У квітні завершать розслідування катастрофи АН-26, де загинули двоє курсантів з Вінниччини

У квітні завершать розслідування катастрофи АН-26, де загинули двоє курсантів з Вінниччини
Після авіакатастрофи під Чугуєвом Вінниччина поховала Максима Хом'ячука та Романа Корчовського
  • Про те, що у квітні планують завершити розслідування катастрофи військового літака Ан-26, в якій загинуло 26 людей, сказав пресі керівник ДБР Олексій Сухачов.

Слідчим Державного бюро розслідувань вдалося максимально швидко встановити причини катастрофи і невдовзі вони передадуть матеріали до суду для притягнення винуватців до відповідальності. Так сказав керівник ДБР в інтерв'ю «Укрінформу». Він пообіцяв, що розслідування завершать до кінця квітня 2021 року.

— На жаль, загиблих хлопців уже не повернеш, але винуватці катастрофи повинні бути покарані, — цитує видання виконуючого обов’язки директора ДБР Олексія Сухачова. — Інакше ніхто не зможе гарантувати уникнення подібних трагедій у майбутньому. Це перше в історії України розслідування авіакатастрофи, як серед цивільної, так і військової авіації, яке слідство розкрило за пів року.

Нещодавно редакція 20minut.ua розповідала про результати, які здобуло слідство за шість місяців після трагедії. Провели 135 експертиз і оголосили підозру командувачу Повітряних Сил й не тільки. 

За інформацією ДБР, трагедія поблизу військового аеропорту Чугуєва Харківської області сталася внаслідок порушення правил польотів та підготовки до них. Також серед причин падіння літака слідство називає «невжиття вищим керівництвом Повітряних Сил заходів для підтримання належного рівня військової дисципліни, запобігання правопорушенням серед особового складу, збереження життя і здоров'я особового складу та запобігання авіаційним подіям нанесена безповоротна шкода боєздатності та боєготовності Збройних сил України та інші тяжкі наслідки в умовах особливого періоду».

В цій справі, нагадаємо, повідомили про підозру трьом військовим керівникам:

  • керівнику польотами групи управління польотами військової частини А4104;
  • командиру вказаної військової частини;
  • командувачу Повітряних Сил Збройних Сил України.

— Ми вже найближчим часом відзвітуємо про результати (розслідування – авт.), — сказав Олексій Сухачов й нагадав, що один із підозрюваних перебуває під вартою, ще один — під цілодобовим домашнім арештом, а узагалі цю справу на постійному контролі тримає президент України.

На 530-му кілометрі траси Київ-Харків ввечері 25 вересня минулого року поруч із дорогою впав та загорівся військовий літак. Ан-26 розбився при заході на посадку, за два кілометри від аеропорту під Чугуєвом. На борту були члени екіпажу, курсанти і офіцери Харківського університету Повітряних Сил ЗСУ ім. Кожедуба — всього 27 людей, але лише одна вижила. Двоє загиблих курсантів — юнаки з Вінницької області.

Про Максима Хом'ячука та Романа Корчовського журналісти 20minut.ua писали в цих статтях:

Розслідування проводять з кваліфікацією, що складається з двох статей Кримінального кодексу України: порушення правил польотів або підготовки до них (стаття 416) та недбале ставлення до військової служби (частина третя статті 425). Детальніше про те, як йшло слідство у справі катастрофи Ан-26 читайте за цим посиланням.

 

Читайте також:

У справі хабарників сервісного центру фігурують звільнені і поновлені на службі поліцейські

Якраз почався суд за стрілянину під «Аурою», або Чому водій BMW X-5 тікав від поліцейських

Вбили з особливою жорстокістю. У Вінниці винесли вирок двом хлопцям-садистам

«Ситуація негарна», або Яку відповідь дали редакції на статтю про бенкет керівників поліції

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
12:06 У культовій споруді Вінниці викрили маніпуляції зі світлом photo_camera 10:20 Ставка на якість і контроль виробництва: новий виробник яєць вийшов на вінницький ринок (Новини компаній) 10:02 Список адрес, де тимчасово не буде води та тепла у Вінниці 09:17 2 березня — Всесвітній день психічного здоров'я підлітків. Історія, заборони та прикмети Від читача 11:47 Правова підтримка військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин — один із пріоритетів роботи ГО «Захист держави». 09:10 Куди у Вінниці піти на курси: твоя нова робота (партнерський проєкт) 08:00 Відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 23 лютого по 2 березня, які ви могли пропустити 20:04 Біля Гайсина відкрили «Лісовичок» з безкоштовними альтанками та майданчиками для відпочинку 19:11 Серед скель і меандрів Русави: Чим унікальний 200-річний Погорений млин у Томашпільській громаді photo_camera 18:04 Електронні трудові книжки — кого внесуть у цифровий Реєстр першими 17:05 Які церковні свята припадають на березень: календар для вірян 16:51 Нивівці виграли обласний футзальний чемпіонат серед юнаків 2017 р.н. 16:08 На шкільні автобуси для Вінниччини спрямують 170 мільйонів гривень із держбюджету 15:15 Люкс на колесах: «Бентлі» за понад 10 мільйонів та інші преміальні авто, що продаються у Вінниці photo_camera 15:05 У Вінниці взялися за незаконні шлагбауми у дворах 14:05 Все, що треба знати про березовий сік: коли збирати, як пити та не порушити закон 13:36 З 2 березня дрібні паперові гривні більше не прийматимуть: як і де їх обміняти 12:57 На Синьоводській легковик врізався в електроопору. Рятувальники вирізали метал, щоб дістати водія 12:44 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up