Аварія сталася 22 листопада. Тоді на залізничному переїзді в селі Миколаївка Козятинського району пасажирський потяг сполученням "Харків - Івано-Франківськ" зіткнувся з автомобілем МАЗ. Водій вантажівки загинув на місці трагедії. Від удару автомобіль перетворився на купу металобрухту. Частково пошкоджено також будинок чергового по переїзду.
Транспортний прокурор Козятина Олександр Попеско після аварії сказав, що вже через тиждень встановлять причини і назвуть винних.
- Для цього задіяні всі сили, - чули тоді від прокурора.
Втім, крапку у розслідуванні кримінальної справи не поставили й досі.
- Експерти не закінчили роботу, - сказав представник прес-служби обласної прокуратури, посилаючись при цьому на інформацію прокурора Попеско. – Без висновків експертів прокуратура не може приймати рішення.
Експертизу досліджуваних матеріалів здійснюють у науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі у Вінницькій області. За інформацією прокурора Попеску, для завершення досліджень знадобиться ще приблизно тиждень.
Тим часом деякі деталі слідство встановило одразу. Відомо, що потяг ішов із запізненням від графіка на вісім хвилин. Чи знала про це чергова по переїзду і як розпорядилася цим часом, слідчі не розголошують. Після аварії її затримали. З нею провели слідчі дії. Відтак відпустили на підписку про невиїзд, розповів прокурор.
Встановлено, що в момент аварії чергова знаходилася у будинку для залізничників. Хоча в той день тривали ремонтні роботи. Тому шлагбаум з автоматичного режиму перевели в ручний. За перекриття проїзду відповідала чергова.
- Найважливішим питанням слідства є те, в якому положенні знаходився шлагбаум – відкритому, чи закритому, - каже транспортний прокурор Олександр Попеско. – Шлагбаум не пошкоджений. Це зафіксували камери журналістів, які працювали на місці трагедії, а також свідки.
Головним свідком співрозмовник називає помічника чергової по переїзду. Він знаходився на місці пригоди до її початку і тоді, коли рятувальники ліквідовували наслідки.
У родині загиблого водія автомобіля МАЗ Євгена Малахова кажуть, що знають ще одного свідка трагедії.
За словами вдови Тетяни, на переїзді за автомобілем чоловіка стояв трактор. З трактористом зустрічався в той же день кум покійного. Він, як тільки дізнався про аварію, зразу поїхав на місце трагедії. Тракторист розповідав, що спочатку шлагбаум був закритий, він повністю перекривав проїжджу частину, тому об'їхати його було неможливо, хіба що зламати. Працював також світлофор і сирена. Тобто все свідчило про наближення поїзда.
Згодом шлагбаум підняли і МАЗ рушив на колію. Але несподівано перекриття знов опустили. Автомобіль тим самим заблокували. Огляд колії у цьому місці закриває будинок. Поїзд можна побачити тільки зблизька...
У загиблого чоловіка сиротами залишилися двоє неповнолітніх дітей – сину Дмитрику за тиждень до загибелі батька виповнилося тільки три роки, дочці Марині – вісім.
Уже наступного дня після аварії представники “Укрзалізниці” оприлюднили інформацію про те, що її винуватець водій автомобіля, бо саме він порушив правила руху на залізничному переїзді.
- Встановити причину аварії і винних у ній можна буде тільки після завершення слідства у кримінальній справі, - каже козятинський транспортний прокурор Олександр Попеско.
Читайте також:
На Вінниччині МАЗ потрапив під потяг: водій загинув
На Вінниччині поїзд розмазав вантажівку по колії
Аварія на переїзді під Козятином: кажуть, винен водій
Водій вантажівки загинув під поїздом, а винних немає
Прокуратура наполягає на додатковій експертизі аварії на залізниці під Козятином
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер