Буде гучно й відверто! Сьогодні у Вінниці стартують «Дні сучасної музики». Чим здивує фестиваль?

Буде гучно й відверто! Сьогодні у Вінниці стартують «Дні сучасної музики». Чим здивує фестиваль?
  • До 20 жовтня Вінниця буде епіцентром сучасного мистецтва.
  • Гучні прем’єри будуть кожного дня!
  • А побачити монооперу 18+ «Леді Лазарус», перформанс «Страсті за дівчинкою із сірниками», проект «Венера у хутрі» і допрем’єрний показ опери «Ярослав Мудрий» можуть всі бажаючі!
  • Вхід - за безкоштовними запрошеннями

CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA – фестиваль, який щороку дивує глядачів унікальними концертами найкращих сучасних українських музикантів та композиторів. А цьогорічна програма взагалі настільки потужна, що «Дні сучасної музики у Вінниці» стануть фестивалем суцільних прем’єр.

Від сьогодні і до неділі, 20 жовтня, кожного вечора вінничан та гостей міста чекають проекти, кожен із яких вразить сміливими музичними експериментами, сучасними інноваційними підходами, поєднанням глибокого змісту та вражаючої візуалізації.

А головна приємна новина для усіх меломанів  – вхід на концерти буде безкоштовним!

Тож єдине, що потрібно зробити глядачам – витратити 5 хвилин свого часу, обрати концерти, які хочеться відвідати й поспішити зареєструватися на офіційному сайті contemporary-vinnytsia.blogspot.com. Після заповнення форми кожен отримає іменне запрошення на електронну пошту.

- Радимо не зволікати із замовленням запрошень. Адже вже у перші дні з початку старту роботи електронної реєстрації у нас такий шалений ажіотаж, що на перші дві події фестивалю запрошення вже розібрали, - звертає увагу куратор CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA-2019 Володимир Черевик. – Така активність глядачів свідчить лише про одне : Вінниця – дійсно дуже музичне місто, жителі якого жадають нових яскравих вражень. І їх на наших концертах всі отримають сповна! Завдяки потужній підтримці Українського культурного фонду та Вінницької міської ради цьогорічна програма фестивалю надзвичайно сильна, цікава та багатогранна. Щодня ми презентуємо проекти, які вражатимуть яскравим синтезом мистецьких стилів, блискучим виконанням найкращих артистів та грою світла, кольору й тіні.

Перформанс, який поєднає «красу і жах»

Сьогодні на відкритті фестивалю о 19.00 на малій сцені театру ім. Садовського глядачі побачать  проймаючий до мурашок музично-театральний перформенс за мотивами твору Девіда Ленга «The little match girl passion», що був удостоєний «Греммі» та Пулітцерівської премії. Приголомшливу постановку «Страстей за дівчинкою із сірниками» спільно з вокальним ансамблем Alter Ratio створив знаменитий український режисер, один із творців першого в Україні підземного театру TEO Дмитро Костюмінський.

- Це неймовірної сили музичний та літературний шедевр про байдужість, цинізм, самотність у натовпі і те, як крихта підтримки рятує або забирає життя. Головна героїня – дівчинка, що помирає від холоду через байдужість сусідів, - розповідає Володимир Черевик. – Постановка дійсно дуже глибока. У ній дивовижним чином переплітається жах і краса, глибокий зміст і паралелі із сучасністю, а ще – промовиста пластика й танці, барабанні соло та неповторний спів знаного у всьому світі вокального ансамблю Alter Ratio, яким керує Ольга Приходько.

«Кітч-музика» і «Венера у хутрі» Захер-Мазоха.

Під час другого дня фестивалю, 18 жовтня о 19.00 у концерт-холі «Моnt Blanc», глядачі будуть насолоджуватися музикою найкращих сучасних українських композиторів. Неординарний проект «Венера у хутрі» представить Ukrainian Festival Orchestra зі Львова і видатний диригент Іван Остапович.

