На балконі можна встановити сауну або оранжерею

На балконі можна встановити сауну або оранжерею
Звичайний балкон стандартного багатоповерхового будинку дуже часто використовується вінничанами просто як склад непотрібних речей, місце для зберігання овочів тощо. Проте навіть ці кілька квадратних метрів можуть стати справжньою окрасою квартири і бути корисними

Дуже часто люди плутають балкон і лоджію, вважаючи, що це одне і те ж. Різниця в тому, що балкон винесений за межі будівлі і, на відміну від лоджії, не має стінок з боків. Якщо ви вирішили облагородити свій балкон, то найперше, що потрібно зробити – це засклити і утеплити його.

Балкони утеплюють, починаючи зі склопакетів

- Дерев'яні рами – вчорашній день, оскільки це непрактично і не дозволяє повністю виключити вітер і вологу. Так само холодними вважаються алюмінієві рами, - каже експерт з ремонту та декору Тарас Шабанов. - Пластикові системи – єдино правильний вибір, що дозволяє правильно і ефективно це зробити. Щоб правильно утеплити балкон, потрібно укласти захисний шар від вітру, спеки і дощу по всьому периметру балкона.

Відео дня
> До речі, труби опалення виносити на балкон категорично заборонено. Цілком гідною альтернативою може бути система електрообігріву, наприклад, тепла підлога.

Всередині підійдуть дерев’яні панелі

- Внутрішнє оздоблення балкона повинне бути не тільки гарним, але і надійним, бажано екологічним, - каже експерт. - А дерев'яна вагонка – екологічна, довговічна, естетична. Не забудьте її покрити лаком перед фарбуванням.

Для підлоги можна використовувати лінолеум, євродошку, ламінат і навіть ковролін.

Освітлення на балконі влаштувати нескладно - зазвичай для цього з кімнати на балкон виносять електричні дроти і встановлюють лампові плафони або люмінесцентні лампи.

- Краще зробити відкриту проводку, особливо якщо балкон обшитий вагонкою - так до пожежі недалеко, - каже Тарас Шабанов.

Зимовий сад - на балконі

Засклений і утеплений балкон можна перетворити в зимовий сад і створити там комфортний мікроклімат для будь-яких рослин. Зробити це в принципі не дуже складно. Необхідно лише утеплити підлогу, придбати спеціальні "довгі" лампи , які не тільки освітлюють, але й обігрівають приміщення, та інше допоміжне обладнання - регулятор вологості, термометр тощо.

- Якщо ви обладнали балкон або лоджію подвійними склопакетами, встановили теплі підлоги і ємності з водою для підтримки вологості і поливу, то у вашому саду будуть зимувати навіть кавове дерево, хурма, орхідеї та азалії, - каже експерт.

При бажанні можете поселити там якусь живність, включаючи папуг, хом'яків і жаб. І обов’язкова умова – невеличкий столик та кілька плетених крісел, щоб насолоджуватися цим творінням.

- При мінімальному утепленні і простому дизайні зимовий сад на балконі можна влаштувати приблизно за вісім тисяч гривень, - каже Тарас Шабанов. - Але якщо використовувати "теплі" алюмінієві рами, хорошу підлогу з підігрівом або спеціальні пластикові конструкції для зимових садів, то сума буде втричі більша.

Мрія більшості – сауна у квартирі

Найцікавіший спосіб експлуатації балкона – облаштування розбірної сауни.

- Сьогодні на ринку з'явилися розбірні міні-сауни, які можна встановлювати як у ванній, так і на балконі, - каже експерт. - Балкон, як мені сказали фахівці, навіть краще, особливо якщо у квартирі тільки один санвузол. Якщо ви зважилися на експеримент з сауною, ваш балкон повинен бути попередньо ретельно підготовлений - не тільки засклений і утеплений, але обов'язково оснащений посиленою звуковою ті гідроізоляцією, інакше ваша радість від використання домашньої сауни буде затьмарена постійними скаргами сусідів.

