По Вінниці самовільно наставили парканів. Міськрада закриває очі?

По Вінниці самовільно наставили парканів. Міськрада закриває очі?
  •  Багатоповерхівки на Зодчих відгороджуються від міста без права власності на землю.
  • Муніципальна поліція та міськрада вже рік, як у курсі.
  • RIA дізналася, чому незаконні паркани й досі на місці

На початку 2016 року RIA/20minut писали про незаконно огороджений двір багатоповерхівки на Зодчих. На початку осені схожа історія трапилась у Бохониках: тільки самовільно огородили там не двір, а цілий провулок. У муніципальній поліції та архітектурно-будівельному сервісі обіцяли: конструкції знесуть. І от початок 2017 року, а паркани і нині на місці.

Паркан “розбрату”

Ірина Дубовськи ще у березні звернулася до журналіста RIA, щоб розповісти про загороджений (без документів на право власності, - ред.) двір на Зодчих. Тепер розповідає: після виходу статті одну із хвірток відкрили, і ходити крізь двір стало легше. Але ці загородження як стояли, так і стоять - обіцянок знести їх міська влада не виконала. На прикладі двору багатоповерхівок на Зодчих, 9 та Зодчих, 7 почали обгороджуватися і інші будинки.

Відео дня

Так, у багатоповерхівці, за адресою бульвар Свободи, 1, по іншу сторону дитсадка “Подоляночка”, жителі й собі поставили шлагбаум та загородили прохід у двір з тильної сторони металевою огорожею. Через вулицю, по бульвару поставили шлагбаум.

— Навіть табличку повісили “Після 23.00 не ходити”, — каже Ірина, вказуючи на огорожу. —Вона, правда, більшу частину часу відкрита. А от шлагбаум... Ми одного вечора заїхали з чоловіком сюди за дитиною, залишили тут авто за шлагбаумом. Тут же вийшла до нас жінка, запитала, хто такі? Ми кажемо: ну, залишили авто тут ненадовго. А в чому справа? На що дістали відповідь: мовляв, не маєте права, це приватна територія. На прохання показати документи про приватизацію відповіла, що вона — дружина депутата.

Після шостої вечора багато людей із будинків неподалік йдуть у двір дому на бульварі Свободи набирати воду із місцевої криниці. Вода тут — артезіанська, як кажуть у СЕС, а тому — високої якості. Частина самовільно встановлених хвірток закрита, а тому людям із бутлями, повними води по вінця, доводиться обходити пряму дорогу до криниці.

— Не знаю, коли саме загородили провулок — ми з дружиною переїхали сюди нещодавно. Але що мені доводиться, вибачте, вовчими стежками оббігати ці огорожі, аби води набрати — це факт. А потім ці 10 літрів води ще треба дотягнути додому в обхід, — розповідає Дмитро, який живе неподалік.

Загороджений провулок

Борис Білобрицький звернувся до редакції на початку осені, аби розповісти, що у Бохониках перегородили провулок. Тепер він задоволений, адже прохід через провулок тепер вільний: хвіртка паркану відкрита увесь час.

— Уже давним давно зробили, дали мені ключа. Забор не зняли, але хвіртку не зачиняють. Я бачу, вона відкрита постійно. Жінка із двома пакетами, що йде повз провулок Затишний, підтверджує його слова:

— Хвіртка відкрита постійно. Тільки прикривайте її обережніше, жителі довколишніх домів можуть її на ключ зачинити, якщо занадто голосно гупнути.

Відповіді виконкому

У відповідь на два запити Ірини Дубовськи щодо законності встановлених шлагбаумів та огорож, вона дістала дві відповіді, датовані 9 березня та 19 травня 2016 року. Вони повторюються майже слово в слово.

—У квітні ми усім садочком збирали підписи на ім`я начальника департаменту ЖКГ  Романа Фурмана. У травні написали, що передали мою справу на розгляд якоїсь комісії. Пізніше дзвонила Роману Фурману, питала, як там стан справ. До муніципальної поліції ця справа так і не дійшла — я розпитувала. А сам начальник ЖКГ підняв трубку тільки один раз, а коли дзвонила вдруге — “відбив” мене.

“Працівниками муніципальної поліції на голів ОСББ “Зодчих-9”  і ОСББ “Зодчих-7”  за умисні протиправні дії по встановленню шлагбауму та металевого огородження поряд із багатоповерховими будинками № 7, 9 по вул. Зодчих, на території загального користування та використання її без правонаступних документів (…) складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 152 КУпАП, матеріали адміністративних справ направлені на розгляд адміністративної комісії при виконавчому комітеті Вінницької міської ради”, — зазначено було у документах.

Previous Next

Борис Білобрицький теж приніс відповідь від міськвиконкому на його запит. У документі зазначено наступне:

“На загальних зборах мешканців(...) вирішено зняти внутрішній та навісний замок з хвіртки для забезпечення вільного проходу пішоходів(...). У разі необхідності замикання хвіртки у нічний час, ключі(...) можна отримати у громадянина(...)”.

Взяти коментар у  комунального підприємства " Архітектурно-будівельний сервіс"(займається демонтажем незаконно встановлених конструкцій - авт.) не вдалося:  директор Анатолій Плахотнюк був у від'їзді. Його коментар побачите у наступних публікаціях.

Для знесення хвірток недостатньо документів

Василь Гайовик, начальник муніципальної поліції Вінниці

— Представники муніципальної поліції склали адміністративні протоколи. Тепер, аби справа зрушила з місця, людина, якій перешкоджає самовільно встановлена конструкція, повинна принести заяву на ім`я міського голови. Далі, за процедурою, ми піднімаємо складені раніше адміністративні протоколи, і піднімається питання щодо оформлення права власності на земельну ділянку під ОСББ, і тоді жителі сплачують земельний податок і користуються власною ділянкою. Або ж справа передається до суду через департамент правової політики. А вже суд постановляє знести незаконно встановлену конструкцію.     

Якщо заважає шлагбаум — позивайтеся до суду

Юрій Усов, адвокат:

— Огородження земельної ділянки — це встановлення межі. Межа може бути встановлена тільки на тій земельній ділянці, яка виділена особі в оренду або у власність. Якщо їм цю земельну ділянку передадуть у власність, а такі випадки не поодинокі, тоді вони, звичайно, можуть її огороджувати. Жителі цих будинків мають право облаштовувати територію: якийсь дитячий майданчик побудувати на прибудинковій території, займатися її озелененням. Але ніде не написано, що вони можуть її відгородити, заборонити туди в'їзд і вхід комусь.  Якщо органи влади бездіють у цій ситуації, то особа, якій заважає ця самочинна конструкція, може звернутися до суду з позовом про усунення перешкоди.

 
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (13)
  • Чорнобай Вера
    Своіх машин хватає, та ще й припарковуються сусідні через дорогу, ні пройти, ні проіхати, ні дітям, ні дорослим. Посеред білого дня прийшов молодик, з під самого під*ізда, не заводячи, покотив мотоцикл і шукай вітра в полі. Дивились по відеоспостереженні не можливо розпізнати. Квартирні крадіжки постійні. А ви будете говорити вам мішає шламбаум ! В мусорниках бомжі перевертають все догори дном, а сказала зауваження так получила по затилку. І що хвіртка не потрібна? Йти в міліцію скаржитись  побачиш одну усмішку і не більше.
    укроп reply Чорнобай Вера
    Ну то узаконьте це діло - приватизуйте, платіть податок на землю. Тоді вже городіться. Якби ж воно нікому не мішало - то грець з ним. А так,  робите зручніше собі, за рахунок інших - а це вже гріх.
  • Чорнобай Вера
    Своіх машин хватає, та ще й припарковуються сусідні через дорогу, ні пройти, ні проіхати, ні дітям, ні дорослим. Посеред білого дня прийшов молодик, з під самого під*ізда, не заводячи, покотив мотоцикл і шукай вітра в полі. Дивились по відеоспостереженні не можливо розпізнати. Квартирні крадіжки постійні. А ви будете говорити вам мішає шламбаум ! В мусорниках бомжі перевертають все догори дном, а сказала зауваження так получила по затилку. І що хвіртка не потрібна? Йти в міліцію скаржитись  побачиш одну усмішку і не більше.
  • Anonymous
    Мадам Дибовскі влаштувала чергову фотосесію із серії "під парканами рідного міста". Вочевидь, ця тітонька має багато зайвого часу і нервів, які їй  не шкода витратити.
  • Сергій "Свободи-1"
    Калітка в дворі не закривається приблизно рік, тому варто писати правдиву інформацію!!!
    Олексій reply Сергій "Свободи-1"
    Проти каліток є партизантські медоди боротьби, такі як сірники+клей, наприклад.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:52 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 11 липня 08:35 Кращі меблеві магазини Вінниці: де купити сучасні, стильні та якісні меблі (партнерський проєкт) 08:34 Вітаємо Ольгу та Олену. Свято, іменини, заборони та прикмети 11 липня 08:09 Вінниця прощається з Героєм: загинув 57-річний майор поліції Володимир Петрусян photo_camera Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera 12:02 Мінісенсація у Подільському зоопарку — вперше народилася патагонська мара
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up