У вінницьких лікарнях перебої з киснем. Влада закликає уряд втрутитись

У вінницьких лікарнях перебої з киснем. Влада закликає уряд втрутитись
  • В Україні сьогодні обмежена кількість таких постачальників медичного кисню, які зі зростанням споживання вже не справляються з поставками.
  • Ліцензії на медичний кисень постачальникам та виробникам видаються державою.
  • Для вінницьких лікарень, де лікують «ковідних» хворих, поставки здійснює Львівський хімічний завод. І вже мають місце затримки у поставках.

Про це повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов в ефірі телеканалу «Україна 24» та звернувся до Уряду втрутитись в цю ситуацію.

— Я звертаюсь до Уряду — надати можливість іншим постачальникам отримати відповідні ліцензії або тим виробникам, які можуть продавати його медичним закладам в балонах, — зазначив Сергій Моргунов. — Друга важлива проблема: наш обласний лабораторний центр МОЗ щодня робить близько 2500 ПЛР-тестів. І вони уже не встигають це робити на своїх потужностях.

Він зазначає, що необхідно повернутись до минулорічної ситуації, коли Уряд надавав можливість приватним або комунальним лабораторним центрам робити такі дослідження. І, звичайно, на це потрібне відповідне фінансування, як це було торік.

Ще одна проблема, яка потребує оперативних рішень на рівні держави, це своєчасна виплата коштів Національною службою здоров’я України за «ковідні» пакети послуг. Бо через затримки працівники «ковідних» відділень не отримують вчасно заробітну плату.

 

13.jpg

— По місту маємо затримку за лютий місяць. Ми неодноразово зверталися до НСЗУ – результату поки немає. У Вінниці ми ще даємо муніципальну надбавку персоналу наших міських лікарень, тож можемо підтримати наших медиків. Але ж є обласні медзаклади на території міста і опорні лікарні в районах, — зауважив міський голова. — Ми можемо втратити висококваліфікованих працівників, які не отримують вчасно зарплату.

Про кількість хворих в лікарнях

У міських лікарнях Вінниці розгорнули 805 ліжко-місць для хворих на COVID-19. Станом на 18 березня у них лікують 676 пацієнтів. З яких 583 підключені до кисню.

— В реанімаційних відділеннях і палатах інтенсивної терапії перебуває 64 хворих на Сіпап. Всі ліжка зайняті, —  каже Моргунов.

За його словами, на коронавірус хворіє 7543 жителія Вінниці.

12 березня мер Вінниці Сергій Моргунов заявив про критичну ситуацію: в міських лікарнях зайняті 709 місць для хворих на коронавірус з 805, а також зайняті всі місця в реанімації.

Обмеження у місті

Через стрімке зростання захворюваності весняні канікули для учнів шкіл були перенесені на 2 тижня раніше. Після закінчення канікул, з 16 березня, учні 1-11- х класів перейшли на дистанційне навчання. І зараз захворюваність на «ковід» серед школярів скоротилась втричі, серед вчителів – удвічі.

13 березня вінницька міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила запровадити в місті обмеження червоного рівня.

Також з 13 березня у місті заборонені будь-які масові заходи, не працюють заклади спорту та культури. Національна поліція і Держпродспоживслужба посилили заходи контролю щодо дотримання карантинних вимог суб’єктами господарювання міста.

 

Читайте також:

На Вінниччині виявили мутований «британський» штам коронавірусу

Павлик з Могилів-Подільського вже на небесах. Дитина померла в лікарні

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (43)
  • Andrij Kotok
    Напевно Вінниця живе у 19 сторіччі
  • Олег Загурський
    Раби
  • Натали Мищенко
    А где же деньги,которые сэкономили на новогодних локациях и ёлке?
    Ни елку люди не увидели,ни кислорода нет...
  • Ольга Набурович
    А заклади спорту закрили по принципу?  Сало, це сила, а спорт це могила.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 «Я народився з кермом у руках»: історія водія тролейбуса, який повернувся з фронту 20:05 Автотрощі біля Медвежого Вушка, Стрижавки та Гайсина: у ДТП травмувалися п'ятеро людей 19:12 Сказ на Вінниччині. За чотири місяці за допомогою звернулися понад півтори тисячі людей 18:09 У мікрорайоні Академічний з’явиться новий дитсадок. Як працюватиме заклад Від читача 16:17 Російська влада в істериці: «Україна домінує в нашому інформаційному полі!» 17:05 ДТП у Татарові — легковик із вінничанами протаранив автобус і перекинувся в річку 16:07 «А жити треба»: у Браїлові презентували «Травневі мелодії Подільського краю» 16:03 Військовий медик із Вінниччини отримав медаль «За врятоване життя» від Президента України 15:05 На Вінниччині ремонтують трасу М-30 у межах Літина 13:44 «Щастя в очах, квіти та обійми»: Уланівська громада зустріла звільненого з полону Андрія Гендегу photo_camera 13:33 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 12:44 Три роки за ґратами та 700 тисяч компенсації. У Вінниці засудили водія, який під наркотиками збив дівчину 12:06 «Поки ми п’ємо каву — вони проходять через пекло»: репортаж з акції родин полонених у Вінниці play_circle_filled 11:04 «Мертва петля» Вінниччини: трагедія табору смерті в селі Печера, про яку мовчать путівники photo_camera 10:06 Іржа, спущені колеса і роки простою — з проспекту Космонавтів у Вінниці прибрали покинуту автівку play_circle_filled 09:04 На Курському напрямку загинув 37-річний захисник із Вінницьких Хуторів Дмитро Кравченко 08:13 На календарі — 9 травня: що святкують і про що кажуть народні прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up