Традиційно Україна переходить на літній час або ж на одну годину вперед у кінці березня. Цього року ця дата припадає на 28 березня. Перевести стрілки на одну годину вперед потрібно в ніч з 27 на 28 березня о 03.00. Наразі наші гаджети роблять за нас це автоматично.
Проте існує ймовірність, що Україна скасує ці переходи раз і назавжди. Такий законопроєкт розглянула Верховна Рада України 3 березня під час засідання. У першому читання підтримали цей документ 277 народних депутатів із 226 необхідних. До того ж Верховна Рада проголосувала за скорочення терміну підготовки законопроєкту до другого читання. Автори законопроєкту №4201, прийнятого 3 березня, розраховують, що перехід на зимовий час в жовтні 2021-го виявиться для України останнім.
Якщо закон ухвалять, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а залишиться нинішній зимовий час, або UTC+2 за міжнародною шкалою. Вважається, що саме час, який є зараз є природним і стандартним для нашої території.
Законопроєкт не ухвалили 19 березня, а відправила на доопрацювання, тож є всі шанси, що до 28 березня депутати все ж визначаться, що робити з переведенням годинників.
Такий законопроєкт був створений, опираючись на медичні дослідження про те, що переведення годинників двічі на рік погано впливає на здоров'я людей.
Окрім медичних показників, законопроєкти передбачає такі зміни:
Читайте також:
У вінницьких лікарнях перебої з киснем. Влада закликає уряд втрутитись
На Вінниччині виявили мутований «британський» штам коронавірусу
15 летальних випадків та 750 людей захворіли на корону. Цифри по районах
Вінниця за крок до червоної зони. Чи будуть запроваджувати тотальний локдаун?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Але, якщо захочуть залишити то варто зупинитись на літньому часі. Він якраз буде економічно доцільнішим ніж зимовий.
Хоча, я ЗА сезонне переведення.