Вінницький фестиваль-ярмарок «VinBookFest»

Книжковий фестиваль-ярмарок «VinBookFest», який пройшов 2 вересня, має всі шанси, стати ще одною щорічною родзинкою м.Вінниці. Започаткований та організований Вінницькою міською централізованою бібліотечною системою на базі Центральної міської бібліотеки № 1 ім. І. Бевза, за підтримки Вінницької міської ради та Британської ради в Україні. Партнери заходу: Центр концертних та фестивальних програм, Дизайн студія «ПАЗЛ», ТМ «Ласунка», Кав’ярня «Чорна кішка – білий кіт», Громадська організація «Гармонія», Громадська ініціатива «Вінницький Дім поета».

Захід тривав з 12.00 до 19.30 і був надзвичайно потужним.

Цікаві майстер-класи та ігрові зони для дітей, лаунж зони, нові книги від провідних видавництв, дефіле казкових героїв, автограф-сесії  та презентації авторами своїх книг, театралізовані номери та вистави просто неба, читання поезій біля вільного мікрофону, запашна кава т різноманітні напої, конкурс на кращий малюнок, безпрограшна лотерея, тематичні фото-зони та ще багато цікавинок були представлені на книжковому фестивалі-ярмарку «VinBookFest».

Це було справжнє книжкове свято з щирими емоціями, цікавістю перехожих і хвилюванням учасників.

Так на представленні книги «СЛОУНИ» Ігоря Шурова від хвилювання забули надати слово автору.

Та врятувала ситуацію буфонада на його книгу акторів дитячого театру-студії «Птаха» під керівництвом Марини Борисівни Ревенко.

Після цього бібліотекар Оксана Крижанівська представила два успішно втіленні проекти «Побачте нас» та «ТРАмАРТ». Завдяки останньому вся Україна знає, що у вінницьких трамваях можна почути гарну поезію.

Далі була автограф-сесія Ірини Мацко та презентація книги «Перехідний вік моєї мами».

Приємно, що наші бібліотекарі проводять роботу з дітьми та заохочують їх до читання. Про це свідчить підведення підсумків конкурсу «Літо з книгою». Діти, які у бібліотеках за літо прочитали найбільшу кількість книг, стали переможцями, були відзначені грамотами й отримали заохочувальні призи. 

Також на фестивалі з читачами поспілкувався корифей подільської літератури Володимир Рабенчук.

Під час вільного мікрофону свої поезії читали автори: Ольга Даниловська, Марина Кордонець, Леонід Борозєнцев, Дар’я Паламарчук, Юлія Григорук, Андрій Стебелєв, Юлія Товстун, Олексій Скрипаченко, Вікторія Гранецька, Оксана Барбак, Віктор Крупка, Юрій Поповський.

На заході були присутні Віктор Мельник, Наталка Доляк, Олександр Вешелені, Світлана Лапатанова, Юрій і Марія Лук’янович та інші творчі особистості Вінниці.

Відома письменниця зі Львова Наталія Гурницька презентувала свою нову книжку «Мелодія кави в тональності сподівання» як продовження своєї попередньої книжки «Мелодія кави в тональності кардамону».

Модератором була Вікторія Гранецька.

Автор Наталія Гурницька так цікаво й щиро, з запалом розповідала про свою роботу над книжкою, що якби її слова записувались на папері, то поставити хоч одну крапку було б просто неможливо.

ВІДЕО З ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Також цікавою була презентація поетичної збірки «Вінницька абетка» Сергія Татчина. Модератором був Віктор Крупка.

Наш земляк поет і художник Сергій Татчин зізнався, що ідею створення збірки «Вінницька абетка» він почерпнув з коментарів у мережі Фейсбук під першими трьома віршами, які мали назву А,Б,В.

І вже за 2 місяці збірка була повністю готова. Це при тому, що усі вірші збірки написані у одній формі, а так писати досить важко для поета. Тобто, це певний виклик для автора  написати збірку віршів в рамках однієї сталої форми й при цьому, щоб читач не втратив інтерес до цієї книжки.

ВІДЕО З ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Потім організатори фестивалю провели підсумки конкурсу малюнку «Солодке літо з «Ласункою». Фіналісти отримали заохочувальні призи, а переможниця – ящик морозива.

Чудовим закінченням книжкового свята стала вистава просто неба за творами Тараса Шевченка «Зоре моя вечірня», у виконанні акторів театру-студії «Сьоме небо» під керівництвом геніального режисера Марини Борисівни Ревенко.

Люди з балконів житлового дому заворожено спостерігали за виставою. Перехожі зупинялись і милувались цим театральним дійством. І коли виконавці вийшли на поклон, глядачі зі сльозами на очах подарували акторам та режисеру свої бурхливі оплески та крики: «Браво!».

Навіть коли захід «VinBookFest» офіційно оголосили закритим, а робочі почали згортати декорації, то люди все рівно не поспішали розходитись. Спілкувались одне з одним, ділились враженнями, ніби не хотіли відпускати цю приголомшливу атмосферу книжкового свята. До нових зустрічей фестиваль «VinBookFest».

ФОТО:
Світлана Лапатанова
Марина Ревенко
сайт 20 Хвилин
Більше фото на сторінці фестивалю  

 

 

Коментарі (0)
Вінницькі поети завітали до ЦР «Гармонія»

У ЦР «Гармонія», що по вул.Винниченка 5, в четвер 29 березня,  пройшов поетичний захід «Відчути поезію». Поети...

Інклюзивний танцювальний спектакль «Пори року або Так, я можу»

У Вінницькому Академічному Музично-Драматичному Театрі ім. М. К. Садовського, 18 лютого пройшов перший в Україні інклюзивний...

Єднання фотографів і поетів у конкурсі «Вірші на задану картину»

Суботнього вечора 20 січня у гостинній вінницькій бібліотеці №11 в форматі творчих зустрічей «Фотографи & поети»...

Святкування Різдва у ЦР «Гармонія»

У центрі реабілітації дітей та молоді з інвалідністю «Гармонія» 10 січня відбулось святкування Різдва. Присутнім...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up