Україна переходить на європейську напругу 230/400 В: що це дасть споживачам

Україна переходить на європейську напругу 230/400 В: що це дасть споживачам
  • Вже зовсім скоро українці відчують якісні зміни в електропостачанні. З 1 липня 2025 року наша країна офіційно переходить на новий стандарт номінальної напруги — 230/400 В, повністю відповідаючи європейським нормам.
  • У матеріалі розповідаємо, що це дасть споживачам та чи варто боятися такого збільшення.

З 1 липня 2025 року Україна офіційно запроваджує новий стандарт номінальної напруги — 230/400 В, що відповідає європейським вимогам. Про це повідомила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Цей важливий крок обіцяє стабільніше, надійніше та безпечніше електроживлення для кожного споживача.

— Передусім, стабільніше електропостачання. Нові стандарти чітко визначають допустимі межі відхилення напруги — від 207 до 253 В. Це означає менше перепадів і менший ризик пошкодження побутової техніки, яка особливо чутлива до коливань струму. Також значно знизиться потреба в додаткових пристроях захисту, таких як стабілізатори напруги, — зазначають у повідомленні.

Фахівці підкреслюють: оновлення стандартів електроживлення допоможе не тільки захистити вашу техніку, але й підвищить енергоефективність. Ваші електроприлади працюватимуть у більш оптимальному режимі, зменшуючи споживання електроенергії і, відповідно, витрати на комунальні послуги.

Відео дня

Що це означає для вас?

  • Стабільніше електропостачання: Менше різких стрибків напруги. Це означає, що світло не буде так часто «мигати», а ваша техніка працюватиме рівніше.
  • Захист побутової техніки: Стабільна напруга знижує ризик поломок чутливих приладів, таких як телевізори, комп'ютери, холодильники тощо.
  • Менша потреба в стабілізаторах: Можливо, вам більше не знадобляться додаткові пристрої для вирівнювання напруги.
  • Економія електроенергії: Ваші прилади працюватимуть ефективніше, споживаючи менше електроенергії, що може позитивно позначитися на ваших рахунках за світло.
  • Крок до Європи: Це ще один крок на шляху інтеграції України до європейської енергетичної системи.

Чому це відбувається?

Україна поступово переходить на європейські стандарти в різних галузях, і енергетика — не виняток. Це робиться для підвищення надійності та якості електропостачання, а також для інтеграції нашої енергосистеми з європейською.

Хто це вирішив?

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), ухвалила відповідне рішення. Раніше зміни були підготовлені та затверджені НЕК «Укренерго».

Довідка

Перехід до європейських стандартів — це ще один крок на шляху інтеграції України до єдиного енергетичного простору Європи. Зміни були ретельно підготовлені: Укренерго своїм наказом від 23 травня 2024 року №179 затвердив нову редакцію відповідного національного стандарту, гармонізованого з європейським. Цей документ набрав чинності з 1 березня 2025 року.

Для повноцінного впровадження нових технічних вимог НКРЕКП на засіданні 15 квітня ухвалила постанову «Про затвердження змін до Кодексу систем розподілу». Документ, зокрема, деталізує положення щодо імплементації нових значень рівнів напруги відповідно до оновленого стандарту.

 

Читайте також:

У Вінниці на Малевича згоріли дві автівки, а в Погребищенській громаді через недопалок загинув чоловік

У Тростянці власник магазину побив і примотав 22-річного експедитора до стовпа

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (11)
  • Вася Дорожняк
    Нажертись ніяк не можуть,не знають як ще людей обікрасти
  • Dombrovska-Kovalska Olena
    Думали-думали,думали-думали і придумали,як здерти три шкури з людей.
  • Санечка Нечаева
    А де ж за доставку, ми мали щє за неї платить з 1 січня 2019, бо в нас грошей кури не клюють
  • Анна Яковлєва
    Ціна європейська , зарплата українська ,супер

keyboard_arrow_up