Диктатура Закону

Як ніколи назріла тема – судова реформа. 30 років незалежності, до сьогодні ще діють три кодекси радянських часів, а саме: “Про працю”, “Житловий” та “Про адміністративні правопорушення”. Суди продовжують здійснювати правосуддя лише керуючись внутрішнім переконанням, що призводить до постановлення незаконних рішень.

Час плине, нове покоління росте, молодь вимагає справедливості, яка до речі в кожного своя. Чомусь всі забули про Закони, які необхідно просто виконувати, чи не правда? Закон – це єдине правило дій в цивілізованому суспільстві. Проблема в Україні не в тому, що Закони старі, а в тому що в людей не вихована з малку елементарна повага до Закону. Нам потрібна Диктатура Закону. Закон повинен бути один для всіх, і всі повинні бути рівні перед ним. Ніяких привілеїв, кожен повинен відповідати за свої дії і всі повинні знати, що якщо він  вчиняє незаконно то покарання не відворотне. Особи з системи правосуддя повинні діяти лише в рамках Закону, ніякого внутрішнього переконання, рішення повинні бути законними і справедливими.

Патріотично налаштована молодь продовжує влаштовувати мітинги під офісами Президента та генерального прокурора. Як на мене то Президент взагалі не має ніякого відношення до одеської справи Стерненка, а прокурори, на жаль, не тільки по справі Стерненка поводяться трошки неадекватно. За мою практику маю безліч прикладів.

Так, накипіло і не тільки по Одесі, щось потрібно робити, але як? На мою думку проблема у самих кадрах та відповідальності за прийняті ними рішення. Тобто, повинні бути переглянуті повністю правила прийому на роботу як прокурорів так і суддів та необхідно створити дієвий механізм контролю за діями та рішеннями прийнятими представниками системи правосуддя. Народ готовий боротися з неадекватними рішеннями працівників феміди, але скарги людей просто збираються у вищий раді правосуддя і все, ніякої реакції. Крім того, необхідно все ж таки запустити і інститут присяжних, що до цього часу не зроблено.

Є також позитивні моменти, зміни пішли, наприклад вік з якого можна стати суддею змінився з 25 на 30, створено та запущено Вищий антикорупційний суд в який здійснено більш менш прозорий відбір, оновлено склад Верховного суду та інше. Велику роль в системі правосуддя відіграють рішення Європейського суду з прав людини та єдина судова практика Верховного суду, які задають тон у прийнятті того чи іншого рішення у справі.

Президент наголошує на довгоочікуваній масштабній судовій реформі і вже 01 березня на Всеукраїнському Форумі “Україна 30” відбулася презентація реформ у системі правосуддя, я тільки підтримую ініциативи влади у цій сфері.

Суд у смартфоні та ІТ рішення це дуже добре, але хочу нагадати, що за 30 років лівосуддя допущено багато судових помилок, від яких і до сьогодні страждають окремі особи. Наприклад Панасенко Володимир Іванович (справа № 1-8/2008), який вже п’ятнадцятий рік бореться за перегляд своєї справи. Необхідно на законодавчому рівні надати можливість таким як Панасенко переглянути вироки (рішення) для усунення помилок та недоліків. Проект Закону № 2033а, який дає механізм перегляду незаконних рішень лежить у Верховній раді вже давно, припадає пилом, але знову ж таки не вистачає часу.

Маючи недосконалу систему правосуддя Україна ніколи не вийде на європейський рівень. Ніякий інвестор не буде вкладати кошти маючи шалені ризики їх втратити в державі в якої немає реальної системи правосуддя. Нам потрібна диктатура Закону. Все можна робити, для цього необхідно лише бажання. Ми повинні зрозуміти, що реформи в системі правосуддя це самі важливі зміни у державі, які нам необхідні як кров для організму і ми їх робимо не для МВФ, ЄС або США, а для себе.

Коментарі (0)
Український феномен

24 лютого 2022 року в шостій годині ранку мені зателефонував брат і повідомив про початок повномасштабного вторгнення на...

Як ми будемо жити?

Як ми будемо жити? Дев’ятий рік триває війна. У багатьох людей в одну мить змінилося все життя. Хтось втратив найріднішу...

Мій шлях у незалежність

Вересень 1992 року. Хлопчина чотирнадцятирічного віку прийшов у російську школу Вінниці здобувати знання. На плечі майоріла...

Як ніколи назріла тема – судова реформа. 30 років незалежності, до сьогодні ще діють три кодекси радянських часів,...

Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

20:57 Загинув, прикриваючи побратимів. Вінниця попрощалась з Героєм Юрієм Марценюком play_circle_filled photo_camera 20:30 Викрав 180 тисяч гривень: поліція встановила 16-річного зловмисника 19:45 «Поділися своєю кров'ю — врятуй життя Захисників та Захисниць». У Вінниці відбудеться Red Brunch 19:23 Як у школах змінився підхід до вивчення англійської мови? Розповідають вінницькі фахівці Від читача 14:36 Втрачено картку тахографа 18:34 «Це не ок!»: у Вінниці провели захід в межах міжнародної акції «16 днів проти насильства» 17:35 Як розпізнати переохолодження та що робити при ньому? 16:34 У Вінниці, щоб винайняти однокімнатну квартиру, потрібно віддати 73% зарплати 15:30 Старе місто залишиться на 36 годин без води. Перелік адрес 14:41 Мама через суд повернула дитину, а вона не хоче йти до неї. Сумна доля малого Влада 14:35 Ютуб по-вінницьки: добірка ютуберів з нашого міста 13:35 Поліція розшукує 15-річного Артура Гаврилюка. ОНОВЛЕНО 13:31 На 37 мільйонів гривень Вінниця купує дрони та акумулятори для ЗСУ 12:20 Студенти невтомні: у Вінницькому технічному коледжі продовжують створювати повербанки для ЗСУ play_circle_filled photo_camera 11:20 Де у Вінниці 28 листопада немає води та світла? Адреси 10:20 Минулої доби рятувальники Вінниччини ліквідували 12 пожеж. Шість із них у приватних будинках 09:20 ТОП 3 ідеї, як відсвяткувати день народження сучасного підлітка у Вінниці (партнерський проєкт) 09:20 На фронті протягом минулої доби відбулося 84 бойових зіткнень 08:40 Робота у Вінниці: 99 свіжих вакансій від вінницьких компаній 08:20 Сьогодні вітаємо Тимофія та не лаємось. Історія, заборони та прикмети 28 листопада
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up