На Вишеньці діє інклюзивний центр для дітей. Що там є?

На Вишеньці діє інклюзивний центр для дітей. Що там є?
Особливість інклюзивно-ресурсного центру в тому, що тут пояснюють як вчити дитину, а не дають їй діагноз. На перспективу мерія хоче відкрити ще один ІРЦ, на базі колишньої вечірньої школи №24
  • У будинку на Келецькій, 59 діє інклюзивний-ресурсний центр.
  • Тут з дітьми, віком від 2 до 18 років, займаються психологи, логопеди, дефектологи.
  • При тому всі заняття є безкоштовними для батьків

Перший інклюзивний центр у Вінниці створили на Келецькій, 59. Приміщення на першому поверсі капітально відремонтували, закупили обладнання та запустили восени 2018 року. Тут навчаються не тільки діти з Вінниці, а й з Вінницького району.

— Мене запросили на майстер-клас у цьому центрі. Є багато цікавих речей, гарні викладачі. Вважаю, що для людей з особливими потребами цей центр є надзвичайно важливим, адже тут допомагають розкритися особистості та знайти рішення проблем, які вони мають, — сказала 11-класниця Даша з Бохоників.

Відео дня

Особливість інклюзивно-ресурсного центру в тому, що там оцінюють саме освітні потреби дитини і рекомендують, як адаптувати матеріал для ефективного навчання. За потреби дітей забезпечують корекційно-розвитковими заняттями. І як розказали самі батьки дітей, заняття тут безкоштовні.

— Син непосидько, йому 5 років. Ми поміняли 2-3 садочки, бо йому там не подобалося. А сюди прийшли і дитина одразу каже: «Мама, тут такі хороші тьоті, так багато іграшок!», — казала Олеся. — Прийшли сюди, щоб дитині поставили правильну вимову, попрацювали з ним психологи. Бо за кордоном кожна дитина ходить до фахівців, а в нас в Україні чогось соромляться.

Директорка ІРЦ Ольга Гарлінська розказала, що їхні вихованці — це не тільки діти з інвалідністю, а й ті, що мають порушення мовлення, поведінки тощо. Працюють тут і з дітьми переселенців.

— З дітьми від 2 до 18 років займаються практичний психолог, логопед, дефектолог та реабілітолог. Вони спочатку проводять комплексну оцінку, складають висновок як навчати дитину та над чим потрібно працювати. Ця «дорожня карта» полегшує навчання дитини та роботу вчителя в школі, — казала Гарлінська.

Нині комплексну оцінку у центрі пройшли уже 350 дітей. Їм надаються консультації, проводяться майстер-класи, семінари для вчителів і вихователів дошкільних закладів.

За словами міського голови Сергія Моргунова, над впровадженням інклюзивної освіти у Вінниці влада міста працює ще з 2015 року.

— Ми почали впроваджувати інклюзивне навчання з 6-ї школи-гімназії у 2015 році. Але перші кроки по інтеграції діток з особливими потребами у навчальний процес було зроблено в 33-ій школі, коли там почала навчатись Саша Берегута. А нині у Вінниці уже 109 дітей займаються по програмі інклюзивної освіти у школах та садочках. Сьогодні ми побачили, що в цьому центрі достатньо цікаво, тут серйозне наповнення, працюють професійні фахівці, діти займаються з задоволенням.

Заступниця міського голови Галина Якубович зазначила, що з часом у Вінниці створять ще один інклюзивно-ресурсний центр.

— Зараз опрацьовується питання, щоб зробити ще один центр на базі колишньої вечірньої школи №24. Приміщення знаходиться на Привокзальній, і вони потребують капітального ремонту, на що потрібне значне фінансування. Поки що важко сказати, коли саме почне діяти Інклюзивно-ресурсний центр №2 у Вінниці, але, однозначно, він має бути, — сказала Якубович.

Контакти Інклюзивно-ресурсного центру №1

Адреса: Келецька, 59 (вхід з внутрішнього двору);

Директор — Гарлінська Ольга Миколаївна

Електронна пошта: [email protected]

Телефон: (0432)56-26-37

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
14:09 Вінницькі рятувальники вдосконалюють навички розмінування з дронами 13:13 Сплав на каяках, йога та велопробіг: безплатні заходи у травні для ветеранів та їхніх родин 12:22 У Могилів-Подільському районі сімейна сварка ледь не закінчилась трагедією play_circle_filled 11:56 АРМА шукає управителів для двох спиртзаводів Жеваго на Вінниччині: хто зможе взяти на себе активи? Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 11:25 Під час пиятики в Шаргороді чоловік побив знайомого ногою по голові 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest play_circle_filled 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up