- Коли ми 18 років тому започаткували фестиваль сучасної музики у Вінниці, наша головна мета була показати наших чудових сучасних митців і познайомити глядачів із унікальним концептуальним музичним продуктом, який гідний позиціонуватись на світовому мистецькому ринку і презентувати Україну у контексті європейської культури, - відзначає засновниця фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель. – І саме на концерті «Венера у хутрі» глядачі зможуть почути твори композиторів, з якими сьогодні можна привітатися за руку. Вони живуть і творять прямо тут і прямо зараз! Їхня музика про нас і для нас. Вона легка для сприйняття та незабутня за враженнями.

«Libera me» Святослава Луньова, що відкриватиме концерт, ніби написана для оскароносного голлівудського кіно. «Кітч-музика» Валентина Сильвестрова — це музика-стан, твір-післямова, відлуння, що триває вічно. «Етюди старого міста» Любави Сидоренко — літопис у звуках, про те, що оточує нас та наповнює наше життя, де ми шукаємо сенси і знаходимо себе. А «Венера у хутрі» — твір Богдани Фроляк, написаний 2004 року за новелою Леопольда фон Захер-Мазоха. Актуальний, емоційний та експресивний. Він прозвучить на завершення концерту, який є найкращим плейлистом сучасної української класичної музики без жодних стереотипів, яку справді хочеться слухати, відчувати й неодмінно мати на своєму гаджеті на всі випадки життя.

Вперше в Україні культова «Леді Лазарус».

Всеукраїнська прем’єра моноопери «Леді Лазарус» на фестивалі відбудеться у суботу, 19 жовтня, о 19.00 у «Моnt Blanc».

Це творчий експеримент та Co-Production OPERAFEST TULCHYN. В основі постановки лежить поезія культової американської поетеси Сильвії Плат, яка є однією із засновниць жанру сповідальної поезії. Її самобутній стиль – сильний, відвертий і водночас надзвичайно жіночний - скорив увесь світ. Режисеру Юлії Журавковій та відомій сучасній українській композиторці Людмилі Юріній вдалося створити унікальний зразок сучасної опери: насиченої тонкими психологічними нюансами та глибокою образністю.

Головну роль у моноопері «Леді Лазарус» виконає знаменита оперна співачка Анна Зарецька (сопрано), яка співпрацює з найкращими музичними колективами України й багато виступає на найпрестижніших сценах усього світу, зокрема, у США, Канаді, Данії, Норвегії, Польщі.

Як обіцяють творці, «Леді Лазарус» вразить максимальною відвертістю: жодних масок, жодних усталених правил, жодних поступок! Героїня без останку ділитиметься із глядачами своїм єством, не ховаючись, вивертатиме себе навиворіт, – їй немає чого втрачати і берегти, вона психологічно спалює себе дотла у примарній надії відродитися з власного попелу, як Фенікс.

- У опері голос виконавиці, пластичне і мінливе сопрано вбирає в себе і відтворює звучання всіх голосів світу, - інтригує постановниця Юлія Журавкова. – Проникливі поезії Сильвії Плат, а також твори Джеймса Джойса та Річарда Баха, що були переосмислені композитором Людмилою Юріною як лібрето, є відлунням складного душевного стану поетеси. Зокрема, фінал «Леді Лазарус» є своєрідним прощанням Сильвії Плат із земним світом, адже ці рядки були написані нею за кілька тижнів до самогубства і перекликаються зі змістом передсмертної записки. Наша моноопера відтворює напрочуд струнку, наскільки це можливо, картину суперечливих взаємин особистості і світу, які поглинають одне одного і розчавлюють. І з цієї дуалістичної взаємотрансформації – знищення і переродження – ніхто не вийде таким, яким був на початку…

На закритті – вся правда про Ярослава Мудрого.

У фінальний день фестивалю,  20 жовтня, о 19.00 у театрі імені Садовського відбудеться допрем’єрний показ однієї з найбільш складних і масштабних опер в українському репертуарі – «Ярослав Мудрий» Георгія Майбороди.

