марківці відновили дорогу до старовинної вапняної печі: в планах реставрація Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:42 Суд визнав директора «Іллінціводоканалу» корупціонером: за що на нього відкрили нове провадження? play_circle_filled photo_camera 18:15 Що зміниться у правилах відстрочки від мобілізації для студентів і працівників освіти — розповідає адвокат 18:12 Освітні заклади Вінниці отримали 15 потужних генераторів від німецьких партнерів 17:30 Шукаєте де вигідно придбати будівельні матеріали? Добірка будівельних баз та магазинів (партнерський проєкт) 17:12 На Політехнічній водійка Fiat збила двох дітей play_circle_filled 16:14 Гості з Житомира, «Вечір Шопена», «Mysterium» і «День народження «Аркати»! Чим здивує Вінницька філармонія у травні? photo_camera 16:07 У Яришівській громаді планують створити ботанічну пам'ятку природи «Чарівні схили» 15:10 Зарплата по 173 тисячі гривень щомісяця. Розповідаємо про статки голів вінницьких судів 14:32 Заступник директора «Укрзалізниці» став новим фігурантом схеми привласнення понад 23 мільйонів гривень 14:12 Водій Nissan збив жінку на Соборній play_circle_filled 13:18 З полону повернувся Павло Данилюк із Тульчинської громади 13:10 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців подології поруч (партнерський проєкт) 12:26 Смертельна ДТП біля Гайсина: п'яний водій ВАЗу протаранив припарковану вантажівку 11:55 Повістки, відстрочка, медогляд: що змінилось у правилах мобілізації 11:06 На Вінниччині чоловік бив дитину об двері і совком. За це отримав громадські роботи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up