Сьогодні стало відомо про завершення спецоперації з викриття працівників управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, Нацполіції. Поліцейські, які в своїх обов’язках мали припинення проституції, навпаки — організували мережу надання інтим-послуг.
— У четвер, 15 березня, під час ретельно спланованої спеціальної операції щодо виявлення та припинення діяльності закладів, які надають послуги інтимного характеру, провели 15 обшуків, — розповіли в прес-службі прокуратури Вінницької області. — Обшуки були в закладах, які маскувались під масажні салони у Вінниці та в інших регіонах держави, у помешканнях, автомобілях та службових кабінетах поліцейських. Під час обшуків виявили та вилучили гроші (гривні, долари США, Євро та інші), отримані за зайняття проституцією, сейфи, мобільні телефони, сім-картки, комп’ютерну техніку, флеш-накопичувачі, банківські картки, чорнові записи, біологічні зразки, предмети, схожі на вогнепальну зброю, боєприпаси, холодну зброю та паспорти осіб, втягнутих у зайняття проституцією…
Спецоперація пройшла в рамках розслідування раніше відкритого кримінального провадження. І, як сказали в прокуратурі області, до неї долучилися також співробітники поліцейського Департаменту внутрішньої безпеки та з обласного управління Нацполіції. Тобто, допомагали слідчим прокуратури вивести на чисту воду поліцейських їхні колеги по службі.
У відділі комунікацій обласної поліції підтвердили участь їхньої інспекції по особовому складу в названій спецоперації. Прес-офіцер Анна Олійник сказала, що генерал вже призначив службове розслідування.
Відомо також, що злочин, який інкримінують правоохоронцям, — це «Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією». Частина друга цієї статті Кримінального кодексу України каже про службовий злочин і обіцяє до 7-ти років в'язниці.
Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією, вчинене щодо кількох осіб або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або особою, від якої потерпілий був у матеріальній чи іншій залежності, — караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років.
Зараз в кримінальному провадженні проводяться розшукові дії, ще ряд оглядів та обшуків, допитуються заявник та свідки. Ще в прокуратурі області поінформували: питання повідомлення про підозру поліцейським та обрання їм запобіжних заходів на час слідства ще вирішується.
— Наразі встановлено, що посадові особи управління боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, за попередньою змовою з іншими особами, втягнули жінок в зайняття проституцією, — дали знати в прокуратурі про участь у схемі секс-бізнесу людей і без погонів.
Більше докладної інформації про усіх фігурантів цього кримінального провадження не дають. Але розповсюдили кілька знімків з обушків, на яких показали гроші у різній валюті, автомат, битки та ще деякі із вилучених речей.
Редакції з власних джерел дізналася, що відповідльність загрожує рядовим співробітникам підрозділу боротьби з торгівлею людьми, а не з його керівному складу. Нагадаємо, що не так давно назване управління «почистила» атестація, зараз там новий керівник. А що стосується екс-очільника управління, то він має в біографії кримінальне провадження про хабар.
Про те, чим його справа отримання неправомірної вигоди закінчилася, прочитайте в публікації «Звільнений за хабарництво поліцейський поновився на службі. І хоче 30 тисяч компенсації».
Що потрібно зробити, щоб знищити корупцію в поліції?
За ніч заробив 4 тисячі доларів і 55 тисяч гривень. Аферист збрехав про аварію
Вінничанка «влаштовувала» медиків на добре оплачувану роботу. Заробила 300 тисяч
Спростувати алібі Шефа. В апеляції піднімають докази злочину зятя Бровка
Про кота без хвоста, СМС на 40 тисяч і неіснуючі ВАЗи у лізинг. Як зараз дурять?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Это та самая полиция? Новая?
бгг)