Біопаливо, освіта та гроші. Що в травні зміниться для вінничан?

Біопаливо, освіта та гроші. Що в травні зміниться для вінничан?
  • З травня в Україні відбуваються важливі зміни: стартує перерахунок субсидій, діятимуть нові стандарти світлофорів, впроваджується обов'язкове використання біопалива.
  • Тоді як мобілізацію до війська продовжили до 8 серпня. Як нові правила можуть змінити звичне життя?

Попри завершення опалювального сезону, з 1 травня тарифи на газ, електроенергію та воду залишаться без змін.

Тарифи та субсидії

Ціна на газ для населення закріплена на рівні 7,96 гривні за кубометр (для побутових споживачів «Нафтогазу» - авт.) і діятиме щонайменше до травня 2026 року. Тариф на електроенергію також незмінний — 4,32 гривні за кВт-годину.

Однак ті, хто має індивідуальне електроопалення, втратять пільгу 2,64 гривні за перші 2000 кВт, оскільки вона була розрахована тільки на опалювальний період, до 30 квітня.

Відео дня

Субсидії на неопалювальний період перерахують автоматично. Однак деяким категоріям громадян доведеться оновити документи — серед них орендарі житла, домогосподарства з незареєстрованими мешканцями та ті, хто отримував нульову субсидію взимку.

Що зміниться для водіїв

Від 1 травня набуває чинності новий закон від 04 квітня 2024 року №3769-IX, що зобов'язує додавати біоетанол до автомобільного бензину. Мінімальний вміст біокомпоненту має становити 5%.

Переваги такого рішення: зменшення шкідливих викидів та підтримка енергетичної незалежності України. Водночас для водіїв це може означати незначне здорожчання бензину на заправках: виробництво пального Е5 дорожче, а європейські стандарти нині орієнтовані на Е10.

Нові стандарти світлофорів також набувають чинності у травні. Замість традиційного зеленого в Україні з’явиться смарагдовий сигнал. У Вінниці смарагдові світлофори встановлюватимуть тільки при монтажі нових або під час капітального ремонту.

До того ж до 11 травня триватимуть ремонтні роботи на Київському мосту. Нині там здійснюється рух по одній половині мосту, тоді як по іншій частині транспорт рухається у двох напрямках. 

Зміни в освіті

З 1 травня розпочинається основна сесія національного мультитесту (НМТ), яка триватиме до 18 травня. Тестування проходитиме тричі на день. Додаткові та спеціальні сесії заплановані на червень та липень.

Для курсантів військових вишів з 1 травня значно підвищують грошове забезпечення, що передбачено постановою Кабміну від 11 квітня № 455: базова стипендія складатиме близько 8 тисяч гривень, а для відмінників — до 20 тисяч гривень на місяць. Це відчутне зростання порівняно з минулими виплатами в розмірі 2 тисяч 880 – 3 тисячі 145 гривень. Фінансування виплат здійснюватиметься з держбюджету.Фінансування виплат здійснюватиметься з держбюджету.

Кого мобілізують в травні?

В Україні продовжили воєнний стан і загальну мобілізацію до 8 серпня 2025 року. Призов чоловіків на військову службу триває з урахуванням потреб Збройних сил.

На службу призивають чоловіків віком від 25 до 60 років. Пріоритет надається: військовозобов'язаним без підстав для відстрочки; тим, хто не заброньований підприємствами; придатним за висновком військово-лікарської комісії.

Особливо потрібні фахівці з бойовим досвідом: штурмовики, артилеристи, сапери, оператори дронів та інші дефіцитні спеціальності. У Генштабі наголошують: якісне доукомплектування армії досвідченими військовими підвищить ефективність операцій на фронті.

Водночас юнаки 18–24 років можуть вступити до ЗСУ лише добровільно за контрактом через програму «Контракт 18-24». Учасникам гарантують грошову винагороду в розмірі 1 мільйона гривень і право на виїзд за кордон після року служби.

Опитування

Яка зміна є найважливішою для вас у травні?

 

Читайте також:

Як вирішити проблему з електросамокатами у Вінниці? Ми запитали

Київ і Дніпропетровщина лідирують за штрафами від ТЦК: яка ситуація на Вінниччині?

Як штучний інтелект бачить міста Вінниччини: створили зображення за допомогою чату GPT

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up