Обирає мінімалізм і затишок: як облаштував свій дім переможець шоу «Найкраща оселя» зі Славного

Обирає мінімалізм і затишок: як облаштував свій дім переможець шоу «Найкраща оселя» зі Славного
  • Переможець восьмого випуску другого сезону проекту «Найкраща оселя» Сергій розповів про своє сучасне шале, побудоване за скандинавською каркасною технологією. 
  • Його будинок вразив мінімалізмом, енергоефективністю завдяки сонячним панелям і продуманим ландшафтним рішенням. 
  • Наразі будинок виставили на продаж за $495 000 — це хитрий комерційний хід чи початок ще більшої історії?

На початку квітня на телеканалі ТЕТ вийшла нова серія реаліті-шоу «Найкраща оселя» (8 випуск, 2 сезон), у якому за звання найкращого дому змагалися троє учасників із різних куточків України. У центрі уваги були незвичайні оселі, створені з любов’ю та власним баченням простору.

Цього разу перемогу здобув Сергій із села Славне Вінницької області, який побудував сучасне шале з дерева просто біля лісу. Сергій з радістю поділився історією про свою унікальну оселю, що стала втіленням його мрії.

Відео дня

— Це місце, де я не просто відпочиваю, а живу, — розпочав свою розповідь Сергій.

Ділянка, на якій стоїть будинок, займає 24 сотки, і сама вона була придбана за 20 тисяч доларів. Однак найбільше уваги заслуговує будівництво оселі, яке Сергій реалізував за допомогою скандинавської каркасної технології.

— Каркасні будинки дуже популярні у багатьох країнах світу. Вони зводяться швидко, можна побудувати будинок за 1,5-2 місяці, залежно від складності проекту, — розповів Сергій, підкреслюючи переваги технології.

Окрім цього, він зазначив, що такий тип будинку має не лише естетичну привабливість, а й високу енергоефективність.

Оселя на сонячній енергії

Одним із головних елементів у будинку є дах, на якому встановлені сонячні панелі.

— Ми намагаємось бути максимально автономними і мінімізувати вплив на навколишнє середовище. Сонячні панелі дозволяють нам не тільки забезпечувати себе енергією, а й скорочувати витрати на електрику, — розповідає Сергій.

Завдяки такій системі родина використовує енергію навіть у періоди з низьким рівнем сонячної активності.

— Це стало для нас важливим кроком на шляху до енергетичної незалежності та ощадливості, що в умовах змінного клімату є особливо актуальним, — каже чоловік та підкреслює важливість таких інвестицій у майбутнє.

Сучасний ландшафт і басейн для відпочинку

Не менш вражаючим є ландшафтний дизайн, що став результатом ретельного підходу. Сергій пояснив, що його ділянка покрита газонами. Загальна сума, витрачена на ландшафтний дизайн, склала близько мільйона гривень.

— Всі думають, що трава і газони — це найдешевше в ландшафтному дизайні. Насправді ж, саме трава є найдорожчим елементом, особливо якщо мова йде про якісне озеленення, — розповів Сергій.

У власному дворі чоловік вирішив поєднати функціональність та естетику, створивши сучасний і водночас зручний простір.

Ще одним важливим елементом є басейн. Сергій і його дружина Катерина обрали не великий басейн, але зручний і компактний. Його розмір складає 6,3 на 3 метра та вміщує 27 кубічних метрів води.

— Це невеликий басейн. Він з підігрівом і підсвіткою. Вода завжди тримається на рівні 25-26 градусів, навіть у холодні місяці, — поділився Сергій. — Вартість басейну склала близько 20-23 тисяч доларів.

Сам будинок побудований з двох частин: одна частина — для родини, а інша — для гостей.

— До початку війни ми часто приймали гостей, тому гостьова частина вийшла більшою за основну, — розповів Сергій.

Господар будинку пояснив, що раніше сім’я багато часу проводила в компанії друзів, тому для нього важливо було створити зручний та комфортний простір для зустрічей і спілкування.

Інтер'єр в мінімалістичному стилі

— Ми з дружиною Катюшею обирали кожну деталь разом. Для нас важливо, щоб простір був легким і не перевантаженим. На кухні, наприклад, немає верхніх шаф. Ми спроектували її так, що всі необхідні речі вміщуються, і при цьому залишається відчуття простору, — розповів чоловік.

Окрім того, Сергій підкреслив, що в будинку немає кондиціонерів або батарей.

— Ми використовуємо тільки теплу підлогу, і цього цілком достатньо, — сказав він, додавши, що також є камін для естетики та додаткового обігріву.

