Вимкни кондиціонер в авто — соплі дитині надуєш! Ще одна порада від бабусі, яку не варто слухати

- Коли сідаєш в автівку з дитиною, навіть у спеку, то не дай тобі Боже відкрити вікно чи увімкнути кондиціонер, якщо поряд сидить бабуся малюка.
- Ти будеш вмиватися потом, дитина в автокріслі буде червоніти й запрівати.
- Але це краще, ніж застудитись і потім на старості років (це всі басусі так говорять) мати проблеми з головою, спиною, руки покрутить і ще купу болячок...
- Чому це неправда, пояснює лікар.
Зараз у середині літа, це болюча тема, тому лікар-педіатр Андрій Шиманський зробив експеримент. Він узяв електронний градусник, сів з ним у машину, яка стояла на сонці кілька годин. На вулиці вже було трохи більше 20 градусів.
— А в салоні машини 52, — говорить лікар. У нього маленька донечка, тож на задньому сидінні автокрісло. — Якщо прислонити до нього градусник, то можна побачити відмітку — 46 градусів. А температура на панелі приладів, яка знаходиться під променями сонця — 61. Тобто хоч за вікном не так уже і спекотно, в автівці можна смажити яєчню.
Чи варто смажити дитину?
— Перш ніж садити дитину в автівку, її потрібно охолодити. Автівку, — говорить Шиманський.
І до речі, це стосується не лише дітей, людей похилого віку або таких, які мають проблеми з тиском та хронічні захворювання теж. А це, як правило, одні й ті ж самі люди. І це, як правило, наші бабусі й дідусі, які категоричні у відношенні протягів та кондиціонерів.
— Я на прийомі завжди кажу, не бійтеся захолодити дитину, бійтеся її перегріти, — розповідає педіатр. — Маленька дитина має багато механізмів, щоби зігрітися, а от охолодити себе малюк майже не може. До того, мушу вас заспокоїти, кондиціонер дитину не продує. А от перегрів — цілком реальний.
Тому, за словами лікаря, завжди й усюди наголошують про те, щоб ніколи в житті ви не залишали дитину в машині саму. Навіть якщо вам здається, що не так уже і спекотно на вулиці (експеримент зверху). Описані чисельні смертельні випадки, коли дитину залишили в машині на парковці спати в автокріслі.
— Так само, як взимку, ми прогріваємо салон машини, перед тим, як їхати з малечею, влітку ми охолоджуємо салон, а потім садимо дитину в автокрісло, — говорить лікар. — Пам’ятайте, соплі — це вірусна інфекція! Не можна надути соплі кондиціонером!
Про що треба подбати?
— Звісно, кондиціонер має бути справний, періодично потрібно робити його чистку. У системі може бути пліснява, — розповідає Андрій Шиманський. — Уникайте прямого холодного потоку на дитину. Тривала дія холоду може викликати запалення м’яза чи нерва (шию звело-продуло), це не вірусняк, але теж неприємно. Зменшуйте температуру в салоні поступово, не робіть різких перепадів. Оптимальна температура 20-24 градуси. І, звісно, подбайте про вологість. Кондиціонер дуже висушує повітря, тому може носик починати «хрюкати». Якщо їдете в тривалу дорогу — візьміть портативний зволожувач повітря. І не бійтеся — вмикайте кондиціонер.
Ще кілька нюансів від лора
Лікар-лор Анатолій Власенко — вінничанин, але останні кілька років жив та працював у Харкові. Через війну повернувся до рідної Вінниці. І про кондиціонер теж має що сказати.
— Зокрема, про автокондиціонер, після евакуації з Харкова кондиціонер працював ледь-ледь. Виявилось, що стояння в багатогодинних пробках накидали на фільтр двоміліметровий шар бруду, хоча фільтру було два місяці, — говорить лор. — Тому періодично перевіряйте його. А взагалі-то варто змінювати фільтр салону кожен раз при проходженні ТО. Брудний фільтр робить важчою роботу кондиціонера й «запилює» машину. Також раз на сезон варто промивати спец розчином систему повітроводів. Автокондиціонер може набирати повітря за бортом, і це важливо, бо об’єм машини невеликий, і кисню може швидко ставати замало, це неприємно. Хоча, коли він набирає повітря із салону, — охолодження відбувається швидше.
І ще порада — не направляйте прямий потік на тіло! Спочатку це прикольно, а потім боляче…
Кондішин вдома та офісі
Сьогодні кондиціонер в квартирі — це норма. Хоча про норми користування ми інколи забуваємо. Тому:
— Не варто виставляти температуру на кондиціонері нижче на 7-8 С, ніж у приміщенні була до того, як ви увімкнули його, — говорить лор. — Не направляйте потік повітря на себе. Більшість кондиціонерів видає потік стало низької температури, а цифри, які виставлені на ньому, показують поріг вимкнення.
За словами Анатолія Власенка, якщо сісти під потік, можна отримати запалення м’язів, нервових сплетень, буде боляче. Ну і тут теж варто слідкувати за чистотою фільтрів, мити їх бажано щомісячно (цікаво, хто так робить?). На них накопичується пил, який ганяється по колу.
— З огляду на економію та швидке зниження температури рекомендують закрити вікна, але це припиняє притік повітря з вулиці, — розповідає лікар. — В такому випадку повітря стає сухим, тож бажано використовувати зволожувач повітря. А ще від кондиціонеру знижується кількість кисню в приміщенні, тому раджу залишати вікно на провітрювання або в парі з кондиціонером ставити рекуператор.
Читайте також:
Блювати кілька тижнів чи навіть місяців після кишкової інфекції. Чи небезпечно це, розкаже лікар
Дали «добро» робити Ковід з іншими щепленнями. Скільки вакцин можна вколоти людині за раз?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Танюша ПилявскаяДуже розумна порада, дякую
-
Татьяна ЮщишенаЯка дурня, діти хворіють не від холоду, а від інфекцій
-
Наталя ЛавренюкЖивемо все літо під кондиціонерами багато рокіі, дитина з народження. Дома 3, в машині. Потрібно з розумом користуватись. Ніхто ще ні разу не захворів. А от перегріви під сонцем в спеку були, потім з висою температурою хворіла😓.
-
Ольга МаковейМала захворіла.