Альона РЯБОКОНЬ - Всі Статті (510)

Чотирирічний Віталій Житник помер від завороту кишок. Дитина скаржилася на біль у животі і нудоту. В лікарні малого напоїли «Боржомі», за допомогою пальців у горлянці викликали блювання, дали спазмолітик і відпустили додому. За кілька годин дитини не стало. Справа в суді вже третій рік, і ніяк не зрушить з місця, а термін давності — 5 років.

Вже кілька років його телефон передають з рук в руки собачники Вінниці. Іллі Чернікову лише 23 роки, але його влада над четверолапими не піддається логічному поясненню. Він вчить малих і великих бути слухняними і відданими захисниками та ігнорувати все, що їх не стосується.

Про депресію останнім часом лікарі говорять все частіше. Пов’язують її з коронавірусом, вимушеним обмеженням в пересуванні, пригніченим настроєм планетарного рівня, кризами. Про депресію заговорили дитячі психологи та психіатри, бо діти дивляться на батьків і теж хворіють.

Дві вакцини від COVID-19 чекають відмашки. За кілька тижнів у медиків, людей похилого віку, та людей з груп ризику з’явиться шанс захистись від корони. Тим, хто сумнівається або боїться, інфекціоніст Євген Щербина нагадує, що від корони немає лікування, нею потрібно перехворіти, та краще ні. 

Всі болячки від нервів? Коли в нас болить, ми закидаємось знеболювальними або ігноруємо, доки терпиться. Хоча проблему, на думку лікаря, який професійно займається болем, потрібно вирішувати комплексно: адекватно дозувати та приймати медикаменти і ще — лікувати голову. 

Існує закон, який забороняє медику приймати пологи на дому. Але не існує закону, який би забороняв жінці народжувати, хоч де і хоч з ким. А ще є модні тенденції, які призводять до смерті породіллі або немовляти, коли не враховуєш усі небезпеки. І так, в пологовому теж помирають. То що краще?

З весни минулого року, коли почалась пандемія, в обласному центрі служби крові критично не вистачає донорів. Їх кількість зменшилась вдвічі. Тривалий час виручали студенти медвузу. Тепер лікарі звертаються до всіх здорових вінничан.

Коли серйозна хвороба обирає вас, є кілька варіантів боротьби. Купувати найкращі ліки і лікарів. Сподіватись на держпрограми. Хоча найбільш очевидний для хворих всього світу і чомусь не надто привабливий для нас спосіб — це клінічні дослідження.

Несподіваний тремор в руках викликає тривогу, одразу на думку приходить хвороба Паркінсона. Однак це може бути також ознакою втоми, стресу, або сигналом перевірити щитовидку. За словами невролога, цей симптом може вказувати на так званий «ген довголіття». Так, у вас все буде тремтіти, але років до 100.

Повним ходом йде епідемічний сезон, тобто повно ГРВІ та стресів, а значить на вулицях міста побільшає людей зі специфічними висипками на губах. За словами лікаря-інфекціоніста, саме так проявляється вірус простого герпеса першого типу. Усього на сьогодні знають вісім типів герпесу, більш-менш вивчили шість. Об'єднує всі ці віруси те, що вони не виліковні, та співіснувати з ними можна, і навіть досить комфортно.

keyboard_arrow_up