Однією з особливостей будинку є дерев'яні стіни.

— Усі стіни у нас з дерева, навіть ця, яка здається обшитою гіпсокартоном, — насправді дерев'яна, — пояснив Сергій.

Він додав, що хоча поверхня не ідеальна, це надає дому особливого шарму, особливо коли в приміщенні ввечері включаються ліхтарі, і стіни виглядають як справжня українська мазанка.

Розкритикували учасниці

Не обійшлося без критики з боку інших учасників шоу. Марічка зазначила, що дизайн будинку Сергія не справляє враження «дому з душею».

— Мені здається, тут більше функціональність, ніж емоційність. Дуже холодно і сухо, — зауважила вона, описуючи інтер'єр як «сіру і скучну» оселю.

Проте такі коментарі не вплинули на загальну оцінку будинку. У кінцевому підсумку Сергій отримав 36 балів від учасників шоу та 10 від суддів. Це зробило його переможцем. Він подякував усім за відзнаку і зазначив, що це для нього не просто нагорода, а й стимул далі працювати над удосконаленням себе і свого життя.

— Ця перемога мене надихає і показує, що ми йдемо правильним шляхом, — підсумував він.

Що говорили глядачі про оселю

Коли відео з участю Сергія у шоу стало доступним для глядачів, вони не забарилися з реакцією, активно коментуючи побачене. В коментарях висловлювались різні думки, деякі з яких заслуговують на увагу:

Миласлава:

— Абсолютно нерівнозначні можливості, погляди, фінанси. Як можна порівнювати дівчинку, яка сама намагається за невеликі гроші дати ладу та решті героїв?!! Марічці великий лайк та повага!

Ірина:

— Як не дивно, але мені найбільше сподобалася недовершена, недокінчена оселя першої учасниці, мила, тепла, людяна, хоч там живе лише одна особа. Оселі двох інших учасників необжиті, безлюдні, холодні. Особливо другого учасника, така велика ділянка, стільки простору, величезний будинок, височезні стелі, але щось тисне на голову, таке враження, що там взагалі немає місця в будинку, а на ділянці немає за що зачепитися погляду. Так все чітко, ні родзинки, ні перчинки.

Олена:

— Квартира на Хрещатику — дорого, богато і все. Як можна із елітної сталінки зробити такий хайтек чи що це? Балкон тільки зачотний !!! Відповідає стилю будівлі, в ньому душа. Виходить хата дівчини сама найкраща. Хоча вона нас вирішила трохи посмішити своїм городом з бур'янами і кімнатою з мурахами. Але ванна і кімната з великим вікном з видом на село — прекрасні! І в дівчини все ще попереду!

Надія:

— Прикро, що Марічку так низько оцінили. Дім крутий і з душею.

Ангеліна:

— Дивне рішення: віддати нагороду другому будинку, який або продається, або здається в оренду. Нічого оригінального і особливого за велику потрачену суму нема, крім сонячних панелей.

Незважаючи на різноманітність думок, більшість відзначила, що дизайн і концепція будинку Сергія, його підхід до екології та енергоефективності заслуговують на увагу. Сонячні панелі, ландшафтний дизайн, мінімалістичний інтер'єр — все це створює унікальну атмосферу, яка справді підкорила суддів та більшість глядачів.

Хоча не всі одноголосно погоджуються, що інтер'єр має душу, Сергій, безумовно, продемонстрував свою майстерність у поєднанні сучасних технологій і естетики. І це стало однією з причин його перемоги в шоу. Його оселя вигідно вирізняється на фоні інших учасників завдяки поєднанню функціональності та комфорту, що важливо для кожного дому.

Саме цей будинок у селі Славне, що приніс перемогу Сергію у шоу «Найкраща оселя», нині виставлений на продаж. На сайті Dom.ria з’явилося оголошення, де вартість унікального шале з дерева становить 495 000 доларів США.

Попри всі зусилля, вкладені в оселю, власник наразі не розкриває причин такого рішення. Чому людина, яка збудувала дім своєї мрії і називала його місцем сили та спокою, вирішила з ним попрощатись — залишається загадкою. Чи не є це комерційним ходом або проявом амбіцій звести новий, ще масштабніший будинок?

 

Читайте також:

«Нас хочуть виселити»: у профучилищі №7 говорять про рейдерське захоплення навчального закладу

«Погода — це моя стихія»: угорець Жолт Карнер створив у Старостинцях метеостанцію за мільйон

Балкон прикрасив міфічними істотами, а двір перетворив на окрасу району

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up