Прем’єр-міністр зобов’язав місцеві органи самоврядування розібратися із завищеними тарифами на тепло

Різна вартість опалення при однакових цінах на газ. Чому одні міста платять більше за інші? Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликавмісцеву владу захистити громадян від завищених сум у платіжках та навести лад у тарифах на тепло.

Яка причина високого тарифу на теплопостачання?

Річ у тім, що 98% підприємств та систем теплопостачання належать саме місцевій владі. Тому вартість тепла у містах є різною - на це впливає ряд чинників, починаючи від технологій виробництва та закінчуючи відмінностями у заходах щодо енергозбереження. Це означає, що зниження цін на тепло для споживачів залежить від місцевої влади, адже саме у її компетенції - осучаснення тепломереж, встановлення лічильників та чіткий облік споживання.

До прикладу, на нинішній опалювальний сезон уряд виділив 12,5 мільярдів гривень. Ця сума була призначена для ремонту теплових мереж, відновлення систем водопостачання, встановлення енергоефективного обладнання тощо. Але проблема в тому, що далеко не кожен муніципалітет впорався з цими завданнями. У результаті, на підготовку до опалювального сезону було витрачено менше чверті виділених коштів (3 млрд грн з 12,5 наявних).

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово пояснював, що ціна на газ для теплопостачальних організацій однакова. Але чомусь в одному місті люди платять за тарифами, на 30-40% більшими, ніж у іншому. “Я розумію, що різниця може бути. Але через те, що технології виробництва різні. І тут виникає питання: а що зробили місцеві керівники, адже більшість ТКЕ належать муніципалітетам?”, -зазначаєГолова Уряду. Наразі він доручив відповідним службам провести ретельні перевірки організацій-постачальників енергоресурсів та у разі виявлення порушень - оштрафувати їх. Це повинно захистити споживачів від необґрунтовано завищених платіжок.

Яким чином можна нормалізувати ситуацію?

По-перше, Гройсман звернувся до очільників міст із завданням скласти чіткі плани розвитку ЖКГ на 2019-2020 роки, аби прогалин із виробництвом тепла, обліком та станом тепломереж більше не було. Він наголосив, що виділені урядом кошти в першу чергу слід спрямувати на оптимізацію процесів виробництва та поширення тепла. Саме від цих чинників і залежить вартість газу, який надходить у наші оселі.

По-друге, “Нафтогаз” має зобов’язання перед Кабміном щодо встановлення українцям безкоштовних газових лічильників. Три з половиною мільйони громадян незабаром матимуть у своїх домогосподарствах прилади обліку. Чому це необхідно? Тому що саме прозорий облік допоможе знищити корупцію у газовій сфері та суттєво зменшити навантаження на вартість блакитного палива.

“79% в структурі витрат домогосподарств за спожиті житлово-комунальні послуги - це тепло. Суттєво зменшити нарахування можливо за рахунок 100% обліку теплової енергії, і ця вимога прописана в Законі України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, - пояснює заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Едуард Кругляк.

Коментарі (1)
  • Natasha Makarova
    круто.. сперва с людей содрали, а теперь официально переведем денежку выше и скажем, что их оштрафовали )))... а людям большое спасибо, что заплатили. Когда же ты, мразь, уже уймешься со своими схемами?
Українська стратегія середнього класу

Наявність потужного, мобільного  і високоорганізованого середнього класу – ознака стабільності і запорука розвитку...

У першій десятці партії «Українська стратегія», окрім Гройсмана, ще двоє вінничан

Сьогодні на з'їзді політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» представлено першу десятку тих, хто...

Чого очікувати від партії Гройсмана “Українська стратегія”?

Нещодавно Володимир Гройсман оголосив, що йде на парламентські вибори на чолі нової політичної сили “Українська стратегія”....

Верховна Рада не дала голосів за відставку Прем’єр-міністра Гройсмана

Заяву про відставку, яку Прем’єр-міністр Гройсман подав до Верховної Ради минулого тижня, народні депутати не прийняли...

Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Сонце палитиме в неділю. На Вінниччині очікують до +34°C 20:26 У Гайсинському районі з річки Південний Буг дістали тіло 47-річного чоловіка 20:06 У Вінниці вручили житлові сертифікати 60 родинам військових і загиблих Героїв photo_camera 19:05 У Тростянецькій громаді за понад вісім мільйонів відремонтували дві ключові дороги державного значення Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 18:09 Ведмежата Подільського зоопарку тішать відвідувачів літніми водними іграми play_circle_filled 17:06 У Вінницькій області за пів року зафіксували 79 випадків сказу серед тварин 16:02 Як будували мазанки на Поділлі: від глини і соломи до саману й кізяка photo_camera 15:07 Рецидивіст з Одещини побив, зв’язав та вкрав майно у старенької – суд виніс вирок 14:14 У Вінниці почали змінювати головну вулицю. Що робитимуть найближчим часом? (Візуалізація) 13:06 На набережній Roshen відбувся благодійний концерт на підтримку бригади «Червона калина» play_circle_filled 11:43 Смертельні аварії на Вінниччині: у Барі загинула 75-річна велосипедистка, у Турбові — 24-річний мотоцикліст 11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 10:43 У Вінницьких Хуторах сварка під чарку закінчилася ножовим пораненням 10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA збив мотоцикліста. Подробиці аварії play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up