Андрій Слюсарчук каже про себе, що має феноменальні здібності і феноменальну пам'ять. Але в українському розділі «Вікіпедії» його чомусь називають «скандально відомою в медійному просторі особою». А російському - «украинским шоуменом».
Згідно ж тією ж «Вікіпедією», Андрiй Тихонович Слюсарчук народився 10 травня 1971 року у Вінниці. Він - публічна особа, відома в Україні як професор нейрохiрургiї, доктор медичних наук, двiчi рекордсмен Книги рекордів України - людина, котра начебто запам'ятовує мільйони цифр та нібито обіграла в шахи комп'ютерну гру «Рибка-4», яку не зміг обіграти жоден шахіст світу.
Офiцiйна бiографiя «професора-нейрохiрурга», яку вiн тиражує, має промовисто пiдкреслити, що йдеться про справдi незвичайну особу: у дев'ять рокiв, як дитина-вундеркiнд, закiнчив школу, пiсля загибелi батькiв в автокатастрофi його вiддали в iнтернат, вiн звiдти втiк i у дванадцять став студентом Московського медунiверситету iм. Пирогова. Навчався там у 1984-1991 роках.
А 30 вересня вiнцем у цьому життєписi став указ Президента Вiктора Януковича. Ним «професор кафедри «Iнформацiйнi системи та мережi», доктор медичних наук Андрiй Слюсарчук» був удостоєний премiї у розмiрi 150 тисяч гривень.
Так, у пана Слюсарчука справдi є талант, але зовсiв не той, який вiн собi приписував. Усi цi роки вiн просто водив за нiс усю країну, двох президентiв, наукову та лiкарську громадськiсть.
Саме це і з'ясували журналісти.
Вчився в інтернаті
За словами Слюсарчука, він народився 1971 року. Батьки були медиками, професорами. Мама - педiатром, тато - кардiохiрургом. Вони загинули у Вiнницькiй областi в автокатастрофi того ж року, коли «Доктор Пі» закінчив школу. Тобто, коли хлопчику було дев'ять.
Журналісти перевiрили, хто з професорiв та лiкарiв загинув у дорожньо-транспортних пригодах у Вiнницькiй областi. З 1975-го по 1982-го серед загиблих лiкарiв прiзвища родини медикiв Слюсарчук немає. Аварiй, у яких гинули медики, - чотири.
Але люди, котрi в них загинули, мали iншi прiзвища. Та й дiти в них були iншого вiку.
Щодо того, що Андрій Слюсарчук закінчив школу у дев’ять років - це також не правда. В інтернаті у селі Гришкiвцi, Бердичiвського району, Житомирської області він вчився до 16-річного віку.
- Як побачила його по телевізору, спершу засумнівалася, що то наш Андрiйко, але коли вiн закричав: «тихо будьте», відразу його впізнала. Він так само нервувався i кричав у дитинстві, - згадує Лiлiя Василiвна Швецова, вихователька спецiнтернату.
Журналісти знайшли кількох вихователів, які підтвердили, що Андрiй Слюсарчук був їхнім вихованцем. Не вундеркіндом, а звичайним учнем спецiнтернату.
Погано ходив
- Андрiйко Слюсарчук був нашим учнем, i ми всi добре його пам'ятаємо. У нас такий заклад. Дiти живуть тут до 18-20 рокiв. Андрiйко погано запам'ятовував усе, був розсiяним, погано читав, але дуже любив усе, що пов'язано з медициною. Часто намагався обдурити, що хворий, аби його відправили до медпункту чи лiкарнi, - згадує психолог iнтернату Неля Вiталiївна Романюк.
За словами Слюсарчука, він утiк з iнтернату, поїхав до Москви, жив трохи з циганами. А у 12 рокiв вступив до Московського медінституту iм. Пирогова.
- Андрій погано ходив, він з ДЦП народився, - каже медсестра інтернату Олена Ященко, Куди цій дитині тікати було. Наші дітки втекти далеко не могли. Їх швидко повертали, вони ж у нас не могли самі вижити.
Спогадiв про малого Андрiйка Слюсарчука, який навчався з другого по восьмий клас у Бердичiвському спецiнтернатi, багато. Дуже багато. I пам'ятають тут Андрiйка усi. Дивуються лише, як їхнiй Слюсарчук до iнституту вступив?
«Мозги по стінах»
Як відреагував сам Слюсарчук на запитання про своє минуле?
- Я вам нiчого не скажу, - сказав «Доктор Пі» по телефону. - Ви не маєте права мене перевіряти. Жоден журналіст не написав про мене правду. Жоден!.. I не напишуть! Нiхто нiчого не знайде! Нiколи! Я все знищив! Все!.. Будуть писати - мозги по стiнах! Хай я сяду, але мозги їх - по стiнах!..
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Anonymous
Anonymous
Anonymous reply Anonymous
Anonymous
Anonymous