Вкусив кліщ? Не треба палити йому попку і заливати олією - йдіть до лікаря

Вкусив кліщ? Не треба палити йому попку і заливати олією - йдіть до лікаря

У вінничан в самому розпалі пікніки та прогулянки у парку. І, як годиться, відвідини травмпункту щоб позбутися непроханого гостя на тілі - кліща. Адже з сонечком та теплом активізувались не лише люди, але й істоти, що люблять ними ласувати. 

За словами завідуючого травмпунктом дитячої обласної лікарні до них щодня в середньому приводять 10 дітей з кліщами. А скільки ще обходяться власними силами важко сказати.

Тому що навіть на сайті МОЗ написано: "Якщо виявлено кліща на шкірі, слід негайно звернутися до найближчого травмпункту. Але якщо це неможливо, видалити його самостійно: можна змастити кліща олією, повільно витягнути разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини".

- Не займайтесь самодіяльністю, не треба поливати олією кліща, це не допоможе, - говорить завідуючий травмпункту. - Але ні, починають телефонувати всім, починаючи від гематолога до ветеринара, поради питати. От батькам і радять. Наприклад, нагріти голку на вогні і припалити кліщу попку. Ну щоб він злякався і виліз. Але тільки опіки своїй дитині роблять. Або розколупають так, що в шкірі дірка, а голова кліща вже глибоко сидить.

Відео дня

Не потрібно цього робити. В нас для цього є спеціальні інструменти, розчини. Кілька хвилин - і поїдете додому. Якщо почнете самі видаляти кліща, в будь-якому випадку залишите там голову чи лапки. Не крутіть його, не тягніть, не рвіть. До нас кожен день привозять дітей з кліщами і в половині випадків кліща вже пробували видаляти. А потім нам доводиться робити дитині боляче (колупати, шукати голову). 


Чому ми починаємо самі видаляти кліщів? Тому що боїмось. Адже нас лякають: чим довше кліщ знаходиться на тілі, тим більша вирогідність зараження такою небезпечною хворобою як бореліоз (хвороба Лайма).  Ризик зараження якою залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100 %.

- Одразу дуже рідко хто кліща може побачити, як правило це відбувається через добу, - говорить лікар. - В нас бували пацієнти з великими кліщами, розміром з павука, ми  видаляли, місце укуса обробляли, все було добре. Цього року лише в однієї дитини була підозра на бореліоз, її направили до інфекционіста.


Хвороби що передають кліщі:
Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка.

Прояви хвороб:
Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. 

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках - до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який нападає прямо із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.


Аби уникнути укусів кліщів фахівці радять дотримуватися таких правил:

1. Для прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла - аби легше було помітити кліщів.

2. Місце для привалів звільніть від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

3. Повернувшись додому, відразу змініть одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу.

4. Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби, найчастіше це - аерозолі, які відлякують кліщів.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Svyatoslav Usatyuk
    Чим лікуватимуть? Ліки з'явились?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:09 Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня 21:00 Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік 20:09 Бійці «Червоної Калини» отримали відзнаки за стійкість на передовій 19:05 Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:33 Відтепер увесь бензин — зі спиртом: чи погано це та яка ситуація на АЗС Вінниці? photo_camera 18:12 На Вінниччині перевірили понад 400 об’єктів водопостачання. Що показали результати 17:10 Пілот штурмової авіації Ігор Пархоменко отримав найвищу державну нагороду 16:34 «Гітлерівців з караваєм не зустрічали»: записки лікаря «Пироговки» під час окупації Вінниці 16:03 Карен Аветісян, який у січні збив двох студенток у центрі Вінниці, отримав умовний термін play_circle_filled 15:15 Порівнюємо зарплати у Вінниці та сусідніх обласних центрах: як вони змінилися з минулого року 14:45 В сімейному шаховому турнірі змагалися всі – від дошколяриків до пенсіонерів 14:35 У селі під Баром зловили наркоділка з 47 кілограмами канабісу. Суд дав йому дев’ять з половиною років тюрми 14:25 Дитячі розважальні центри Вінниці або чим зайняти діток у холодну пору року (партнерський проєкт) 13:42 У Вінницькій колонії «смотрящий» влаштував шахрайську схему, видуривши півмільйона гривень 13:35 Як добре знаєте нові назви вулиць Вінниці? Пройдіть тест від «20хвилин» 13:06 Вінницький підприємець сплатив 4,5 мільйона податків після візиту БЕБ 12:44 В Стрижавському будинку-інтернаті влаштували концерт «Вишиванки моєї мами» 12:04 У Жмеринській лікарні облаштовують реабілітаційне відділення для цивільних та військових 11:25 «Ворог сильний. Але стратегічно ми його переграємо» (соціальна реклама)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up