На здійснення цієї постановки режисер та художній керівник Хмельницької обласної філармонії Богдана Латчук отримала грант Президента України. Постановниця пропонує унікальне філософське узагальнення й новітнє прочитання образу Ярослава Мудрого, який майже тисячоліття залишається взірцем українського державотворення.

У опері Ярослав Мудрий постане у різні моменти свого бурхливого і наповненого подіями життя: у колі сім`ї - з доньками, які невдовзі виїдуть до інших країн і він уже ніколи їх не побачить, з будівничим Софійського собору Журейком та у роздумах із ченцем Сильвестром. На фоні виразних історичних подій розкриється внутрішній світ князя-мислителя, будівничого і воїна, який крок за кроком переборював підступні інтриги своїх ворогів і недругів. Про що він думав, об'єднуючи два береги Дніпра, які плани будував і як давні події перекликаються із сьогоденням? Усі відповіді на ці запитання дасть опера «Ярослав Мудрий», яку у Вінниці презентують найкращі солісти, Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії та Академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля».

Посилання на замовлення безкоштовних запрошень на усі концерти CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA-2019 шукайте офіційному сайті фестивалю contemporary-vinnytsia.blogspot.com.

Генеральний інформаційний партнер – RIA.

У відеоанонсі фестивалю звучить прекрасна музика маестро Максима Шоренкова (shorenkov.com).

 

Читайте також:

* Жіноча правда, дев’ять смертей і право на відродження. Скандальна «Леді Лазарус» у Вінниці

* Вони вражають Ларса фон Трієра і весь світ! Скоро у Вінниці - твори сучасних композиторів, які знищують всі стереотипи про українську музику

* CONTEMPORARY MUSIC DAYS IN VINNYTSIA-2019 - 4 дні гучних прем’єр

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

22:00 Важливе за тиждень. Найцікавіші новини від 17 до 24 лютого, які ви могли пропустити play_circle_filled photo_camera 20:59 Що очікує долар, євро та рубль на наступному тижні (24 — 29 лютого)? 20:57 «Нива» розійшлася миром із «Поліссям» 20:20 До вінницького СІЗО несподівано приїхав міністр юстиції. В установі він грав у теніс photo_camera Від читача 22:21 З речами на вихід. Хто та як звільнить місцевого депутата? 19:19 На YouTube-каналі київського блогера вийшов огляд новобудов Вінниці play_circle_filled 19:01 Попереджують про магнітну бурю червоного рівня небезпеки. Календар небезпечних дат 17:44 Дуель ГК «Вінниця» і ЦСКА завершилася бійкою 17:01 Розпочинається Масляна. Рецепти найсмачніших млинців 16:16 «І ведмеді у нас були, а як же»: про життя уральської бабусі, яка переїхала до Вінниці photo_camera stars 16:00 Чорний Daewoo Lanos розбився вщент. Водія та пасажира забрали у лікарню photo_camera 15:30 Тест: це дуріан чи пітайя? Наскільки добре ви розбираєтеся в екзотичних фруктах 15:01 Дев'ять годин без світла. Кого наступного тижня торкнуться планові відключення 14:14 На Євробаченні Україну представлятиме гурт Go_A. Дивитися виступ play_circle_filled 14:01 Щасливий порятунок: трирічний малюк втік за вісім кілометрів від дому 13:00 Головні автомобільні новини – за 5 хвилин. Тиждень №8 11:58 Циклони Xanthippe та Yulia: синоптик попередила про погодні сюрпризи в понеділок 11:16 У цей день 146 років тому запатентували гру теніс. Історія, заборони і прикмети 23 лютого 10:30 Кросворд: Що ви знаєте про вінницький громадський транспорт? stars 10:23 Важливе за вчора. Найцікавіші новини 22 лютого, які ви могли пропустити
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up