План призову цієї осені в нашому регіоні був порівняно невеликий – 535 новобранців разом із резервними строковиками для Генштабу. Усі ці юнаки вже у навчальних центрах готуються до служби. Як сказав заступник обласного військового комісара, начальник відділу комплектування та призову Михайло Дзигаленко, Вінницька область першою завершила призовну кампанію, бо заздалегідь збирала дані про новобранців.
– У нас не було складнощів із призовом, – каже Михайло Дзигаленко. – Ми попередньо провели обласний огляд, тому проблем не було. У нас всі призовники прибули на збірний пункт вмотивовані. Практично всі пішли служити без всяких проблем. Як ніколи, в цьому році.
План призову осені 2017-го:
Відео дня535 юнаків
100% наряд виконали
200 служитимуть в Нацгвардії
310 – у частинах Збройних сили України
24 – у Державній службі транспорту
Вік призовників – в основному 20-27 років. Тільки 0,5 відсотків із хлопців, які пішли служити цієї осені, – 19-річні (1998-го року народження).
– Це ті, які забажали, – говорить Михайло Дзигаленко. – Самі написали заяви у військкомат, і їхній батьки дали письмові згоди на службу. Завершили ми планове завдання призову 9 листопада (відправили в навчальні центри 532 юнака, – авт.), а 16 числа направили у Васильків резерв – 3 призовника за розпорядженням Генштабу.
Резерв, як пояснює підполковник Дзигаленко, створений для професійного призову фахівців, музикантів чи спортсменів. Їх розписали по 2-3 чоловіка на область і з Вінниці запросили трьох.
– Ми виконали завдання. Впоралися першими в Україні, – говорить заступник обласного військового комісара.
Питаємо у Михайла Дзигаленка, чи не довелося його підлеглим побігати за юнаками, щоб вручити повістки? На Львівщині, нагадаємо, хлопців буквально виловлювали по нічних клубах, аби викликати у військкомат.
– Ми такою системою не працюємо, – каже співрозмовник. – У тих областях проблеми, тому що у них немає системних підготовчих заходів. А у нас підготовчі заходи, пов’язані з медоглядом, лікуванням, обстеженням та вивченням, були проведені ще в серпні-вересні. Ті військкомати, як помилково вважають, що призов проводиться тільки у жовтні-листопаді, не справляються. Це відправка має бути у ці місяці, а підготовка до призову починається ще у серпні.
Тим не менше, курйозні випадки з юнаками, які не хотіли служити і уникали призову, все ж мали місце і в нас. Військові розказують, як мати призовника зустрічала вилами людей із військкомату, а її син утікав з дому городами.
І нагадаємо скандальну історію 22-річного хлопця, який одружився на 79-річній бабусі, щоб його не забрали до армії. Подробиці – у статті Віктора Скрипника: «Щоб «відкосити» від армії, повів до шлюбу… бабусю. Подробиці скандалу».
Читайте також:
На кого в армії чекає велика зарплата, а на кого звільнення
Кому зараз шлють повістки в армію? Призов триватиме до кінця листопада
В армії піднімуть зарплату до 8 тисяч, щоб була як в поліції, - вінницький військовий комісар
Призов осінь-2016: для строковиків нові умови, і вони служити не хочуть
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер