Не страшно. Коли і як підготуватись до першого прийому гінеколога

Не страшно. Коли і як підготуватись до першого прийому гінеколога
  • Знайомство із гінекологом: коли здійснити перший похід до лікаря? Чи можуть підлітки самі відвідувати лікаря-гінеколога? Як налаштувати себе морально та що буде відбуватись у кабінеті?

 

Моторошне крісло та особисті запитання, — саме так чимало дівчат-підлітків уявляють прийом у гінеколога. Проте регулярні візити до лікаря-гінеколога є необхідністю для здоров’я дівчини. Навіть цілком здорова та не вагітна жінка має відвідувати цього лікаря принаймні раз на рік. 

Про те як спланувати перший похід до гінеколога та як власне проходить візит ми поговорили із лікаркою акушером-гінекологом Лілією Левенець. 

Чому не варто боятися відвідування гінеколога

Перший похід до гінеколога дуже важливий у житті кожного підлітка. Деякі дівчата помилково вважають, що про візит до лікаря-гінеколога треба думати тільки після того, як почнеш жити сексуальним життям. 

Відео дня

— Похід до «жіночого лікаря» ще ніколи не приносив комусь особливого задоволення, що вже говорити, коли це потрібно зробити перший раз в житті, — розповідає Лілія Левенець. — Насправді ж в цьому немає нічого страшного. Гінеколог — це звичайний лікар, який просто відповідає за здоров'я однієї з особливих ділянок жіночого тіла, тому боятись прийому не варто. 

За словами лікарки, перший похід треба спланувати з мамою до гінеколога тоді, коли розпочались менструації або ж швидше, якщо щось турбує.   

— Взагалі, комфорт походу до гінеколога, в основному залежить від самого лікаря, якщо фахівець вам підходить і викликає довіру то, швидше за все, ви незабаром забудете про свої страхи. Проте «рецепту» вибору кваліфікованого фахівця не існує, лише шляхом пошуку можна знайти «свого» лікаря, — продовжує Левенець. — Можна порадитися з мамою, подругою чи сестрою, або так як роблять більшість тепер — запитатись на форумах чи в соцмережах. 

Коли потрібно вперше піти 

Без присутності батьків, підлітка до 16 років не можна консультувати.  

— У кожної дівчини організм індивідуальний, процеси протікають по-своєму, тому неможливо однозначно відповісти на запитання: коли потрібно вперше йти до гінеколога, — каже лікарка. — Найчастіше перший раз на прийом до гінеколога дівчата потрапляють при медичному профогляді у школу, зазвичай це буває у 11-12 років. 

За словами Лілії Левенець, місячні у дівчаток мають розпочатись з 12-14 років, але буває і швидше, і пізніше. Мамі слід хвилюватись, якщо у дівчинки їх ще немає в 15-16 років. Тоді необхідно відвідати лікаря-гінеколога обов'язково, бо це може свідчити про відставання у статевому розвитку, аномалії розвитку статевих органів та інші порушення.     

— Мати повинна уважно стежити за дочкою, і питати її про всі нюанси, — каже гінеколог. — Тому, що вона не знає як має бути, а від вашої уважності залежить її репродуктивна функція в подальшому житті. 

Гінеколога слід відвідати до початку статевого життя і після його початку, каже лікарка. Потрібно не затягувати з першим візитом. В силу власних страхів і комплексів, багато дівчат постійно переносять цю «прекрасну» подію.  

Якщо дівчина вже веде статеве життя, то огляд у гінеколога повинен здійснюватися регулярно. Тобто, один раз на рік, якщо немає ніяких скарг і при постійному сексуальному партнері. Також візит до цього лікаря необхідний при кожній зміні статевого партнера.

Обов’язково потрібно одразу йти до гінеколога, якщо стали з'являтися скарги. Наприклад, якщо спостерігається печіння при сечовипусканні, відсутність стабільних менструацій, при дуже хворобливих болючих менструаціях або, якщо менструації тривають понад 10 днів.  

— Якщо ж дівчина незаймана, то в такому випадку гінеколог бере мазок, а обстеження органів малого тазу здійснюється за допомогою УЗД, — каже лікарка. 

Як проходить прийом 

— Чомусь багато дівчат бояться цього моторошного крісла, яке розташовується посередині кабінету лікаря, — продовжує Лілія Левенець. — Але не треба боятися, воно необхідне для того, щоб огляд був ретельним і комфортним для лікаря. На прийомі не треба соромитися, якщо є якісь скарги, то їх необхідно детально описати. 

Підлітки можуть хвилюватись, які питання може задати лікар-гінеколог. Лікарка пояснює, що гінеколог поставить лише кілька запитань, на які необхідно дати чіткі відповіді.  

— Перед прийомом дівчині потрібно пригадати, коли в неї почалися перші менструації, а також їх середню тривалість. Крім цього лікар може запитати про загальний стан здоров'я, а також про перенесені захворювання, — каже Лілія Левенець. — Буде дуже добре, якщо дівчина покаже лікарю свій менструальний календар. Його я рекомендую вести завжди, або ж є спеціальні програмки у телефоні, щоб контролювати місячні.

Лікарка каже, що не бажано планувати похід до лікаря, який випадає на час менструацій, за винятком кровотеч та гормональних збоїв. Потрібно не забувати, що перед відвідуванням лікаря необхідно провести весь комплекс гігієнічних процедур та одягнути чисту білизну. 

Як правильно поводитися при огляді 

— Найголовніше та основне правило — перестати нервувати і хвилюватися, не можна соромитися. А також бентежитися через запитання  лікаря, він задає їх не через цікавість, а в виключно в професійних цілях, — розповідає лікар-гінеколог. — Під час огляду необхідно слухатися лікаря, якщо ви живете статевим життям, то він буде здійснюватися за допомогою введення гінекологічного дзеркала. Це не боляче, але варто знати, що дзеркала мають різні розміри і лікар повинен підібрати для вас відповідний.

Але головне, за словами лікарки, потрібно перестати хвилюватись. Сучасні клініки обладнані всім необхідним, щоб прийом пройшов якісно і комфортно.
 

Читайте також:

Вчені визначили вік, коли люди почуваються найщасливішими. Що скаже на це психолог?

Коли варто йти до психолога. Та скільки коштують послуги вінницьких фахівців

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:35 Кращі меблеві магазини Вінниці: де купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 08:34 Вітаємо Ольгу та Олену. Свято, іменини, заборони та прикмети 11 липня 08:09 Вінниця прощається з Героєм: загинув 57-річний майор поліції Володимир Петрусян photo_camera 21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera 12:02 Мінісенсація у Подільському зоопарку — вперше народилася патагонська мара 11:22 На Вінниччині затримали чоловіка, який за $9000 переправляв ухилянтів за кордон play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up