У 2015 році координатор конкурсу Сергій Пойда вперше побачив такі змагання у Львові і йому захотілось привезти подібне до Вінниці. У тому ж році його обрали регіональним координатором програми «Міксіке в Україні». З цього все і почалось.
Спочатку Сергій розповідав про це учителям на курсах та під час семінарів. Пропонував дивитись вебінари на miksike.net.ua, проводив заняття, на яких пояснював, як реєструватись і створювати власні інтерактивні вправи з використанням даного ресурсу.
За словами Сергія Пойди цього року в Україні взяли участь у відбіркових змаганнях 30 678 учасників. З Вінницької області: на 1 етапі — 1530, на 2 етапі — 1676, на 3 етапі — 1121 учасник. До обласного фіналу відібрали 41 учасника, 19 січня на базі комп’ютерної академії «Шаг» брали участь 39, з них 29 учнів та 10 учителів.
— Фактично цього року змагались між собою команди м. Ладижина (керівники Василь Бобрик та Анна Таран) та Вінницького центру Євроінтеграції (Керівники Ігор Кривошея та Тетяна Збожинська). Дорослі і самі тренуються, і готують команду.
Детальніше про категорії, в яких можна змагатися, ми писали у статті Діти рахують швидше калькулятора.
1 місце в категоріях зайняли:
Чомучки
Росислав Юхимець (Центр Євроінтеграції)
Дослідники
Павло Таксер (Центр Євроінтеграції), абсолютне 1 місце серед усіх учасників
Дівчата 7-11
Владислава Лехман (Ладижин 4 школа)
Хлопці 7-11
Данііл Журба ( Ладижин 2 школа), 2 абсолютне місце
Сеньйори (жінки)
Анна Таран (Ладижин 4 школа), 3 абсолютне місце
Сеньйори (чоловіки)
Василь Бобрик (Ладижин 4 школа)
Сергій Пойда вважає, що секрети усного математичного рахунку досить прості – треба тренуватись, тренуватись і ще раз тренуватись. А для тих, хто уже гарно рахує є відповідна література, яку досить легко знайти у мережі Інтернет.
— Кращих дітей, які займаються усним математичним рахунком, тренує Віктор Шпаченко, заступник директора Стрийської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, — пояснив координатор конкурсу. — У Фейсбук є спеціальна закрита група, в якій обговорються усі питання. Для того, щоб до неї увійти, достатньо потрапити до обласного фіналу,Ттбто змагатись і пермагати.
Сергій Пойда каже, що у наш час швидко та якісно рахувати без електронних помічників є дуже важливим. Постійні тренування з усного математичного рахунку дають можливість більш чітко думати.
— Вправи потрібні не тільки нашим м’язам, а й нашому мозку. Інакше мозок стає лінивим, погано працює, — сказав Сергій. — У людини, яка займається усним рахунком, мозок тренується. Людина починає більш чітко думати, її важче обманути.
Також чоловік вважає, що у магазині такі люди перед тим, як підійти до каси, уже мають уяву щодо вартості обраних продуктів. Крім того, такі заняття покращують пам’ять, що відображається на загальних результатах навчання — учні, які навіть 15-20 хвилин на день займаються Прангліміне, за 2-3 місяці бачать суттєві якісні зміни у навчанні не тільки з математики, а й з інших предметів. Вчитись стає легше та цікавіше.
— Сам я рахую не дуже швидко, не для того, щоб отримати високий результат, а для себе, щоб мозок не лінувався. Порівняно із цього річними переможцями разів в 4-5 повільніше, — сказав координатор змагань. — У цьому проекті у мене дещо інші завдання, я маю організувати, залучити учасників, надати ї технічну та методичну підтримку, навчати педагогів використовувати у власній професійній діяльності цікавий та корисний ресурс, щоб зробити навчання більш цікавим та ефективним.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер