Департамент туризму запросив двох експерток з Києва, дослідити безбар’єрність у Вінниці - і це не жарт.

У Вінниці, 30 липня, для рестораторів і готельєрів пройшов семінар з безбар’єрності, на який департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради запросив двох експерток з Києва. Я нічого не маю проти експерток з Києва і не ставлю під сумнів їх професіоналізм. Проте запрошувати фахівців зі столиці в якій безбар’єрність набагато нижча ніж у Вінниці, навчати вінничан, як зробити заклад доступним – це щось інноваційне і новаторське.

Замість того, щоб «крутити педалі» до справжньої безбар’єронсті, вінничанам пропонують розповідь про «стандарти розміру шин велосипеда». Не треба винаходити те, що вже багато років існує у Вінниці.

Цитата: «Однією з фінальних цілей проєкту «Вінниця – місто доступних ідей» є створення карти доступної туристичної інфраструктури міста. Для того, аби потрапити на неї, заклади мають забезпечити базові запити в питаннях безбар’єрності – усунути перешкоди на вхідній групі та зробити проходи/проїзди максимально доступними і нетравматичними».

Так і кортить запитати департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради, а про ініціативу засновану ще Раїсою Панасюк «Заклад дружній до людей з інвалідністю» ви забули? Чи про мапу доступних вбиралень для людей з інвалідністю, яку створила ГО «Гармонія» і постійно оновлює, ви не знаєте? Якщо вбиральня доступна для людей з інвалідністю то в більшості випадків заклад теж має бути доступним.

Цитата: «Для підтримки безбар’єрності в закладах міста департамент маркетингу міста та туризму спільно з Агенцією просторового розвитку готові допомогти охочим підприємцям у віднаходженні найдоступніших збалансованих рішень для посилення інклюзії». Яку саме допомогу пропонує департамент спільно з агенцією – не зрозуміло, але формулювання красиве.

На мою думку, як вінничанина і людини з інвалідністю, якщо департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради дійсно хоче виступити локомотивом у вирішенні питань безбар’єрності, то йому потрібно комунікувати з організаціями і фахівцями у Вінниці і заохочувати їх до співпраці. За прем’єрства Володимира Гройсмана переймати досвід безбар’єрності та інклюзії до Вінниці приїздили мери найбільших міст України (Харків, Дніпро та інші). Значить фахівців у цій галузі у нас вистачає. Навіщо ж тоді запрошувати столичних експерток, платити їм гроші громади, щоби представники готелів, ресторанів, кав’ярень Вінниці змогли почути те, про що місцеві громадські організації людей з інвалідністю у своїх соц.мережах кричать мало не щодня? Чи проєкт «Вінниця – місто доступних ідей», мета якого – дослідити, встановити й підтримувати рівні права і можливості для всіх людей через сфери туризму і гостинності у Вінниці – це просто чергова інформаційна бульбашка задля освоєння коштів, на тлі зростаючої численності людей з інвалідністю в наслідок війни?

 

Коментарі (0)
Департамент туризму запросив двох експерток з Києва, дослідити безбар’єрність у Вінниці - і це не жарт.

У Вінниці, 30 липня, для рестораторів і готельєрів пройшов семінар з безбар’єрності, на який департамент маркетингу...

Вінницькій ГО «Гармонія» виповнилося 22 роки!

Вінницькій ГО «Гармонія» 18 березня виповнилося 22 роки! ГО «Гармонію» знають і шанують не тільки...

Презентація книги поезій «Васи́льки» Ірини Зелененької

         На базі освітнього хабу «NotBox» кафедри української літератури Вінницького...

Калитко, Каданов, Куценко – поезія та пісні над вінницькими дахами

         У п’ятницю, 8 липня, я побував на благодійних поетичних читаннях Катерини Калитко,...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:50 Де купити жіночу, чоловічу та дитячу вишиванку у Вінниці (партнерський проєкт) 10:10 Вінниця під тінню Райху: якою була Друга світова для нашого міста photo_camera 09:52 Де у Вінниці 8 травня вимкнуть воду та світло: перелік адрес 09:08 У Вінниці проведуть в останню путь Героя Богдана Чайку Від читача 11:23 Як отримати право на захист, коли вина відсутня 08:08 Сьогодні відзначають День пам'яті та примирення. Історія, заборони та прикмети 8 травня 21:00 Вінницька науковиця отримала Премію Верховної Ради за розробку системи штучного інтелекту 20:02 Повідомили про підозру військовому та лікарці, які за $4000 обіцяли «потрібне» рішення ВЛК photo_camera 19:34 Неповнолітні за кермом зазвичай отримують попередження або штраф. А що, якщо трапилась ДТП? 19:09 У Марківці відновили дорогу до старовинної вапняної печі: в планах реставрація 18:42 Суд визнав директора «Іллінціводоканалу» корупціонером: за що на нього відкрили нове провадження? play_circle_filled photo_camera 18:15 Що зміниться у правилах відстрочки від мобілізації для студентів і працівників освіти — розповідає адвокат 18:12 Освітні заклади Вінниці отримали 15 потужних генераторів від німецьких партнерів 17:30 Шукаєте де вигідно придбати будівельні матеріали? Добірка будівельних баз та магазинів (партнерський проєкт) 17:12 На Політехнічній водійка Fiat збила двох дітей play_circle_filled 16:14 Гості з Житомира, «Вечір Шопена», «Mysterium» і «День народження «Аркати»! Чим здивує Вінницька філармонія у травні? photo_camera 16:07 У Яришівській громаді планують створити ботанічну пам'ятку природи «Чарівні схили» 15:10 Зарплата по 173 тисячі гривень щомісяця. Розповідаємо про статки голів вінницьких судів 14:32 Заступник директора «Укрзалізниці» став новим фігурантом схеми привласнення понад 23 мільйонів гривень 14:12 Водій Nissan збив жінку на Соборній play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up