Альона РЯБОКОНЬ - Всі Статті (476)

У госпітальних округах мають визначитися з багатопрофільними лікарнями інтенсивного лікування. А доки триває перехідний етап, гарантовану вторинну та екстрену меддопомогу будуть надавати опорні лікарні. На наступних три роки наша область матиме десять таких опорних медзакладів  

До 14 лютого вінницькі школярі на карантині через епідемію грипу. Епідпоріг перевищений на 23% і кількість хворих лише за тиждень рахується тисячами. Крім того, у Вінницькій області спалахнув пташиний грип. А на додачу вже 24 країни захопив коронавірус, від якого померло більше 400 людей. Чого саме варто боятися? Які симптоми у різних грипів? І що рекомендують лікарі? Зібрали важливі дані. 

Рівно рік Кабмін дав на те, щоб запрацювала єдина державна інформаційна система трансплантації (пошук пари донор-реципієнт). Хоча на сьогодні вже є перелік трансплантацій та цін на них. А також лікарі, які вже проводять пересадку органів.

Здається, що у випадку хвороби людина залишається сам-на-сам зі своїми проблемами — потрібні гроші, знайомства, класні лікарі. Але купу болячок можна попередити і безкоштовно, або ж пролікувати без грошей чи зі знижкою, головне — знати, куди йти і кого питати.

Повним ходом йде епідемічний сезон, тобто повно ГРВІ та стресів, а значить на вулицях міста побільшає людей зі специфічними висипками на губах. За словами лікаря-інфекціоніста, саме так проявляється вірус простого герпеса першого типу. Усього на сьогодні знають вісім типів герпесу, більш-менш вивчили шість. Об'єднує всі ці віруси те, що вони не виліковні, та співіснувати з ними можна, і навіть досить комфортно

На алергічні реакції більшість з нас страждають  коли усе цвіте, тобто весна-літо-осінь. Лікуватися ж лікарі радять взимку, методом, який вже існує сто років, і досі не втратив актуальності

Програма «Е-малятко: 9 в 1»,  де однією заявою батьків можна буде отримати 9 базових послуг, пов’язаних із народженням дитини, запрацювала з нового року.  Лише одинадцять міст взяли участь у пілотному проекті, Вінниця в тому числі  

Немає нічого кращого для боротьби з сезонними болячками, ніж міцний імунітет (завдяки щепленням) та мінус на дворі (віруси гинуть). Наш організм досить складно переносить вологу і прохолодну погоду. Підхопити «заразу» можна за кілька хвилин, і проявитися вона може, де і як завгодно — наприклад, в оці.  Як ти впізнаєш кон'юктивіт і що можеш з ним зробити?

Перша хвиля епідемії грипу зазвичай приходить у наше місто наприкінці грудня, тобто ось-ось. Уже більше 13 тисяч вінничан вакцинувались від грипу, деякі навіть сформували імунітет (21 день після вакцинації).

Уже сьогодні працює оновлений перелік медичних протипоказань до Календаря щеплень. Завдяки рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я, лікар зможе точно визначати абсолюнтні протипокази для щеплень або ж варіанти їх зробити. І пацієнт буде в курсі, що йому можна, а що ні.

keyboard_arrow_up