Вже за кілька годин після народження поні можуть самостійно ходити за мамою та утікати від небезпеки. Вінничанка Наталія Виденко-Чорна розповіла, як воно - тримати вдома поні і як за ними доглядати.
У власниці вінницького зоодворику побільшало поні. За минулий місяць народилось одразу двоє: чорненьке та руде з білим лоша. Чорному лошаті (окрас зветься апалуза, або чубарий) – тиждень від народження. Рудому з білим (окрас пєга) – місяць.
- Поні не потребують особливою уваги після народження, - розповідає Наталія Виденко-Чорна. – Потрібно лише щоб там де народилось лоша, було сухо і прибрано, бо воно спочатку багато лежить.
Вже через кілька годин лоша може самостійно ходити за мамою та втікати від небезпек.
За словами Наталії Виденко-Чорної, вагітність поні триває 11 місяців. Мати годує лоша ще шість місяців, але в цей час вона вже може бути вагітна іншим.
- Ми ніяк не називаємо новонароджених поні, - розповідає власниця Зоодворику, - Даємо можливість новим власникам зробити це самим.
Жінка розповідає, що у місячного поні вже з’явився власник. Чорненьке поки без хазяїна. Новонароджене поні власниця зоодворика виміняє у фермера на корми для тварин, але покататись на ньому можна буде не скоро. Їздити на поні можна лише після того, як їм виповниться два роки.
Довідка:
Шетландські поні – одна з порід поні, яка сформувалась на Шетландських островах. Використовуються в основному, як дитячі та їздові коні. Живуть до 30 років. Характер тихий і спокійний. Порода вважається дуже розумною.
Читайте також:
Єнот-полоскун в парку Горького їсть собачий корм і спить у ковдрі
Вінницькі мавпи, як діти: їдять все підряд і вимагають уваги
В зоодворику в Центральному парку тварин можна гладити та годувати прямо у вольєрі
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.