Юні мешканки та мешканці Гніванської громади в ігровій формі спробували відчути на собі, з якими труднощами стикаються люди з інвалідністю та маломобільні верстви населення. Захід організували в рамках адвокаційної кампанії “Від недоступності до безбар’єрності. Зробимо Гніванську громаду дружньою до людей з інвалідністю та маломобільних верств населення.
Діти розмовляли жестовою мовою, долали перешкоди з зав’язаними очима та створювали доступне середовище.
«Під час круглого столу “Безбар'єрна Гнівань: виклики та перспективи” ми обговорювали напрацювання щодо розроблених змін до Програми створення безбар’єрного простору в Гніванській громаді. Учасниця робочої групи, депутатка міської ради Ірина Стужук запропонувала додати до Програми проведення інклюзивних марафонів в закладах освіти. Решта учасників та учасниць робочої групи підтримали цю пропозицію”, - розповідає голова ГО “Центр Промінь надії” Ольга Бобрусь.
Саме в липні громадська організація проводила дитячий табір в селі Маянів. Голова організації запропонувала до програми активностей додати проведення інклюзивного марафону.
Ольга Бобрусь каже, що трохи хвилювалась перед початком заходу.
“Ми не уявляли, як діти відреагують на такі теми. Розповіли трішки їм, що таке бар’єрність. Разом розібрали нозології, подолали смугу перешкод з зав’язаними очима та сказали “Дякую” мовою жестів. За допомогою пробної версії інклюзивного марафону ми побачили, що дітям потрібно проводити такі уроки», - зазначає Голова громадської організації.
В інклюзивному марафоні взяли участь 38 дітей віком від 3 до 16 років.
Софія та Алла, які були капітанками команд, кажуть, що їм дуже сподобалось та запрошують до себе в школу.
- Мені сподобалося, що нам розповіли про доступність для людей з інвалідністю. Я також дізналась, хто такі маломобільні верстви населення. Ми могли уявити себе на їхньому місці і відчути те, що вони переживають. Це був цікавий захід, який значно розширив мій світогляд. Тепер я розумію, що спочатку треба запитати, чим я можу допомогти людині з інвалідністю, - ділиться своїми враженнями Софія.
Довідка: Метою проведення інклюзивних марафонів є підвищення обізнаності дітей та молоді про бар’єри, з якими стикаються люди з інвалідністю та маломобільні верстви населення.
Такі заходи спрямовані на:
-
формування у дітей розуміння важливості створення безбар'єрного середовища,
-
сприяння розвитку емпатії та толерантності,
-
а також надання можливості відчути на собі певні обмеження, щоб краще усвідомити потреби людей з інвалідністю.
Адвокаційна кампанія “Від недоступності до безбар’єрності. Зробимо Гніванську громаду дружньою для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення” створена Громадською організацією “Центр Промінь надії” у межах проєкту «ЗНАМИ – змінюємо, навчаємо, адвокатуємо, менторимо інклюзивно», який реалізовується Громадська спілка «Ліга сильних»за технічної підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та за фінансування Women's Peace & Humanitarian Fund Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Проте це не означає, що висловлені під час неї погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) – гнучкий та оперативний інструмент фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.