Крім того, вам знадобляться дерев'яні збірно-розбірні щити із сосни, ялини, осики або липи. Деревина повинна бути спеціально підготовлена. Ще для цього потрібна електрична піч-кам'янка і металева коробка зі спеціальними каменями.

Для самостійного виготовлення щитів цілком підходить високоякісна вагонка, сам щит збирається теж досить просто: за допомогою молотка і цвяхів або викрутки і шурупів. Але простіше все-таки купити готову розбірну міні-сауну.

Пожежники не рекомендують склити балкон

Олександр Ревель (52) юрист

- Законодавці включають засклення балконів і лоджій в поняття "перепланування і перевлаштування житлового приміщення". Перепланування можна робити з метою підвищення благоустрою квартири з дозволу житлово-експлуатаційної організації, якщо квартира муніципальна, і без нього, якщо приватизована. Правда, пожежна охорона неодноразово висловлювала несхвалення самої ідеї скління балконів. Мотивуючи це тим, що у випадку пожежі засклені балкони підсилюють задимлення, підвищують і без того високу температуру і перешкоджають швидкій евакуації людей і ліквідації пожежі. Правда, є й контраргумент: на засклений балкон не потрапить палаючий недопалок з верхнього балкона, а отже, ризик загоряння знижується.

При вирішенні питання "склити або не склити" більшість громадян обирає перше. Виникає і спокуса розібрати стіну і об'єднати балкон з кімнатою, але закон на цей рахунок невблаганний: категорично забороняються маніпуляції з несучою стіною, а всі інші великі перепланування житлового приміщення вимагають узгодження з комунальними службами та міською владою.

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Anonymous
    Де ви взяли цього "юриста"? Згідно нового законодавства з січня 2013 року скління балконів і лоджій не відноситься до переплануваеея квартири. От об*єднання лоджіі з кімнатою шляхом знесення стіни - так.
  • Anonymous
    «Дерев'яні рами – вчорашній день»? Дальше можно не читать.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 На щиті повертається молодший лейтенант Микола Рябцов, що понад рік вважався безвісти зниклим 20:10 «Полон — це було пекло»: захисник Маріуполя Віктор Дода повернувся до життя та служби у Вінниці 18:53 У Вінниці відбудеться інтерактивна виставка «Як не стати жертвою фейків» 18:35 Ні в якому випадку не терпіти: куди можна звернутися у Вінниці в разі домашнього насильства Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 18:06 Печену рибу на соломі внесли до переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини play_circle_filled 17:33 «Саша загинув четвертого, а мені ще шість днів брехали, що він на позиції»: підтримайте петицію 17:09 Запустили новий приміський потяг зі Жмеринки на південь замість скасованої електрички до Одеси 16:17 Мовчання на місці, де він ходив: як вінничани вшанували «Грєнку» в річницю загибелі play_circle_filled photo_camera 16:02 З російського полону повернули 205 воїнів. Серед звільнених п'ятеро вінничан play_circle_filled photo_camera 15:15 Від 20 тисяч гривень. Скільки коштує вивчитися на права у Вінниці 14:09 В Україні зросла кількість мільйонерів. Де найбагатші люди в країні 13:35 Асфальту немає, а машини «літають». Провулок на Старому місті став об’їзною дорогою photo_camera 13:22 «30 кілометрів ганьби»: мешканці Бару вимагають ремонту дороги до Вінниці play_circle_filled 12:37 Білик, Vivienne Mort, Іздрик, Ніно Катамадзе і «ДивоVision» від відомих ілюзіоністів! ТОП концертів травня у Вінниці play_circle_filled photo_camera 12:30 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 12:15 У Ладижині чоловік підпалив екскаватор через борг за газ 11:48 Власник м’ясопереробного підприємства повернув вісім мільйонів боргу несплачених податків 10:56 У середмісті на «зебрі» водій Nissan збив 17-річну дівчину 10:18 «Не хочеш на фронт? Плати»: на Вінниччині командир і лікарка брали хабарі за вплив на ВЛК play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up