18 січня у Палаці дітей та юнацтва відбулися обласні змагання з усного математичного рахунку Прангліміне. Діти виконували 5 вправ, усі бали автоматично підраховувалися на сайті miksike.net.ua. – Обманути систему немає можливості. Організатори слідкують, щоб все відбувалося чесно, – розповідає координатор проекту «Міксіке» Сергій Пойда.
Координатор проекту "Міксіке" у Вінницькій області Сергій Пойда
Учасники обласних змагань з усного рахунку реєструються для участі
Що таке Міксіке і Прангліміне ?
Проект «Міксіке в Україні» прийшов спочатку в Крим і у 2011 році і два роки успішно там працював. Але після певних подій він закрився і переїхала у Львівську область. З 2015 року програму запустили у Вінницькій області. Сергій Пойда каже, що у проекті «Міксіке в Україні» зареєстровано майже 9000 учасників з Вінницької області і їх кількість стає все більшою.
– Міксіке – це слово з естонської можна перекласти як «чомучки». Міксіке реалізовується за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.
Міксіке - задоволення від навчанняПроект направлений на створення зв’язків між шістьма країнами. Це Україна, Естонія, Литва, Латвія, Словенія, Грузія. Проект сприяє розвитку усного математичного рахунку, – розповів Сергій. – Прангліміне – слово, яке походить від назви естонського острову Пранглі, директор школи на цьому острові придумав змагання з усного математичного рахунку. А потім це реалізували на сайті Міксике і стали поширювати.
Прангліміне – це змагання в режимі онлайн. Вже два роки спочатку проводяться випробування серед учнів школи, потім між учнями різних шкіл області і країни, а також між школами різних країн Європи. Всеукраїнський фінал цього року відбуватиметься у Дніпрі, а Міжнародні змагання – у литовському місті Каунас.
Координатор Міксіке розповів про ще один важливий напрямок проекту – професійний розвиток педагогів країни, зокрема у використанні сучасних цифрових технологій у процесі навчання учнів. – Середовище надає можливість вчителям, учням і батькам створювати власні навчальні матеріали, а також використовувати онлайн колекцію матеріалів, яку створили педагоги - учасники проекту.
Швидше калькулятора
Павло Таксер, учень 4-го класу фізико-математичної гімназії № 17, який займається у Центрі Євроінтеграції, став абсолютним переможцем обласних змагань, набравши більше 16 тисяч балів. Для порівняння: якщо доросла людина почне рахувати, то набере приблизно 2500 балів. За підрахунками координатора проекту хлопець за 50 хвилин розв’язав від 1500 до 2000 завдань.
Павло Таксер - абсолютний переможець змагань з усного рахункуВідео обласних змагань з усного математичного рахунку:
Сергій Пойда відзначає, що багато дітей, що тренуються на сайті Міксіке, уже вміють рахувати швидше, ніж за допомого калькулятора. Такі учні, у яких добре виходить математичний усний рахунок, стають успішними у всіх шкільних предметах.
– Регулярні заняття усним рахунком дають можливість розвивати мозок дитини. Із самого початку з 1-го класу і чим далі, тим краще, формуються відповідні зв’язки у мозку, – каже педагог. – У Міксіке пробують свої сили цілі династії – від онуків до дідусів і бабусь. Наприклад, Михайло Кривошея, якому уже більше 80-ти років, теж рахує так, що обганяє своїх дітей та онуків. Дуже гарно цього року був представлений Ладижин, «взявши» 7 дипломів. Василь Бобрик, учитель, що готував команду, і сам отримав диплом, адже змагатися можуть і дорослі.
Координатор проекту Сергій Пойда, учитель з Ладижина Василь Бобрик та його команда "міксіканців"До речі, переможці отримують призи. Минулого року це були флешки, мишки, навушники, карти пам’яті, цього року – книжки.
Цього року переможцям вирішили дарувати книжки
Для учителів - теж подарунки
Як почати швидко рахувати?
Координатор «Міксіке» пояснює, що діти проходять три шкільні відбіркові тури.
– Хочете почати? Тоді просто сідаєте і рахуєте, - шуткує він. – Насправді, для початку вам потрібно зайти на сайт miksike.net.ua і зареєструватись. Шукаєте «прангліміне» і відкриваєте «тренування», тренуватися можна безліч разів. А ось під час змагань записуються два кращих результати. За цими результатами визначаються ті, хто пройшов у наступний тур. Крім того, у фейсбуці є групи Міксіке в Україні і Збірна України з усного рахунку. Там можна знайти методики, як навчитися швидко рахувати, – говорить він.
Змагаються учасники різних вікових категорій
Хто може змагатися?
У шкільних етапах змагань з усного математичного рахунку брали участь 2957 учасників. Усього є чотири вікові категорії:
1 – 3 класи – Чомучки
4 – 6 класи – Дослідники
7 – 11 класи – дівчата, хлопці
Сеньйори та Сеньйорити – всі, хто закінчив школу.
Сертифікати отримають усі, хто брав участь у 2-х етапах змагань.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер