Альона РЯБОКОНЬ - Всі Статті (488)

Навколо підстанції швидкої допомоги №1 не вщухають розмови. Спочатку скандал з хворими лікарями, потім — дірявий дах, що протікає, згодом суперечка між містом та областю — хто винен і кому на ремонт розщедрюватися. А тепер медики швидкої кажуть, що задовбалися бути крайніми, адже всі шишки летять на них — і грошові, і ковідні.

Бригади швидкої допомоги хворіють на коронавірус і розносять хворобу містом. Гроші за щоденний ризик їм платять, але не такі, як обіцяли. Ще й працюють в жахливих умовах. Такими новинами живе Вінниця вже кілька днів. А медики продовжують їздити на виклики   

У ФБ ходить мем про медреформу вторинної та третинної ланки (головний принцип якої — гроші йдуть за пацієнтом). А саме: «перед тим, як зайти в кабінет, перевірте, чи з вами йдуть гроші та пропустіть їх вперед». Це зовсім не жарт — доведено власним досвідом вінничанки

За даними центру громадського здоров'я України, стабільно на другому місці за кількістю смертей в нас — онкологія. Усього фіксують 45 проявів раку,  і десяту сходинку за «популярністю» займає рак ротової порожнини. Прикро те, що саме цей рак можна попередити найшвидше, адже перші прояви, та навіть передумови на видноті. На що звертати увагу, і коли йти до лікаря?  

Другий етап медичної реформи стартував у квітні. І поки ведуться окремі дебати — бути реформі чи ні, Національна служба здоров’я вже другий місяць звітує про надходження коштів у кожну лікарню. Зокрема наша область отримала вже близько 400 мільйонів гривень, а місто більше 200 мільйонів на спеціалізовану та екстрену медичну допомогу

Програма медичних гарантій працює вже два місяці, та умови, за яких можна отримати безкоштовну спеціалізовану допомогу, й досі є сюрпризом для багатьох пацієнтів. Наче все просто — є направлення сімейного лікаря — і ЛОР, окуліст, хірург, дерматолог… вас чекає, або ви почекаєте, якщо до лікаря черга. Але є проблеми, зокрема в особливих пацієнтів.

Після послаблення карантину, з 12 травня поновили свою роботу деякі вузькі спеціалісти. Але не в усіх лікарнях. Деякі медичні установи, послаблення не відчули взагалі.

За два місяці весни в Україні зафіксували майже 11000 випадків коронавірусу і 212 смертей. Цифри виглядають лячно, особливо, коли кожен випадок під постійним контролем. І зовсім інша картина вимальовується на фоні двох місяців зими 2020. Коли смертність рахується сотнями тисяч. Зокрема, за січень-лютий померло 100738 українців, з яких 4252 були вінничанами

Карантин і страх епідемії коронавірусу гаснуть перед зубним болем. Що робити, коли майже все позакривалось, а тобі вкрай необхідно до стоматолога? Зателефонувавши до більше ніж двох десятків вінницьких стомат клінік, які видав гугл, — маємо відповідь. 

Незважаючи на карантин, багато хто не полишає надії на продуктивне літо, тому займається спортом, сидить на дієті і мріє про гарне тіло. Втім, без нагляду спеціально навчених людей часом за такої самостійності бувають травми, розлади і зневіра. Що з цим робити, розповідає лікар-рефлексотерапевт.

keyboard_arrow_up