Чому вінничан пустили в штаб авіації

Чому вінничан пустили в штаб авіації
У Вінниці встановили бойовий реактивний літак МіГ-15 Івана Кожедуба. На його відкриття запросили всіх бажаючих. Проте те, як прошов День відкритих дверей у вінницьких льотчиків, - фоторепортаж.


- Ми відкриваємо унікальний експонат літака МіГ-15. Це перший тип літака, який освоїв легендарний льотчик-винищувач Іван Кожедуб у післявоєнні роки, - говорив під час урочистого шикування особового складу Командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-полковник Іван Руснак. - Найбільш результативний пілот винищувальної авіації Радянського Союзу, майстер наступального двобою Іван Кожедуб за роки війни здійснив 330 бойових вильотів, провів 120 повітряних боїв, особисто збив 62 ворожі літаки.

На честь відкриття пам'ятника тричі Героєві Радянського Союзу, маршалу авіації та повітряному асу Івану Кожедубу салютна група віддала шану п’ятьма залпами з автоматів Калашнікова. Кращі військові льотчики, ветерани війни та Збройних Сил поклали квіти до нового пам'ятного експонату в комплексі «Вшанування пам'яті захисників Вітчизни».

За словами начальника Музею Володимира Дернового, такого експонату, як встановили у п’ятницю, немає у жодному музеї:
- Ця машина брала участь у бойових діях у Північній Кореї. Іван Кожедуб тоді очолив групу льотчиків на Міг-15, які отримали завдання захистити небо корейців від нальотів американської авіації. Це була одна із найяскравіших сторінок бойового застосування реактивної авіації. МіГ-15 - це перша реактивна машина в світі, якою захоплювалися авіатори. Перший виліт цей літак здійснив у 1947 році, а на озброєння надійшов у 1949 році.

Нагадаємо, що відкриття пам’ятника відбулося у День відкритих дверей в Командуванні Повітряних Сил Збройних Сил України, що на вул. Червоноармійська, 105. У п’ятницю, 4 червня, на військовий об’єкт був вільний вхід.

Цивільним гостям продемонстрували унікальні експонати: пускову установку легендарного мобільного ракетного комплексу РСД-10 «Піонер», яких у світі зберіглося лише чотири, та спускний космічний апарат «КК Союз».
 
Завершили свято дефіле творчих колективів Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України - військового оркестру під керівництвом майора Юрія Ковальчука та ансамблю «Крила України» під керівництвом майора Ігоря Ковтуна.

Виступити запросили також дитячі творчі колективи вінницької школи-гімназії №6.

- Військові авіатори гідно продовжують славні бойові традиції героїв Великої Вітчизняної війни, - каже заступник командувача Повітряних Сил ЗС України - начальник авіації генерал-лейтенант Василь Нікіфоров. - Сьогодні на захисті повітряного простору України знаходяться літаки третього та четвертого покоління - бомбардувальники Су-24М, винищувачі Су-27, МіГ-29, штурмовики Су-25, розвідники Су-24мр, транспортні літаки Ан-26, Іл-76, які за своїми можливостями та тактико-технічними характеристиками не поступаються кращим зразкам бойової авіаційної техніки провідних авіаційних держав.

Довідка
Іван Кожедуб народився 8 червня 1920 року в селі Ображіївка, нині Шостинського району Сумської області, у родинні селянина. Ім'я тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Кожедуба, занесене до Книги рекордів Гіннеса, як кращого винищувача Другої світової війни за показниками ефективності.
Під час Корейскої війни 1950-1953 років командував 324-ю винищувальною авіаційною дивізією. Його літак Ла-7 (бортовий номер 27) експонується в музеї ВПС в Моніно. Кожедуб - почесний громадянин міст Чугуїв, Суми, Бельци, Калуга, Куп'янськ. У Сумах його ім'я носить парк, у Шостці відкрито музей. 9 травня 2010 року під час святкування 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні пам'ятник Кожедубу було відкрито у Києві. 
Тепер і у Вінниці, на території Військово-історичного музею Повітряних Сил ЗС України (у Командуванні ПС ЗС України, вул. Червоноармійська, 105) відкрили пам'ятний експонат на честь названого маршала – встановили бойовий реактивниій літака МіГ-15 та меморіальну дошку. Приурочили відкриття до 90-річчя з Дня народження повітряного аса.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Anonymous
    А чё не написали что именно на таком разбился Ю.Гагарин?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 У Четвертинівці під час руху загорівся легковик photo_camera 20:07 Президент нагородив підполковника Жданова з Гайсинщини у день народження 19:03 Новий шанс для тих, хто залишив службу: спрощена процедура повернення до лав ЗСУ photo_camera 18:18 Колись тут вирувало життя: яким був та яким може стати острів Кемпа? photo_camera Від читача 14:23 Збір на лікування 18:06 Небезпечна електрика: на Вінниччині сталися дві пожежі photo_camera 18:01 Небайдужість на дорозі: вінницькі патрульні врятували життя дикої тварини photo_camera 17:32 «Укрнафта» знизила ціну, ОККО підняла: чи змінилася вартість бензину після додавання спирту? 17:15 «Якби ти була настояща мама, не пустила б сина на війну»: хто і чому образив жінку, яка втратила дитину 17:01 На «зебрі» по Пирогова водій Volkswagen збив жінку. Її госпіталізували play_circle_filled 16:49 Диверсія в столиці: затримали 16-річного юнака з Вінниччини, який підпалив авто ЗСУ photo_camera 16:43 «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд Київ-Вінниця на вихідні 16:01 Вінничанин серед затриманих у справі про спробу незаконного перетину кордону на Волині photo_camera 15:35 З Миколаєва до Жмеринки: як масажистка втекла від війни і розпочала власну справу з корисними смаколиками play_circle_filled 14:35 На вінницькій об’їзній може зменшитися кількість ДТП: що змінять і на яких ділянках 14:10 Де зробити професійну чистку зубів у Вінниці? Огляд кращих стоматологій міста (партнерський проєкт) 13:34 На Тульчинщині та Шпиківщині через африканську чуму свиней запровадили карантин 12:02 Напружена доба: інтенсивні бої точилися на 11 ділянках фронту photo_camera 11:11 Реабілітація у Вінниці: які є послуги, кому і де їх надають? 11:00 У Вінниці очистять мозаїки на фасадах будівель photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up