Частина Вінниці без холодної води. Усе через конфлікт між енергетиками та «Водоканалом»

Частина Вінниці без холодної води. Усе через конфлікт між енергетиками та «Водоканалом»
 • Насосні станції, які качають воду в будинки на Старому місті та Вишеньці, відключили від електроенергії.
 • Тому в жителів кількох мікрорайонів міста вода з-під крана тече зі слабким тиском, або її взагалі немає.
 • Світло відключили через невиплату авансу за лютий. І як пояснили у «Водоканалі» брати гроші немає звідки, бо споживачі розраховуються за лютий в березні.

Від учора, 11 лютого, відключили від електрики насосну станцію на Старому місті (ВНС ІІІ підйому «Старе місто»). А сьогодні, 12 лютого, від світла відключили насосну станцію на Вишеньці (ВНС ІІІ підйому «Вишенька»).

З того часу, води немає на Старому місті. А на Вишеньці та Поділлі може бути зниження тиску або повна відсутність водопостачання у житлових будинках.

Причиною, як пояснили у прес-службі «Вінницяоблводоканалу» стало те, що через зміни у законодавстві, зокрема через закон «Про ринок електроенергії», підприємство має сплачувати аванс за спожиту електроенергію.

— У підприємства немає змоги оплатити  товариству «Енера Вінниця» 100% авансового платежу за лютий. Тому нас і відключили Вінницькі міські електромережі від світла. Ці гроші нам немає звідки брати, бо споживачі оплачують комунальні послуги за лютий в березні. Тим паче, при нинішньому тарифі на водопостачання та водовідведення підприємство взагалі працює у «мінус», — сказала прес-секретар «Водоканалу» Юлія Калуцька.

І додала, що наразі керівництво компанії шукає шляхи вирішення проблеми, аби відновити водопостачання в оселях вінничан. Але конкретних строків — не змогла назвати.

Позицію товариства-постачальника електроенергії «Енера Вінниця» нам ще не вдалося з’ясувати.

Однак, свою позицію дала вінницька мерія, що засуджує дії енергетиків щодо припинення подачі світла до насосних станцій. Але, як йдеться у повідомленні, важелів впливу на постачальників світла і води мерія немає.

«Оскільки КП «Вінницяоблводоканал» підпорядковується обласній раді – органи місцевого самоврядування міста Вінниці не мають повноважень втручатись у фінансову діяльність підприємства та відрегулювати його управлінську функцію для вирішення питань розрахунків із іншими структурами.

Разом з тим, міська рада готова спільно з обласною владою, КП «Вінницяоблводоканал», ПАТ «Вінницяобленерго» та ТОВ «Енера Вінниця» шукати механізм виходу із даної ситуації», — йдеться у повідомленні.

У «Водоканалі» повідомили, коли відновлять подачу води

Нагадаємо, ряд будинків без опалення та гарячої води. Чому та на скільки?

Головне фото - pixabay.com

3
2
21
77
Коментарі (42)
 • Олександр Мазур

  1.Вбачається, що офшорні посередники постачання/розподілу електроенергії за фантастичними тарифами збирає з вінничан кошти на сепаратизм, тероризм, російську агресію:
  Власниками ТОВ"ЕНЕРА-вінниця", ТОВ «Вінницікі Міські Електричні Мережі»,  ПАТ "Вінницяобленерго" є офшорні компанії з Кіпру та Віргінських островів: - 50 % акцій Луганському енергетичному об'єднанню", яке  належить  офшорній компанії " GARENSIA ENTERPRISES LIMITED"; - 25 % акцій - ТОВ «Компанія з управління активами «Інвестиційний капітал Україна», засновник «Айсію холдінгз лімітед», яке зареєстровано в офшорній зоні на Віргінських островах; -22% акцій -  «Garensia enterprises limited» з Кіпру. Кінцевий бенефіціарним власником є Марков Максим Олександрович, адреса засновника – Республіка Болгарія. м. Каварна, 9650, вул.Простор, буд.19, кв. 16. Фактично контролює Костянтин Григоришин – громадянин Російської Федерації і Кіпру.
  2. Вбачаються ознаки вчинення злочинів, відповідно Кримінального Кодексу України (ККУ) в частині:
  - ст.189 ККУ «Вимагання, обмеження прав, свобод або законних інтересів осіб»;
  - ст. 190-4 ККУ «Заволодіння чужим майном … шляхом обману чи зловживання довірою, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою».;
  - ст. 192-2.ККУ«Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою»;
  - ст.205-2 ККУ.«Фіктивне підприємництво, створення …суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності…що-заподіяли велику матеріальну шкоду державі,…  юридичним особам або громадянам»;
  - ст.209-1 ККУ «Легалізація, відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом»;
  - Ст. 222-2 ККУ. «Шахрайство з фінансовими ресурсами. Надання завідомо неправдивої інформації …- завдали великої матеріальної шкоди».
  - ст.365-2 ККУ «Зловживання повноваженнями…незалежного посередника…з метою отримання неправомірної вигоди,  завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам  громадян, державним чи громадським інтересам… ».
  - ст.364-2 ККУ«Зловживання владою або службовим становищем,  умисне, з метою одержання  неправомірної вигоди … якщо воно завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб,якщо воно спричинило тяжкі наслідки»,
  - ст.366-2,3,4 ККУ «Службове підроблення ..Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів… спричинили тяжкі наслідки".
  - ст. 367-2 ККУ«Службова недбалість»;
 • Вася

  Здається, що скоро виползе рятівниця, яка наведе порядок....
  В якої партії ці добродії? Хто від них кандидат у президенти?
 • Олександр Мазур

