Схвильовані матері й дружини тих, кому вручили повістки, мали намір перекрити автомобільну трасу Вінниця-Хмельницький. Змінити їхні плани вдалося завдяки переговорам з головою Літинської райдержадміністрації Ярославом Чернегою. Він прибув на розмову у Дашківці разом з представником Хмільницького військкомату.
Учасники акції протесту вимагали пояснення з приводу того, чому по їхній сільраді надійшло найбільше повісток? Запитували, чому хворих чоловіків визнають придатними до військової служби? І не тільки про це.
- Наші сини й чоловіки більше не підуть захищати мільярди олігархів, досить смертей, - говорила одна з жінок.
- Якщо померлим приносять повістки, то що це за мобілізація? – запитувала інша.
- Хлопець на обліку у лікарні Ющенка, змалку лікує психічне захворювання, а його на війну, де це таке бачено?
- Чи маємо ми право оскаржити рішення лікарської комісії, яка хворого зробила здоровим? – запитувала ще одна учасниця протесту.
Найбільш оригінально висловилася одна з них: «Наші чоловіки носять труси вірності, тому залишаться дома, а багатство олігархів нехай захищають самі олігархи, їм несіть повістки, а не злиденним селянам».
Схвильовані жінки перекрикували одна одну, не стримуючи емоцій. Керівнику району довелося непросто переконувати відмовитися від перекриття дороги. Пан Чернега нагадав, що це порушення чинного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність. Запропонував визначити відповідальну людину, яка буде надалі контактувати з керівником району у питанні з’ясування фактів недобросовісного ставлення лікарів до проходження медогляду. Для цього голова попросив надати документи, які свідчать про захворювання у тих призовників, яких визнано здоровими і придатними до служби.
Представник військкомату пояснив, що оскаржувати рішення медичної комісії слід одразу після її проходження.
У розмові з журналістом RIA Ярослав Чернега сказав, що особисто матиме розмову з членами лікарської комісії, яка проводить огляд тих, кого викликають за повістками військкомату.
- Літинський район уже виконав план п’ятої хвилі мобілізації, - уточнив співрозмовник. – Тому поки що з цього населеного пункту не призиватимуть нікого. Мова йде тільки про проходження комісії. На зустрічі говорили, що з Дашківецької сільради мають призвати майже тисячу призовників. Це перебільшення. Насправді підлягає проходженню комісії 585 чоловіків. Чому так багато? Тому, що під час четвертої хвилі звідси не призивали, по-друге, у трьох селах сільради проживає понад три тисячі населення.
Сільський голова Дашківець Віктор Медяний повідомив журналісту RIA, що списки чоловіків віком 20-60 років надавали у військкомат восени минулого року. Не заперечує того, що за цей час дехто вже пішов з життя.
-Ті, хто хворіють, мають надати довідку під час проходження комісії, людей багато, знати про кожного неможливо, - зазначив сільський голова.
Навіть після діалогу з головою адміністрації і представником військкомату жінки Дашківець не відкидають свого наміру вдатися до перекриття дороги. Пані Галина, якій доручили продовжити перемовини з районною владою і військкоматом, повідомила журналісту RIA, що на понеділок, 4 травня, матері й дружини тих чоловіків, які отримали повістки, знову збираються на акцію.
Коментувати ситуацію протесної акції у Дашківцях в обласному військкоматі відмовилися, зіславшись на те, що всі коментарі слід отримувати в оперативному командуванні «Захід».
Скільки вінничан призвано упродовж п’яти хвиль мобілізації
-Перша хвиля – 1200 осіб
-Друга хвиля – понад 600 осіб
-Третя хвиля – 2,5 тисячі осіб
-Четверта хвиля – понад 2,6 тисячі осіб
-П’ята хвиля – 1,5 тисячі осіб
Попереду на чоловіків чекає ще одна, шоста, хвиля мобілізації
(Інформація з сайту Вінницької ОДА)
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
..."людей багато, знати про кожного неможливо, - зазначив сільський голова...." Ну и какой ты голова если не знаеш кого можно призвать а кого нет?