У п’ятницю 12 березня міський голова Сергій Моргунов провів брифінг, на якому розповів про стан справ з протидією коронавірусу.
Чиновник зазначив, що вже місяць у Вінниці триває третя хвиля пандемії і поки жодних прогнозів на її послаблення. Більш того, міські лікарні заповнені майже повністю і якщо Вінницька ОДА не почне створювати додаткові ковідні ліжка на базі обласних закладів у місті, то скоро важкохворих вінничан ніде буде лікувати.
У фейсбуку опублікований запис брифінгу мера міста. Далі в тексті головні тези з його виступу.
Вінницька область вже два тижні на межі потрапляння до червоної зони. Найбільша кількість нових випадків фіксується у Вінниці. Якщо брати останній тиждень, то лікарі щодня реєстрували від 226 до 404 хворих на COVID-19 у Вінниці.
За статистикою, третя хвиля пандемії почалася з середини лютого. Тоді лікарі у Вінниці зафіксували від 1150 нових випадків на тиждень, а за цей тиждень — 2156. Зросла летальність — в січні ми мали 61 смерть, то в лютому — 76. На жаль, за останній тиждень ми втратили 29 вінничан.
Це загрозливі показники. За оцінками медиків коронавірус став ще більш агресивним і швидше поширюється, збільшилася кількість хворих, які потрапляють до лікарні у важкому стані. Якщо раніше лікування хвороби у стаціонарі тривало два тижні, то тепер три тижні і навіть більше, до одного місяця.
У міських лікарнях закінчуються місця під ковід. Вже вичерпані ресурси на розширення кількості ліжок. На початку січня ми мали 585 ліжок під ковід, то зараз їх 805. І в тому числі, 60 акушерсько-гінекологічних ліжок для хворих на ковід жінок.
Але цієї кількості стає недостатньо. Станом на 12 березня у міських лікарнях зайнято 709 місць, до кисню підключені 604 пацієнти. А 67 пацієнтів на CPAP у важкому стані. Сьогодні зайняті вже всі реанімаційні ліжка.
Я в черговий раз звертаюсь до Вінницької облдержадміністрації про необхідність розгортання додаткових ковідних ліжок на базі обласних медзакладів у Вінниці.
Наприклад, обласна лікарня імені Пирогова, обласний клінічний госпіталь ветеранів війни могли би суттєво підтримати систему охорони здоров'я міста і надавати медичну допомогу всім, хто її потребує.
Наші стаціонари лікують усіх пацієнтів, яких привозять з міста і з області в цілому. Але разом з тим, частину мешканців Вінниці везуть в інші опорні лікарні у районах.
Третя хвиля ковіду триває вже майже місяць. При цьому жодних, навіть стриманних прогнозів щодо послаблення темпів захворювання, зараз немає.
Стрімко зростає захворюваність на сезонні простуди — грип та ГРВІ. Якщо в середині лютого ми мали -59% до епідпорогу, то на початку цього тижня вже -13%. Ситуація на межі критичної.
Чи потрапить наш регіон до червоної зони залежить від усіх нас. Потрібно на деякий час, хоча би на 2-3 тижні, максимально обмежити контакти з оточуючими. Родинні свята, зустрічі з близькими можна перенести, тому що здоров'я важливіше. Подбайте про близьких похилого віку: забезпечте їх ліками та продуктами, щоб в них не було потреби зайвий раз виходити в людні місця.
Дотримуйтесь протиепідмічних правил, зберігайте соціальне дистаціювання, уникайте скупчень людей, носіть маски і часто мийте руки. Важливий момент — спостерігайте за здоров'ям своїх дітей. При появі будь-яких симптомів чи ознак хвороби важливо, щоб дитина залишалася вдома і не контактувала зі своїми однолітками. Адже, за словами медиків, зростає кількість випадків захворювання на ковід саме через поширення серед дітей. А потім ця хвороба, фактично, валить цілі сім'ї.
Хочу звернутися до медиків. Ви знову на передовій, вам зараз найважче. Ви зараз виходжуєте важких хворих, щоб повернути їм здоров'я і вберегти їхнє життя. І саме ви сьогодні у найбільшій зоні ризику.
Щоб себе убезпечити від зараження потрібно робити вакцинацію. Препарату в регіоні достатньо, деякі медики вакцинувалися першою дозою ще два тижні тому. Минуло достатньо часу для спостереження стану колег, які вже пройшли щеплення. Не зволікайте і захистить своє здоров’я вакцинацією. Бо від вас залежить життя всіх пацієнтів, здоров’я всіх вінничан.
Від завтра, нагадаємо, Вінниця переходить у «червону» карантинну зону
Читайте також:
В Україні за добу виявили майже 13 тисяч нових випадків COVID-19. На Вінниччині — 940
COVID-19 та госпіталізація: що брати з собою, якщо вас кладуть в лікарню?
У першу річницю пандемії напишіть собі лист з порадою на березень 2020-го. Читатимемо всі разом
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 4 від 22 січня 2025
Читати номер
Tonia Muntyan
11 22
Василь Голубаха
Я не врач. Є ще така інформація що у людей яких вилікували від раку нестандартними методами в них зникають варикози. Так от причина варикозів є така що тіла які транспортують кисень по артеріях і в них нестає кисню тоді вони злипаються і утворюються пробки які перекривають судини і артерії-утворюються безкисневі скупчення. Так от Рак виникає теж в безкисневих утвореннях. Так от від Раку є ліки і вони вже з 1960 років продаються в аптеках але їх сховали в ветаптеки препарат АСД-2Ф фракція дорохова. В інструкції написано зупиняє рак за 1,5 року. Туберкульоз проходить швидко. Почитайте про цей препарат на сайтах. Є ще способ лікування його придумали українські лікарі і вони є і на фейсбуці і сайт є. Є ще один метод лікують перекисом водню. Беруть 10...30 мл крові пацієнта добавляють 0,003% перекису водню 3% , передцим кров обробляють в спектрі ультрафіолета спеціальної частоти світла-заставляють проснутись імунні клетки, а перекис водню це атомарний кисень в якому спалюються віруси і бактерії. Хто шукає той знаходить.
Василь Голубаха
Александр Буяльский reply Василь Голубаха
Василь Голубаха reply Александр Буяльский