При цьому версій цього, нашумілого на всю Україну, випадку можна почути різнобічні – від звинувачення мера районного центру у «всіх смертних гріхах», до запевнення у «безгрішності» Віктора Качура, у його непричетності до будь-яких протиправних дій та намагання представити його як жертву політичних репресій та розправи з боку опонентів.
Але представники обох точок зору при цьому сходилися у одному – за чотири роки свого мерства Віктор Качур «нажив» чималу кількість опонентів. І той факт, що правоохоронні органи, «зачищаючи Вінниччину від проявів корупції в органах місцевої влади», вдало використали цей фактор, ніхто не поставить під сумнів.
Офіційної інформації з вуст правоохоронних органів насправді дуже мало. І на її основі складно зрозуміти причини, обставини і наслідки всього, що сталося в 40-тисячному районному центрі Вінниччини. Ми провели своє розслідування обставин цього гучного інциденту, щоб з'ясувати, що ж відбувалося насправді.
Мабуть таки дуже ласим був цей шматок немирівської землі, за півтора гектари якої, навіть не під будівництво, а під промислову діяльність давали такі гроші - 1,85 млн гривень, або понад 230 тисяч «зелених»?
У справі фігурує частина території майже збанкрутілого немирівського підприємства «Райагромаш», яке знаходиться у промисловій околиці Немирова. Як повідомив нам представник цього підприємства, голова правління «Райагромашу» знайшов покупця на частину території у півтора гектари та будівлю одного з цехів і домовився про продаж цього майна за два мільйони гривен.
Тобто покупець купував промислову землю в Немирові за 1,5 тисячі доларів за одну сотку землі.
Цифра викликала здивування, адже за такі гроші землю навіть під Києвом майже не купують, а у Вінниці за таку суму можна продати землю хіба що у центрі. Але навряд чи знайдеться багато бажаючих купити 10-15 соток такої землі, не кажучи вже про гектар чи більше.
Пройшовши всі оголошення вінницьких газет за останні два місяці та перечитавши кілька тисяч об’яв на спеціалізованих сайтах із продажу нерухомості, вдалося знайти лише кілька десятків пропозицій землі у Немирові, найдорожча з яких була у 10 тисяч доларів за ділянку 14 соток під забудову в районі автовокзалу, або як його тут називають - «Поле чудес». Тобто мова могла йти про ціну 600-700, у крайньому випадку близько однієї тисячі доларів за сотку, але аж ніяк не півтори тисячі.
Другий сумнів щодо цієї, здавалося б, звичайної комерційної угоди, викликав той факт, що ділянка, яка продавалась, не приватизована підприємством і знаходиться у комунальній власності Немирова. А «Райагромаш» лише користується нею, як підприємство, що розташоване на ній.
Тобто фактично за два мільйони гривень продається будівля на цій території та «великий головний біль» із подальшим оформленням у власність землі під цим об’єктом.
Тобто, скоріше за все, у справі про затримання хабара мова йшла або не про землі «Райагромашу», або тут має фігурувати дещо значно цінніше, ніж півтора гектари на околиці міста. Та чи вдасться громадськості з’ясувати, що ж насправді стало об’єктом продажу у цій історії, викликає великий сумнів, навіть якщо процес розслідування і розгляду в суді буде вестись відкрито.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер