Альона РЯБОКОНЬ - Всі Статті (555)

Коли пацієнт обирає сімейного лікаря, він автоматично отримує його номер телефону і можливість отримати консультацію. Але часом така консультація коштує купи нервів і кілька годин зі слухавкою в руках. Що робити коли сімейний лікар не відповідає на дзвінок, і куди телефонувати далі?

Немає універсального аналізу на рак. Але є можливість вирахувати перспективи певного виду раку — для цього існує генетичний скринінг. Аналіз не з дешевих, але є ініціатива зробити його безкоштовним для родичів онкохворих.

Безкоштовний ПЛР тест вінничани можуть зробити за направленням сімейного лікаря, в п’яти медичних центрах міста. Через обмежений час забору аналізів біля лікарень збираються величезні черги, і це обурює людей. Вінничанка Світлана Дмітрієва простояла в такій черзі більше півтори години, разом з хворими і не дуже, молодими і не дуже. Ми запитали в департаменті і в лікарні, чи можна вирішити ситуацію з чергами?

Існує два смертельні розлади харчової поведінки і купа просто неприємних. До них схильні люди більш-менш молодого віку, яких ще турбує їх зовнішній вигляд. Розбираємось з психіатром, як ці розлади відрізнити і що з ними робити.

За словами інфекціоніста Євгена Щербини, існує дві ситуації, коли в дитини чи в дорослого може піднятися температура. Перша — організм сам піднімає температуру, це називається лихоманка. Другий варіант — коли температура тіла піднімається за рахунок зовнішніх чинників (перегрів, тепловий удар). А що з цих варіантів небезпечніший і чому ми досі говоримо «згорів від температури»?

Він почесний громадянин Вінниці, а вулиця в центрі міста носить його ім’я. Завдяки Федору Верещагіну світ взнав драматурга Миколу Зарудного, і вінницький драмтеатр в тому числі. За сорок років він поставив близько 150 вистав, з якими театр гастролював по всьому Радянському союзу.

Щороку 11 січня в світі відзначається Міжнародний день «Дякую». За допомогою цього простого слова можна не лише висловити вдячність до всіх-всіх, але й продемонструвати свою вихованість. Ми запропонували вінничанам сказати «дякую» важливим для них людям, що з того вийшло дивіться у відеосюжеті.

Шукаєте на роботу людину — обережно з побажаннями. Хочете мати в офісі молоду дівчину з міста, без релігійних та партійних переконань, і з білою шкірою — чекайте на гостей з держпраці. Які оголошення точно не потрібно давати в інтернеті, розповідає адвокат.

Головною темою 2021 був COVID-19. Завдяки йому, ми кілька разів змінювали санепідем колір, зустрічали першу партію вакцин, і спостерігали дію вакцинаторської кампанії. Тим часом вінницькі лікарі проводили унікальні операції й перші трансплантації.

Нову безпечну та ефективну методику лікування остеоартрозу започаткували на базі лікарні ім. Пирогова. Про це редакція «20 хвилин» дізналася від лікаря-травматолога Вадима Луцишина. Ми поспілкувалися з ним про те, кому та як можна лікувати хвороби та травми суглобів

keyboard_arrow_up