  ЕНЕРГЕТИКА ВІННИЧЧИНИ НАЛЕЖИТЬ УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКОМУ ОЛІГАРХУ ТА ОФШОРНИМ КОМПАНІЯМ
  Керівником ПАТ «Вінницяобленерго» з 2014 року є Андрій Поліщук. Згідно з Державним реєстром прав на нерухоме майно, людина з таким прізвищем ім'ям та по батькові має квартиру у мікрорайоні «Академічний» та земельні ділянки на околицях Вінниці. Відповідно до державного реєстру МВС, Андрій Поліщук має чотири автівки: Volkswagen Passat 2012 року випуску, Daewoo Lanos 2009 випуску, Mercedes-Benz S500L 4Matic 2008 року випуску та Audi Q7 2016 року випуску.
  Наприклад, Mercedes-Benz S500L 4Matic 2008 року випуску на вторинному ринку коштує у середньому 30 тисяч доларів. Audi Q7 2016 року випуску коштує у мінімальній комплектації приблизно 2 мільйона гривень або десь 74 тисячі доларів. Але це можуть бути не всі автомобілі, які належать керівникові ПАТ «Вінницяобленерго». Деякі автівки можуть належати його однофамільцям. На ПАТ «Вінницяобленерго» зареєстровано у 2016 році багато автівок, серед них: Toyota Avalon 2008 року випуску та Kia Sorento 2015 року випуску.
  Засновник ПАТ «Вінницяобленерго» є Міністерство палива та енергетики України, але кінцевим бенефіціарним власником є Максим Марков, який прописаний у курортному місті Каварна на березі Чорного моря. Це місто знаходиться у Болгарії. Максим Марков є кінцевим бенефіціаром також у інших 20 великих підприємствах. Серед них: ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання», ТОВ «Столиця-Буд», ТОВ « Маш-Сервіс», ТОВ «Альфа-Флот», ТОВ «Суми-Електрод», ДП «Херсонський річковий порт», консорціум «Атоммашпроект» тощо. Всі ці компанії з мільйонним та мільярдним рухом капіталу. Максим Марков є людиною україно-російського олігарха Костянтина Григоришина, який проживав довгий час у Москві.
  Де-факто контролює державну компанію «Укренерго». Громадянин Російської Федерації та Кіпру. У 2016 року отримав громадянство України, бо родом з Запоріжжя. Акціями ПАТ «Вінницяобленерго» володіє три підприємства. 25 % акцій належить ТОВ «Компанія з управління активами «Інвестиційний капітал Україна». Засновник цього підприємства – «Айсію холдінгз лімітед», яке зареєстровано в офшорній зоні на Віргінських островах.
  Половина акцій ПАТ «Вінницяобленерго» належить ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання», засновниками якого є дві офшорні компанії з Кіпру. Кінцевим бенефіціаром ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» є знов таки Максим Марков. Остання, третя компанія, яка володіє акціями ПАТ «Вінницяобленерго» – «Garensia enterprises limited». Це офшорна компанія з Кіпру і їй належить 22 відсотка ПАТ «Вінницяобленерго».
 • Kazimir

  Які там аванси? Тут за минулий місяць сплатити неможливо. На сайті зареєструватись і створити особистий кабінет неможливо, працює тільки розділ з тарифами. Пішом сам до тої ХОЛЕРИ, в трьох віконцях сидить 5 жінок. Кажуть, чекайте платіжки.
  Така муйня, малята. Для себе, рідних, енергії не вистачає, тому по 1,68 грн. А для молдован продаємо надлишкі, зато за зелені.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

17:08 «Нива» зазнала другої поразки поспіль, програвши "Чайці" 16:19 На «Вінницяоблводоканалі» лунатимуть сирени. Але лякатися не треба 16:11 «Давайте розкрутимо землю!» Про що говорили на бізнес-форумі VinLadyFest чоловіки і жінки? 15:39 Сезон кліщів у розпалі. Як можна захиститись та що робити, якщо вкусили? Від читача 15:47 ВОЛЕЙБОЛ - ФІНАЛ СУПЕРЛІГИ 15:01 Якою буде погода на Вербну неділю і на Великдень: синоптик дав прогноз 15:00 А чим ви годуєте дитину? (Новини компаній) 14:55 Юних шахістів запрошують поборотися за півмільйона гривень 14:22 Завтра перекриють рух на ділянці по вулиці Замостянській. Що там робитимуть? 14:02 Анонси спортивного тижня: баскетбол, жим лежачи, шахи, хокей на траві 13:24 Нинішній і колишній ректори ВНТУ виступили на 25-річчі «гетьманської» кафедри photo_camera 13:05 Київ поліпшив позицію в рейтингу стартап-міст світу (Прес-служба ПРЯМИЙ) 13:02 Вибух у будинку: завалились стіни та повилітали вікна. На місці працює поліція 12:20 Аварії середи: п’яний водій «ВАЗу» заїхав у кювет. Він у реанімації 11:39 Судили водія вантажівки, який п’яним врізався у Suzuki. Тоді загинув хлопчик play_circle_filled photo_camera 11:07 «Щоб Вінниця світила, як зірка Астерія». Ющенко вручив музею копію бурштинового намиста 10:59 «Батько часто облизує донечку»: у Подільському зоопарку антилопа народила дитинча 10:27 у Луці Мелешківській прийомний син жорстоко вбив родича 10:07 Як ви обиратимете президента? Вінничани про телевізор, агітацію та програми photo_camera 09:46 Підлітки у палаючому будинку: у Жмеринці дві пожежні машини гасили хату
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up