Шпагат - це один із найпоширеніших акробатичних елементів. Але він вимагає чи не найбільшої фізичної підготовки. Сісти на шпагат з першого разу нереально. Вправа потребує постійних розминок. Навіть ті, хто спокійно сідає на шпагат, мають постійно тримати свої м’язи в тонусі
Вранці, до восьмої-девятої години, гнучкість тіла найменша, тобто організм ще не відійшов від сну і знаходиться в пасивному стані. Але такий стан для тренування дуже ефективний. Також гнучкість знижується в холодну погоду, що дає змогу тілу робити вправи з більшою користю і вони стають результативнішими.
- Час, за який ви зможете сісти на шпагат, значною мірою залежить від віку, - каже Андрій Шмерчук. - Найкраща гнучкість тіла, звісно, у дітей. Але й старшими можна досягнути результату за короткий час, головне - правильний підхід. Навіть у віці після сорока років, після регулярних і правильних занять, гнучкість тіла може стати навіть більшою ніж у юнаків.
Цю розтяжку можна повторювати часто. І не важливо, збираєтеся ви сідати на шпагат чи ні. Її можна виконувати вдома, закинувши ногу на тумбочку, стіл, чи інші високі предмети. Головне - тягнути внутрішні м’язи ноги. Після кількох виконань м’язи піддаються більшим розтяжкам і можна практикувати зі шпагатом.
Ця поза не потребує особливих зусиль. Просто скласти ноги стопою одна до одної і намагатися їх розвести в колінах. Її також можна повторювати будь-де і будь-коли. Навіть сидячи на дивані перед телевізором.
У цій вправі розминаємо ноги по черзі. Спочатку одну закладаємо під себе, а іншу витягуємо вбік. Рукою намагаємося дотягнутися до носочків витягнутої ноги, а потім так само з іншою ногою.
Розставляємо ноги наскільки дозволяє розтяжка. Байдуже, якщо у вас буде не такий результат як очікували. Це тільки початкові вправи. Руками дістаємо до землі і тягнемося якомога нижче.
Вправа така ж як попередня. Розставивши ноги, намагаємося дістатися до землі і опуститися якомога нижче. Ідеально буде, якщо ви зможете дістатися землі ліктями. Тоді слід затриматися у такій позі і повторити її ще кілька разів, фіксуючи рухи.
Стаємо на рівну поверхню. Випрямлюємо ноги і спину. Не згинаючи ніг у колінах, піднімаємо їх по черзі. Найкраще буде, піднявши ногу найвище, постаратися затриматися у такій позі на кілька секунд.
В цій вправі вам може допомогти будь-хто вдома, навіть дитина. Суть вправи проста: той, хто вам допомагає, має сісти навпроти і впертися своїми ногами у ваші. Найкраще - нижче щиколоток. Потім взяти вас за руки і щосили тягнути на себе.
Мало треновані люди на шпагат мають сідати плавно. Найзручніше - це допомагаючи собі руками, плавно розводити ноги. Не у всіх це виходить швидко. У когось за кілька днів, а в когось на це йде близько місяця.
Навіть коли ви сядете на шпагат. Ні в якому разі не можна припиняти робити розтяжки. І не просто для вдосконалення, а для правильної стимуляції м'язів.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер